В Україні за 4 роки закрилося близько 40 грибних ферм

В Україні за 4 роки закрилося близько 40 грибних ферм
Фото: з відкритих джерел

З 2017 року в Україні закрилося близько 40 грибних ферм.

Про це розповів директор Грибного Інформаційного Агентства UMDIS Максим Єнченко, пише propozitsiya.com.

Він пов’язує це з перенасиченням ринку грибів: виробництво зростає, а ціни падають. Так, торік виробництво культивованих грибів в Україні, за оцінками М. Єнченка, становило 65 тис. т, а цього року прогнозується на рівні 70 тис. т. Разом з тим ціни на гриби, за його даними, становлять 32,2 грн/кг, що нижче рівня 2018 р. Отже, ціни на гриби знижуються другий рік поспіль: у 2019 р. вони становили 35,6 грн/кг. А в доларовому еквіваленті ціни на гриби зараз майже в півтора рази нижчі, ніж у 2013 р.

Тому в наступному році фахівець прогнозує стабілізацію виробництва грибів, яке прогнозується на рівні 71 тис. т. В цій ситуації, як розповів М. Єнченко, у українських виробників є три варіанти дій: експорт (котрий, як і імпорт, здійснюється в мікроскопічних обсягах), стимулювання внутрішнього споживання і зниження витрат. Однак на шляху експорту стоять такі перешкоди, як сертифікація, специфічні вимоги європейських споживачів до тари, невеликі обсяги та нестабільність пропозиції на експорт з боку українських виробників, необхідність просування українських грибів на європейському ринку. Кампанії з просування культивованих грибів як здорової їжі приносять певні результати, але вони не здатні змінити загальну картину. А щоб знизити витрати, потрібно спочатку багато потратити. Тим часом триразове подорожчання газу підняло собівартість грибів щонайменше на 2 грн/кг.

Тому Максим Єнченко радить виробникам перейти від продажу вже вирощених грибів до укладання попередніх контрактів з торговими мережами. Однак ще невідомо, чи погодяться на це останні в умовах монополізації ними збуту грибів: так, третина продажів культивованих грибів, за оцінками UMDIS, припадає на мережу «АТБ» і ще третина — на «Сільпо».

Водночас у країнах ЄС попит на гриби збільшився. Закрилися кафе й ресторани, але збут грибів через супермаркети зріс сильніше, ніж знизився через заклади харчування. «Ферми в Європі досі відчувають підвищений попит на гриби», — відзначив М. Єнченко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-za-4-roky-zakrylosya-blyzko-40-grybnyh-ferm
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН