Як працює інвестиційний проєкт «Сімейні молочні ферми»

Як працює інвестиційний проєкт «Сімейні молочні ферми»
Фото: з відкритих джерел

Інвестиційний проєкт «Сімейні молочні ферми» – один із перших проєктів у сільському господарстві України. Він розпочався ще у 2017 році та вже переріс кризовий вік стартапів. Сьогодні проєкт «Сімейні молочні ферми» – це 160 фермерських господарств у 11 регіонах України та майже 400 інвесторів, які направили в проєкт понад 31,8 млн грн інвестицій. Саме стільки коштів вдалося залучити в проєкт з літа 2020 року, коли він став відкритим для приватних інвесторів.

Чому саме інвестиції в молоко?

Інвестиції у продукти харчування стають все більш прибутковими. Зростання населення на Землі створює постійний попит на їжу, який ніколи не зменшується. Молоко та молочні продукти є популярними першочерговими продуктами харчування у всьому світі.

Молоко дуже полюбляють і українці. Згідно з підрахунками італійської консалтингової компанії Clal, у 2020 році Україна знаходилася на 3 місці за споживанням молока та молокопродуктів у світі (поступившись Новій Зеландії та Білорусі).

Однак, якщо зі споживання молока і молокопродуктів в Україні все гаразд, то з виробництвом є великі проблеми. Починаючи з 1990 року поголів’я корів у нашій державі зменшилось в 5,3 раза, а виробництво молока – майже втричі. Відсутність сировини стало причиною масового банкрутства та закриття молокозаводів: з 643 молочних підприємств, які діяли в 1990 році, до 2021 року залишилося лише 178. Як результат, стрімке зростання імпорту: за 2021 рік в Україну ввезено іноземних молокопродуктів на $373,4 млн.

Ситуація ще більше погіршиться з 2023 року, коли в Україні почнуть діяти нові стандарти на молоко. Це одразу закриє молочний ринок для населення. На сьогодні саме населення виробляє майже 70% молока в країні. Тому, якщо нічого не змінити, то вже за 2 роки в магазинах української молочки буде обмаль, і ми повністю станемо залежні від імпорту.

Інвестиції в українське молоко: зростання в 7 разів та 12% річних

Як працює інвестиційний проєкт «Сімейні молочні ферми»

Змінити ситуацію на краще покликаний інвестиційний проєкт «Сімейні молочні ферми». Його основна мета – створити всеукраїнську мережу з 5 000 сімейних молочних ферм. Кожна сімейна молочна ферма – це господарство, де утримується 10-50 корів, вони забезпечуються ветеринарним і зоотехнічним доглядом, отримують повноцінний бухгалтерський та юридичний супровід.

Реалізація поставленої мети дозволить проєкту забезпечити виробництво 10-15% молока на ринку України. Це, звичайно, не гарантує перемоги в боротьбі за українське молоко, проте знизить залежність нашої держави від імпорту.

Команда проєкту допомагає фермам від самого початку: будівництво корівника, підбір поголів’я та забезпечення обладнанням, державна реєстрація, сприяння в отриманні державних дотацій, ветеринарний і зоотехнічний супровід, бухгалтерський облік тощо.

А ще всі фермерські господарства гарантовано отримують ринок збуту молока. Проєкт виступає посередником між фермами та молокозаводами, гарантом вищої ціни та своєчасного розрахунку.

З метою підвищення ефективності роботи сімейних молочних ферм, інвестиційний проєкт також створює навколо них всю необхідну інфраструктуру: нетельне господарство, кормовиробництво, навчальний центр, крафтову сироварню тощо. Використання кластерної структури, організованої за географічним принципом,  дозволяє покращити життєдіяльність ферм, підвищити їх рентабельність та зменшує витрати.

Фермери-учасники проєкту «Сімейні молочні ферми», отримавши різноманітну та повноцінну підтримку, мають кращі можливості для виробництва молока вищої якості. Останнє коштує дорожче 1,5 раза від молока, яке здають одноосібні селянські господарства.

Відповідно, внаслідок постачання великих обсягів якісного молока і формується основний дохід інвестиційного проєкту «Сімейні молочні ферми». Крім доходу від постачання молока сімейних молочних ферм, проєкт отримує прибуток і з суміжних напрямків:

  • ветеринарні та зоотехнічні послуги;
  • реалізація крафтового сиру;
  • освітні послуги для фермерів;
  • продаж франшизи;
  • продаж нетелів.

Усе вищевказане дозволяє проєкту генерувати прибуток для виконання усіх зобов’язань перед інвесторами.

На які прибутки може розраховувати інвестор проєкту «Сімейні молочні ферми»

Бізнес-план проєкту до 2030 року складений міжнародною аудиторською компанією Baker Tilly та уточнений Львівською бізнес-школою УКУ.  Згідно з розрахунками інвестори отримають:

  • зростання частки бізнесу – в 6 разів до 2030 року, завдяки масштабуванню бізнесу та зростанню його інвестиційної привабливості;
  • право на дивіденди – розрахунково від 12% річних з 2023 року

Хто може стати інвестором проєкту «Сімейні молочні ферми»

Приєднатися до участі в проєкті можуть як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі нерезиденти.
На початку 2022 року мінімальний інвестиційний внесок у проєкт складає 60 000 грн.
З наступного року можливий перегляд умов інвестування і підвищення мінімального порогу участі. Тому це ще одна причина вкласти кошти в молочний бізнес саме зараз.

Джерело: mind.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-praczyuye-investyczijnyj-proyekt-simejni-molochni-fermy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Травня

    У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції

    Аграрії вже засіяли майже 3,5 млн гектарів ярих культур

    Тепличні огірки в росії везуть на звалище – не вистачає робочих рук (відео)

    Зібрати великодній кошик у Польщі дешевше, ніж в Україні — дослідження

    3 Травня

    Понад 40 мільярдів гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств

    ПриватБанк фінансує модернізацію виробництва найбільшого агрохолдингу Волині ГК “Вілія”

    Німці навчилися робити вино із листя. Воно дієтичне та без алкоголю

    Експортні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати завдяки посиленню попиту

    Експорт соняшникової олії з України наблизився до рекордних показників

    Під виглядом успішних агробізнесменів зловмисники хотіли ошукати банк на 25 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН