Війна в Україні посилює тиск на молочну галузь Австрії

Війна в Україні посилює тиск на молочну галузь Австрії
Фото: з відкритих джерел

Початок війни в Україні підвищив витрати на виробництво молока в Австрії, повідомляє австрійський Молочний союз.  Ціни на корм для тварин різко зросли.  Критичним моментом є забезпечення поставок газу, 80% якого надходить з росії.

Австрійці вказують на зростання міжнародних котирувань молочних продуктів, які досягли рекордного рівня.  Зростання витрат було лише незначною мірою компенсоване за рахунок концентрації торгівлі на австрійському ринку.  Наприклад, загальні ціни в магазинах на молочну продукцію зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року лише на 3%, а на вершкове масло — на 21,6%.  В середньому австрійці витрачають на молочні продукти 1,5% свого доходу.

Загальні поставки молока в Австрії зросли на 0,5% до 3,4 млн тонн, при цьому поставки впали на початку і збільшилися в другій половині року.

Водночас, як зазначає Молочний союз, вперше за дванадцять років у ЄС помітне падіння поставок.  Причиною цього є зниження поголів’я корів і різке зростання витрат у поєднанні з іноді меншою кормовою базою через посуху або суворіші екологічні норми у важливих виробничих районах.

У 2021 році продажі австрійських переробників молока зросли загалом приблизно на 3,3% до 3,05 млрд євро, збільшилися поставки до Німеччини та інших країн.

Кількість молочних фермерів скоротилася на 3,2% з 24 645 до 23 868 у 2021 році. Кількість дійних корів дещо зросла, до 526 461. У середньому кожен фермер утримував 22,1 корів, що є незначною кількістю в міжнародному масштабі.  Середній удій корів досяг 6464 кг (+0,2%), що є помірним значенням у порівнянні з іншими країнами, що, за даними Союзу, свідчить про стабільність виробництва.  Середня поставка молока одним фермером зросла з 137,3 тонн до 142,6 тонн.

За попередніми даними австрійського статистичного управління, експорт австрійського молока досяг нового рекорду в 1,359 млрд євро в 2021 році, збільшившися на 3,6%.  Імпорт зріс на 0,7% до 842 млн євро, що призвело до збільшення позитивного зовнішньоторговельного сальдо на 517,3 млн євро (+8,8%).

Найважливішим продуктом зовнішньої торгівлі був сир.  Було експортовано 170 тис. т (+ 9,5%) на суму 730,2 млн євро (+ 9,6%), при цьому імпорт становив 132 тис. т. (+1,8%) на 529 млн євро.  Найважливішою країною-експортером залишається Німеччина з часткою 52,4%, за нею йдуть Італія, Греція, а потім Китай, Нідерланди та Словенія.  58,5% імпорту надійшло з Німеччини, за нею з меншими частками йдуть Італія, Нідерланди, Франція та Греція.

Джерело: infagro.com.ua

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vijna-v-ukrayini-posylyuye-tysk-na-molochnu-galuz-avstriyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати