Як зміниться виробництво валової продукції рослинництва у 2023 році 

Як зміниться виробництво валової продукції рослинництва у 2023 році 
Фото: Wheat crop ready for harvest, close-up, Australia

За прогнозом науковців Інституту аграрної економіки виробництво валової продукції рослинництва у 2023 році зменшиться проти показників 2022 року на 2,1 %, переважно за рахунок скорочення обсягів озимої пшениці та кукурудзи, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, посівні площі зернових і зернобобових культур зменшаться проти минулого року майже на 9 %. Найбільше – під житом та рисом (-20 %); в абсолютних величинах, по пшениці – на 690 тис. га, а по кукурудзі – на 285 тис. га. Причому по останніх – під впливом несприятливої кон’юнктури на ринку, яка склалася внаслідок війни в Україні.

При цьому 2023 року масиви ярих культур зростуть у цілому на 8,2 %, а загальна посівна площа порівняно із попереднім воєнним роком зменшиться несуттєво.

Під технічними культурами площі посівів зростатимуть. Зокрема, цього року очікується збільшення площ під соняшником та соєю – на 10-12 %, ріпаком – на 20 % до попереднього року.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, у 2023 році виробництво зернових і зернобобових культур очікується на рівні 89,0 % проти 2022 року. Виробництво озимих зернових зменшиться проти попереднього року 7,6 %, ярих – на 6,4 %, у тому числі озимої пшениці – на 5,5 %, кукурудзи на зерно – на 9 %.

Найбільший спад прогнозується по виробництву озимого ячменю – на 32,7 %, яке, однак, значною мірою буде компенсоване зростанням по ярому ячменю – на 16,6 %. Також суттєво зменшиться виробництво рису (-28,7 %) та жита (-24,2 %). На 21,5 % можливе зменшення виробництва гречки, однак його обсяги значно перевищать досягнутий у попередні роки рівень: на 24 % показник 2021 року, на 34 % – показник 2020 року, зазначив науковець.

Серед інших культур зменшення прогнозується по картоплі (-3,8 %), плодово-ягідних культурах (-10 %) та винограду (-11,3 %).

Водночас прогнозується зростання проти 2022 року, крім вже згаданого ярого ячменю,  по буряку цукровому фабричному – на 12,3 %, насінню соняшнику – на 6,5 %, сої – на 12,2 %, ріпаку – на 9,1 %. Майже на рівні 2022 року – 99 % – збережеться виробництво овочів.

Втім, прогнозоване виробництво рослинницької продукції у 2023 році дозволить повністю забезпечити  внутрішні продовольчі потреби України та певною мірою зберегти експортний потенціал, підсумував Юрій Лупенко.

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminytsya-vyrobnycztvo-valovoyi-produkcziyi-roslynnycztva-u-2023-roczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Травня

    У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції

    Аграрії вже засіяли майже 3,5 млн гектарів ярих культур

    Тепличні огірки в росії везуть на звалище – не вистачає робочих рук (відео)

    Зібрати великодній кошик у Польщі дешевше, ніж в Україні — дослідження

    3 Травня

    Понад 40 мільярдів гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств

    ПриватБанк фінансує модернізацію виробництва найбільшого агрохолдингу Волині ГК “Вілія”

    Німці навчилися робити вино із листя. Воно дієтичне та без алкоголю

    Експортні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати завдяки посиленню попиту

    Експорт соняшникової олії з України наблизився до рекордних показників

    Під виглядом успішних агробізнесменів зловмисники хотіли ошукати банк на 25 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН