Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні дозволили використовувати акваторію Сухого лиману для вирощування молюсків та креветок

В Україні дозволили використовувати акваторію Сухого лиману для вирощування молюсків та креветок
Фото: з відкритих джерел

В Україні дозволили використовувати акваторію Сухого лиману для ведення господарської діяльності у сфері марикультури. Підприємцям пропонують взяти участь в електронних торгах на право оренди.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що відповідне розпорядження “Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультуриˮ № 60-р схвалено Урядом на засіданні.

“Вперше в історії України Урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області”, – зауважують в МінАПК.

Там додають, що ділянка водойми в Сухому лимані має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок тощо.

Договір про оренду буде укладатись на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності.

Також підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва, яке здійснюватиметься шляхом розміщення технологічних пристроїв – плавучих садків, колекторів для молюсків тощо.

Перші торги, як обіцяють в МінАПК, будуть оголошені найближчим часом.

Як підкреслили у відомстві, марикультура широко застосовується в більшості прибережних країн, Норвегії, Іспанії, Болгарії, Румунії. Лідером з вирощування продукції морської аквакультури серед Чорноморсько-середземноморських держав є Туреччина.

За словами заступника міністра агрополітики Віталія Головні, марикультура – перспективний напрямок розвитку для української економіки. Він дасть можливість постачати на внутрішній ринок якісні, корисні і доступні за ціною морепродукти.

“Нам треба розвивати морську аквакультуру. У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. В розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторією”, – зазначив Головня.

Перегляди: 91
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-dozvolyly-vykorystovuvaty-akvatoriyu-suhogo-lymanu-dlya-vyroshhuvannya-molyuskiv-ta-krevetok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати