Вчені пропонують замінити коров’яче молоко бамбуком: що у ньому особливого

Вчені пропонують замінити коров’яче молоко бамбуком: що у ньому особливого
Фото: з відкритих джерел

Пагони бамбука, їстівна частина деяких бамбукових рослин, отримують визнання як джерело незамінних амінокислот.

Згідно з недавнім дослідженням Китайського національного дослідницького центру бамбука, харчовий склад пагонів рослини (зокрема, вміст білка) надзвичайно «подібний до коров’ячого молока».

У спробі продемонструвати, як рослини бамбука можуть бути альтернативою звичайним харчових продуктів, дослідники говорять, що пагони бамбука багаті на сім незамінних амінокислот, вуглеводи (головним чином клітковину), залізо та вітаміни, і мають низький вміст жиру, що робить їх цінним джерелом харчування.

Бамбук здійснює антиоксидантну та протимікробну дію, забезпечує профілактику ожиріння та діабету.

З бамбуку уже створюють безліч продуктів – від зубних щіток до кулінарних делікатесів. Провідним виробником бамбука є Китай. Там вирощують 800 видів рослини, 153 з яких – їстівні.

У азійській кухні бамбук давно споживають у їжу. Пагони консервують та ферментують, солять, труть на порошок, чавлять на сік тощо. В останні роки бамбук знайшов застосування й у виробництві функціональних інгредієнтів, включаючи харчові волокна, полісахариди, білки та антиоксидантні екстракти.

Деякими проблемами у виробництві бамбука лишається велика кількість неїстівних відходів, а також аспекти смаку. Попри це вчені вважають, що використання пагонів у харчовій промисловості має потенціал для забезпечення населення їжею.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 60
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-proponuyut-zaminyty-korovyache-moloko-bambukom-shho-u-nomu-osoblyvogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати