В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода навесні

В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода навесні
Фото: з відкритих джерел

Як і очікувалось за прогнозом, зима, яка уже доживає свого віку, була аномально теплою, а січень виявився одним з найтепліших за період інструментальних спостережень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням наУкргідрометцентр.

Середня за місяць температура повітря у січні була на 1-5 градусів вищою за  кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 ⁰С і більше. Мова йде про нову кліматичну норму 1991-2020 рр..

Якщо ж оцінювати погодні умови відносно 1961-1990 рр. то ці аномалії будуть ще більшими на 2-3⁰С. І це  середні за місяць аномалії температури повітря! Добові аномалії температури нерідко сягали 10-15⁰С. Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.

Причиною такої аномально-теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі.

До таких процесів належить, насамперед, Південне коливання, яке уже третій рік поспіль перебуває у від’ємній фазі – Ла-Ніньо і впливає на погоду багатьох регіонів, і України також. Поступово Ла-Нінья втрачає свою інтенсивність і уже на початку літа Південне коливання може перейти в додатну фазу -Ель-Ніньйо, яка зумовлюватиме уже інші процеси у північній півкулі.

Проте, не зважаючи на зменшення інтенсивності Ла-Нінья, його вплив на глобальну атмосферну циркуляцію ще зберігатиметься  до кінця лютого і на початку весни. Як наслідок, останній місяць зими також ймовірно буде на 2-3⁰С теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів весна в Україні очікується теплою. Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2⁰С.

Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря. Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrgidrometczentri-rozpovily-yakoyu-bude-pogoda-navesni
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
1