Загибель “червонокнижних” птахів: Держспоживслужбу звинуватили у лобі аграріїв

Загибель “червонокнижних” птахів: Держспоживслужбу звинуватили у лобі аграріїв

Директор “Асканії-Нової” Віктор Гавриленко розповів про загибель “червонокнижних” птахів у заповіднику та Держпродспоживслужбу, яка у цій ситуації лобіює інтереси аграріїв, передає УНН.

“Ми раз у раз говоримо перевіряючим, що немає потреби топтатися по заповіднику і раз у раз брати проби кормів для тварин зоопарку чи воду зі ставків зоопарку і Великого Чапелського поду, шукаючи причину всередині заповідника, а не ззовні! Це вкрай складне питання, бо його гальмуватиме аграрне лобі України. І цим питанням, чомусь, найбільше переймається Держпродспоживслужба, явно, також лобіюючи інтереси аграріїв”, — сказав він.

Гавриленко продовжив, що перший заступник голови Держпродспоживслужби Владислав Седик неодноразово нагадував “Асканії-Новій”, що “аграрії працюють у правовому полі”.

“Україна має “криве законодавство в частині застосування пестицидів“, тому задля захисту фауни заповідника необхідно впроваджувати хоча б термінові заборони”, — прокоментував директор заповідника.

Гавриленко пояснив, що буферна зона шириною 1-1,5 км на території біосферного заповідника діє, згідно з вимогами ЮНЕСКО, а далі йде зона антропогенних ландшафтів з максимальною шириною в окремих місцях до двох кілометрів.

Водночас добова взаємодія птахів, що зупиняються у заповіднику під час міграцій, з навколишніми територіями сягає 40-45 км. Отже, вузька буферна зона не здатна убезпечити птахів від споживання отруєного зерна на навколишніх полях.

З початку року на півдні України неодноразово фіксувалися випадки масової загибелі птиці. Держпродспоживслужба видавала рекомендації, збирала круглі столи.

Нагадаємо, на засіданні Херсонської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення починаючи з 18 березня призупинити на три тижні (період сезонної міграції птахів) застосування в 40 кілометровій зоні прилеглій до «Асканія-Нова» пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами. При цьому аграрії мають прибрати протруєне зерно з полів.

Але на Херсонщині через протруєне зерно продовжують гинути червонокнижні птахи – сірі журавлі та огарі.

 

 

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zagybel-chervonoknyzhnyh-ptahiv-derzhspozhyvsluzhbu-zvynuvatyly-u-lobi-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати