Вплив оборотних плугів на структуру та аерацію ґрунту

Вплив оборотних плугів на структуру та аерацію ґрунту
Фото: з відкритих джерел

Плуги довгий час залишалися основним інструментом ґрунтообробки. Незважаючи на те, що українські аграрії все частіше відмовляються від оранки та переходять на технологію нульової обробки землі, оборотні плуги мають беззаперечні переваги. 

Механізм впливу оборотних плугів

Перехід на нульову технологію обробки полів потребує заміни посівної техніки та посилення хімічного навантаження на ґрунт за рахунок більшої кількості гербіцидів. Для фермерських господарств з обмеженим бюджетом це може стати надскладним завданням, до того ж саме плуг дозволяє перемішати шари ґрунту, забезпечити дренаж, активізувати мікрофлору, збагатити землю киснем та органікою природним і доступним шляхом, позбавити поле від бур’янів, створити сприятливі умови для посівного ложа.

Плуг обертовий працює «човниковим» методом та дозволяє отримати однорідну зорану поверхню з гребенями в один бік. Він агрегатується з тракторами навісним, начіпним та напівначіпним способом. Дозволяє економити пальне та час. Ширина, глибина та кут борони регулюються у залежності від біологічних особливостей вирощуваних культур та ґрунто-кліматичних умов поля. Загалом оборотні плуги:

  1. Незамінні при надмірній волозі та підвищеній щільності ґрунту. Борються з ущільненням, захищають поля від ерозії та втрати поживних речовин.
  2. Сучасні плуги зводять до мінімуму порушення ґрунту, вносять у нього рослинні рештки та органічну речовину, що покращує структуру, підвищує вміст поживних речовин і сприяє активності мікробів.
  3. Оранка насичує ґрунт повітрям, дозволяє поживним речовинам та волозі краще проникати до кореневої системи, покращуючи її стан та відновлюючи структуру ґрунту. 
  4. За рахунок застосування оборотного плуга можна зменшити використання мінеральних та хімічних добрив, підвищити їхню ефективність, економити ресурси, адже поживні речовини у ґрунті будуть розподілятися більш рівномірно.

Переваги оборотних плугів KUHN

Плуги компанії KUHN завоювали повагу та любов українських аграріїв. В асортименті бренду є обладнання для різних культур та господарств. В екстремальних умовах краще за все проявляє себе оборотний плуг Challenger, для роботи на великих площах агро-холдингів підходить напівнавісний плуг KUHN Multi-Leader. Навісні оборотні плуги серії KUHN MultiMaster створені для малих та середніх фермерських господарств. Multi Master мають:

  • відвал з трьох надзвичайно міцних шарів, які збільшують його ресурс на 40 %;
  • чотири різновиди відвалів для різних типів подрібнення (довгий Н-відвал, гвинтовий відвал L, універсальний N, смуговий V-відвал);
  • цільну головку з розворотом на 110 градусів, автономним вертикальним регулюванням;
  • цілісний шпиндель з кованої посиленої сталі, а також сталеві чи бронзові гільзи;
  • долото плуга, що витримує навантаження до 4000 кг та має болтовий запобіжник на розрив. 

Плуг Мульті Мастер — приклад якісного та надійного обладнання для мінімізації пошкодження ґрунту та ерозії, покращення стану полів та підвищення врожайності. Використовуючи його, можна швидко переходити між різними типами полів, підвищуючи ефективність праці та економлячи ресурси.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vplyv-oborotnyh-plugiv-na-strukturu-ta-aeracziyu-gruntu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати