Який прогноз на перезимівлю озимих в Україні

Який прогноз на перезимівлю озимих в Україні

Про поточний стан посівів озимих на полях та прогноз на перезимівлю рослин виданню SuperAgronom.com розповів В’ячеслав Панасюк, керівник відділу польового маркетингу LNZ Group.

«Узагальнюючи ситуацію, яка наразі відбувається в Україні, можна сказати, що за 10-ти бальною шкалою, стан озимих можна оцінити на 4-5. У частині Черкаської та Київської областей пшениця увійшла в зиму у фазі шильця. Тривалий час не було схожості у зв’язку з відсутністю достатньої кількості вологи — відповідно отримали зріджені посіви. Господарства, де застосували неякісні протруйники ймовірно навесні матимуть проблем з хворобами, тому доведеться провести якісну фунгіцидну обробку», — говорить фахівець.

Окрім цього, на полях Житомирщини і Вінниччини частина пшениці та ячменю увійшла в зиму у фазі кущення, але з недостатньою густотою посівів. У західних регіонах озимі зернові досягли фази 3-4 листки, їх стан оцінюється переважно як добрий.

«У Одеській та Миколаївській областях озимим довелось найтяжче — фаза 1-2 листочки. Вологи не було, сівбу проводили в досить пізні терміни. Приблизно така сама ситуація в Донецькій та Дніпропетровській областях», — зауважив В’ячеслав Панасюк.

За його прогнозами, пшениця вийде з зими досить слабкою, тому доведеться активно попрацювати весною.

Джерело: superagronom.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yakyj-prohnoz-na-perezymivlyu-ozymyh-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати