Як змінилися прибутки виробників молока

Як змінилися прибутки виробників молока
Фото: з відкритих джерел

В жовтні Український молочний індекс (УМІ) зріс на 2,7% після приблизно такого ж зростання у вересні. При чому, протягом останніх п’яти місяців УМІ зріс вже на 24,9%.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook. 

За його словами, зростання прибутків для виробників молока України продовжується вже п’ять місяців. Однак, за 2021 рік найгірше за останні роки і це зростання в жовтні було значно меншим, ніж зазвичай.

Як і у вересні, близько половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко. Іншу половину підтримки УМІ забезпечило зростання ціни на корми.

Разом з цим, в жовтні відбулося здешевлення на 1,03% молока та знову дешевшали шроти олійних, однак росли ціни на кукурудзу.

“Прибутки (у кого вони були) в жовтні 2021 року вдруге були вищими (відразу на 10%), ніж в тому ж місяці 2020 року! Але це не тому, що зараз все так добре, а тому, що минулого року в цей час прибутки стрімко падали”,- пояснює Андрій Ярмак.

Фахівець також зазначає, що перші 10 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 20,2% менше, ніж рік тому за той самий період.

“І поки що це найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише востаннє в 2016 році. Чому це найгірший показник за п’ятирічку? Тому, що сезонність вирівнюється. А ще тому, що наша переробна галузь зараз затиснута між дефіцитом сировини з одного боку, а з іншого – ефективним молочним бізнесом европейських постачальників, який прогресує і важкими умовами, що їм диктують українські мережі супермаркетів. Відповідно, виробникам потрібно швидше кооперуватися і створювати власні сучасні виробництва молокопродуктів, щоб розраховувати на щось більше”,- пояснює Андрій Ярмак.

Аналізуючи найближчі перспективи ринку, фахівець зазначає, що, як правило, в листопаді УМІ стабілізується і суттєво не змінюється.

“Зовнішній фактор лишається дуже позитивним. Протягом останнього місяця вартість молочних продуктів на біржах зросла приблизно на 3%, а за жовтень та вересень – вже на 8%. Отже будемо сподіватися на плюс!”,- зазначає Андрій Ярмак.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminylysya-prybutky-vyrobnykiv-moloka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Травня

    У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції

    Аграрії вже засіяли майже 3,5 млн гектарів ярих культур

    Тепличні огірки в росії везуть на звалище – не вистачає робочих рук (відео)

    Зібрати великодній кошик у Польщі дешевше, ніж в Україні — дослідження

    3 Травня

    Понад 40 мільярдів гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств

    ПриватБанк фінансує модернізацію виробництва найбільшого агрохолдингу Волині ГК “Вілія”

    Німці навчилися робити вино із листя. Воно дієтичне та без алкоголю

    Експортні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати завдяки посиленню попиту

    Експорт соняшникової олії з України наблизився до рекордних показників

    Під виглядом успішних агробізнесменів зловмисники хотіли ошукати банк на 25 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН