Верховна Рада прийняла зміни до законодавства щодо використання державних сільгоспземель

Верховна Рада прийняла зміни до законодавства щодо використання державних сільгоспземель
Фото: з відкритих джерел

У четвер, 27 липня, Верховна Рада прийняла зміни до законодавства щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки №7588.

Рішення підтримало 258 депутатів.

Він передбачає, що державні підприємства, у яких на праві постійного користування є земельні ділянки сільськогосподарського призначення, будуть перетворені в акціонерні товариства, які буде заборонено приватизувати. Земля державних підприємств перейде їм, але вже на праві оренди строком на 50 років.

“Постійні користувачі сплачують за використання належних їм земельних ділянок державної власності земельний податок (не більше 1% від нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь), а не орендну плату (яка за визначення орендаря на земельних торгах перевищує 20% від нормативної грошової оцінки земель). Це суттєво зменшує можливі надходження до місцевих бюджетів”, – йдеться в пояснювальній записці.

Орендна плата для новостворених компаній буде встановлена розміром не менше 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено – не менше 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі на території регіону.

Якщо протягом року компанія не звернулася за орендою землі, ділянку виставлятимуть на земельні торги.

Компаніям буде дозволено передавати земельні ділянки в суборенду, але виключно через прозорі земельні торги. Строк суборенди, не повинен буде перевищувати 14 років, а для земельних ділянок під сади та виноградники – щонайбільше 25 років.

Зараз в Україні існує ринок “квазі-договорів оренди землі” під виглядом договорів про спільну діяльність, спільний обробіток, інвестиційних договорів. Вони укладаються і виконуються в тіні, а гроші часто сплачуються готівкою керівництву підприємств в обхід бюджетів.

У постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель, або близько 7,5% від їхньої загальної площі.

Необхідність цієї реформи Кабінет міністрів, який був розробником законопроєкту, пояснював неефективністю використання цих земель.

За даними Мінекономіки, у 2020 році землекористування підприємств державного сектору економіки принаймні у 2,3 раза менш ефективне, ніж мало б бути за наявних площ земель та виходячи із середнього рівня виторгу у галузі.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/verhovna-rada-pryjnyala-zminy-do-zakonodavstva-shhodo-vykorystannya-derzhavnyh-silgospzemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати