Високі ціни на цукор роблять роботу молочноконсервних комбінатів збитковою

Високі ціни на цукор роблять роботу молочноконсервних комбінатів збитковою
Фото: з відкритих джерел

Незважаючи на сезон, цукор дорожчає. За офіційними даними Держстату, середня споживча ціна цукру в Україні у вересні склала 28,69 гривень. У вересні 2020 року, рік тому, цукор в середньому коштував 14,94 гривень, пише ІНФАГРО.

Кількість працюючих цукрових заводів щороку скорочується, станом на 18 жовтня за даними Укрцукор, запущено 29 заводів. Вироблено 471 тис. т цукру та перероблено 3,57 млн т цукрових буряків.

Проблеми цукровиків, у свою чергу, впливають і на економіку молочних підприємств. Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України (СМПУ), говорить про те, що незважаючи на сезон переробки нового врожаю цукрових буряків, коли ціна завжди знижується, цей сезон приніс молочноконсервним комбінатам неприємний сюрприз – ціна на цукор навпаки, виявилася високою.

Молочноконсервні комбінати України, для яких цукор є суттєвою складовою витрат, занепокоєні цією ситуацією. Катастрофічне зростання ціни на газ і одночасне зростання цін на молоко і цукор, роблять їх продукцію неконкурентоспроможною, ставлять підприємства на межу виживання і примушують розглядати дуже небажаний, але можливий варіант тимчасового або й повного закриття виробництва.

СМПУ закликає урядовців звернути увагу на надзвичайну ситуацію в галузі і не допустити закриття важливих для харчової галузі підприємств.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vysoki-cziny-na-czukor-roblyat-robotu-molochnokonservnyh-kombinativ-zbytkovoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати
1