В Україні знизилася ціна на черешню

В Україні знизилася ціна на черешню
Фото: з відкритих джерел

В Україні знизилася ціна на черешню. Зараз оператори ринку працюють з вітчизняною продукцією, яка надходить насамперед з Одеської області, а найближчими днями очікуються надходження черешні з Молдови. Експерти розповіли виданню Аgroportal, що відбувається на ринку черешні та чи слід чекати подальшого зниження цін.

За словами директора одеського оптового ринку «Початок» Олександра Воропаєва, цього року, як і минулого, відчувається нестача саме якісної української черешні. Причина не лише у військовій агресії Росії, а й у несприятливих погодних умовах навесні.

Керівник СФГ «Троїцьке» (Одеська область) Микола Комаров зазначив, що під час цвітіння черешні йшли дощі, стояли прохолодні ночі, тому завʼязь була дуже слабкою.

«Важко з черешнею цього року — її мало. Хоч якось рятує ціна. Цьогорічний старт був 150-160 грн/кг за великі ягоди, в середньому ж — 110-120 грн/кг», – пояснив він.

За словами Комарова, якщо раніше за день завантажували з пів сотні вантажівок, кожен близько 5 т, то цього року три машини закуповують товар, а одну – навантажують.

«Попит минулого року був більш відчутним, приїздили ті закупівельники, що раніше регулярно купували мелітопольську черешню. Цього року приїздять із Харкова, Чернівців, Рівного, весь захід України купує черешню на Одещині», — додав він.

Враховуючи географію Одеської області, місцеві ринки не втратили регіональних виробників.

«Всі на місці й працюють. На жаль, другий рік поспіль ми не маємо на своїх прилавках славнозвісної мелітопольської черешні. Але сподіваємось на її повернення найближчим часом», — наголосивнаголосив Воропаєв.

Керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев пояснив, що кількість виробників черешні вказати складно, але насамперед це господарства Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Черкаської та Вінницької областей.

«На жаль, знамениту мелітопольську черешню вже кілька тижнів пропонують на ринках краснодарського краю та ростовської області», – додав він.

За даними аналітиків проєкту, сезон черешні у 2023 році розпочався приблизно у ті самі строки, що й минулого.

«Наприкінці травня на ринок потрапили незначні обсяги черешні з Іспанії за гуртовими цінами, вищими за 750 грн. Але через відсутність більше 7 млн головних споживачів (це переважно жінки та діти) попиту на продукцію майже не було. За тиждень ціна на імпортні фрукти вже знизилась майже вдвічі», — сказав Хорев.

Він додав, що на старті українського сезону ціни були на рівні торішнього. Перша наша черешня ранніх сортів торгувалася на ринку з перших чисел червня, й гуртові ціни були в діапазоні 60-80 грн/кг, при цьому якість першої черешні була посередня.

За прогнозами Хорева, вже до початку липня ціни в Україні можуть навіть дещо підвищитися, коли дозріють якісні середні та пізні сорти.

«В середині червня гуртова ціна на вищий ґатунок черешні становила 100-120 грн/кг. Якщо погода буде ладна та не принесе дощів, можливо, буде зниження ціни до 80 грн/кг, на що ми дуже сподіваємось», — зазначив Воропаєв.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-znyzylasya-czina-na-chereshnyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати