В Укрзалізниці пояснили збільшення розрахункової швидкості руху зерновозів

В Укрзалізниці пояснили збільшення розрахункової швидкості руху зерновозів
Фото: з відкритих джерел

Заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов пояснив збільшення швидкості руху зерновозів у напрямку морських портів удосконаленням механізму розрахунку. Про це пише Rail.insider.

Посадовець розповів про “заходи АТ “Укрзалізниця” з удосконалення механізму визначення швидкості руху вагонів”.

“Справа в тому, що швидкість руху напряму впливає на вартість використання вагона. Адже якщо швидкість руху більша, то замовник заплатить меншу загальну вартість за використання вагона, тому що вагон швидше доїде й замовнику доведеться сплачувати за меншу кількість діб використання”, — зауважив Валерій Ткачов.

Він згадав, як змінювався механізм визначення швидкості руху вагонів держкомпанії. «Спочатку для визначення вартості використання вагона у розрахунок бралася нормативна швидкість руху вагонів (200 км/доба — для повагонних відправлень; 320 км/доба — для маршрутних відправлень). Це була теоретична швидкість, яка не мала ніякого відношення до фактичної швидкості руху вагонів та застосовувалася до всіх типів вантажних вагонів», — акцентував представник УЗ.

Першим кроком товариство запровадило фіксацію фактичної швидкості руху вагонів у розрізі типів вагонів, з розділенням на повагонні та маршрутні відправлення. Цей показник розраховує ГІОЦ (Головний інформаційно-обчислювальний центр) Укрзалізниці. Швидкість визначалась як середній зафіксований показник швидкості руху вагона за останні три місяці.

Другим кроком АТ «Укрзалізниця» розділило показники на три види сполучення (напрямки): експортні перевезення в напрямку портів України; експортні перевезення в напрямку західних прикордонних переходів; внутрішні та імпортні перевезення. Тож показники почали обраховуватися також у розрізі сполучень/напрямків.

Окрім того, переглянули період фіксації цієї швидкості. Наразі розрахунковий період становить одни місяць замість трьох (щоб оперативно реагувати на зміну швидкостей). Так, 26 числа кожного місяця ГІОЦ надає фактичну швидкість руху вагонів за останній місяць у розрізі типів вагонів, видів сполучення (експорт до портів; експорт через західні переходи; внутрішні та імпортні перевезення); у розрізі видів відправлень (повагонні або маршрутні відправлення).

Проте УЗ, за словами представника комерційного департаменту, продовжує вдосконалювати цей механізм. Останні запроваджені зміни — перегляд порядку визначення швидкості у напрямку морських портів України.

«Виявилося, що при русі вагонів-зерновозів у напрямку порту Ізмаїл на дільниці біля Білгород-Дністровська діють вагові обмеження для поїздів, і повноскладний розривається (ділиться на частини). «Ядро» цього маршруту їде далі, а решта вагонів довозиться згодом із запізненням. Це призвело до значного зменшення швидкості руху маршрутних поїздів у цьому напрямку. Тому Укрзалізниця вдосконалила механізм розрахунку швидкості руху вагонів у цьому напрямку», — уточнив Валерій Ткачов.

Він наголосив на тому, що “товариство планує і надалі пристосовуватися до ринкової кон’юнктури на ринку використання вагонів і пропонувати замовникам умови, що задовольнятимуть їхні потреби”.

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrzaliznyczi-poyasnyly-zbilshennya-rozrahunkovoyi-shvydkosti-ruhu-zernovoziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати