Вирощування українських кавунів поступово відновлюється
Обсяги вирощування однієї з найбільш довгоочікуваних сезонних ягід поступово збільшуються на внутрішньому ринку України. Кавуни, які ми звикли купувати з півдня України, наразі не доступні для кожного, проте особливістю баштанного сезону у цьому році є активізація господарств, котрі раніше не вирощували цю ягоду. Варто зазначити, що цей процес проходить навіть в не типових для вирощування кавунів регіонах, наприклад, в західній та центральній Україні, повідомляє УКАБ.
Херсон, який до війни вирощував 37,5% від загальної обсягів продукції, в минулому році через окупацію не зміг бути представленим на ринку. В цьому році виробництво намагалися відновитися на правобережжі, проте заміновані землі та постійні обстріли не дають повноцінно запустити галузь. Проте, цьогоріч пропозиція вже є більшою, в Херсонській ОВА повідомили, що вже зібрано 300 т баштанових.
В минулому році обсяг виробництва кавунів впав у 2 рази та склав 204,5 тис. т. Найбільше продукції було зібрано в Полтавській області – 36,7 тис. т.
В 2022 році було імпортовано 33,4 тис. т, що в 3,2 рази більше, ніж в 2021 році. Цей об’єм є найбільшим за останні 6 років. Левова частка продукції постачалася з Туреччини та Румунії.
У цьому році виробництво буде масштабнішим, багато аграріїв по всій Україні збільшили свої посівні площі в половину, а хтось в рази. І це підтверджується і цінами. За даними оптового ринку «Шувар», на сьогоднішній день ціни на кавуни варіюються від 15 до 19 грн/кг, що на 32% менше, ніж в аналогічний період минулого року.