В Україні стрімко дешевшає малина

В Україні стрімко дешевшає малина
Фото: з відкритих джерел

Ще з початку цього тижня в Україні встановилися чіткі негативні цінові тенденції у сегменті малини, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

На сьогоднішній день українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг ($1,64-3,28/кг), що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Широкий ціновий діапазон учасники ринку пояснюють різними якісними характеристиками продукції. За цінами нижньої межі діапазону у продаж на внутрішньому ринку надходять залишкові партії ягід літніх сортів, які, як правило, нетранспортабельні і не мають попиту у представників компаній із заморожування.

За максимальними цінами на сьогоднішній день у продаж надходять об’ємніші партії малини ремонтантних сортів, до прибирання яких активно приступили в господарствах північних і західних областей країни.

Помітне зниження ціни ягоди учасники ринку пов’язують із збільшенням пропозиції малини на ринку в цілому. У свою чергу місцеві виробники відзначають дуже стриманий попит на великі партії малини з боку переробників, тому що нинішній рівень цін залишається для них дуже високим. Навіть незважаючи на останнє зниження відпускних цін на малину, реалізація основних обсягів ягід на даний момент в Україні здійснюється в середньому на 26% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Представили компаній із заморожування ягід називають ситуацію зі зниженням цін на малину в Україні цілком логічною і більш ніж впевнені, що нинішні негативні цінові тенденції тільки зміцнюватимуться. Компанії, які орієнтовані на експорт замороженої малини цього сезону, будуть готові приступити до об’ємних закупівель малини лише за діапазону оптових цін на ягоду на рівні 60-70 грн/кг ($1,64-1,91/кг). В іншому випадку, за їхніми словами, конкурувати із європейськими виробниками замороженої ягоди буде важко.

За прогнозами аналітиків, подальше збільшення пропозиції малини ремонтантних сортів від місцевих виробників лише зміцнить нинішні негативні цінові тенденції у цьому сегменті ринку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-strimko-deshevshaye-malyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
3

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН