178171
182818

Аграрії пересіватимуть озимі культури на затоплених полях

Найбільше від повені постраждали Полтавська, Одеська, Дніпропетровська, Чернігівська, Сумська та Київська області, пише gazeta.ua.

Із 2 квітня у більшості регіонів температура підвищилася до +20°С. Потепління сприятиме подальшому розливу водойм, прогнозують синоптики.

Тала вода розмила 1,5-кілометровий відрізок траси міжнародного значення Київ — Суми — Юнаківка поблизу райцентру Срібне Чернігівської області. Вздовж дороги утворилося провалля. Проїзд можливий по одній смузі. Його регулює поліція.

"На території Чорнухинського району частково підтоп­лені села Луговики й Бубни та прибуває вода до сіл Вороньки, Мелехи та Загребелля. Із берегів вийшла річка Многа і маємо підтоплену дорогу між селами", — розповідає Світлана Рибалко із обласної Служби з надзвичайних ситуацій Полтавщини.

У селі Бірки Зіньківського району на Полтавщині піднявся рівень води в річці Грунь-Ташань. Вода змила міст.

У Старобільському районі Луганської області ріка Айдар затопила шість низьководних мостів. По них перекрили рух.

На Волині ріки затопили 135,5 га сільськогосподарських угідь. Ще понад 2,3 тис. га залила тала вода.

Вийшла з берегів Прип'ять у Чорнобильській зоні відчуження.

В Одесі й в обласному місті Чорноморськ море затопило міські пляжі.

У найближчі дні повінь прогнозують на Західній Україні. Вода може затопити місто Дубровицю на Рівненщині, райцентри Кам'янка-Бузька на Львівщині та Мукачево на Закарпатті.

"Талий сніг утворив на сільськогосподарських полях водні озера. Вода повільно сходить, бо земля ще не прогріта. Нанесе значну шкоду озимим культурам", — говорить заступник голови Асоціації фермерів і земле­власників Полтавщини Василь Бурлака,  — Аграріям доведеться пересівати пошкоджені території пшениці, ріпаку і ячменю. Оцінити загальну шкоду поки що не можемо, бо польовими дорогами проїхати неможливо".

Незалиті посіви живі. При гарній погоді мають дати хороший урожай.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Заборонена в Європі пальмова олія використовується в 80% українських продуктів

Таку думку ГолосUA висловила доктор технічних наук Олена Сидоренко.

«Протягом п'яти років ринок харчової продукції в Україні був пущений на самоплив. Зараз в Україні буде застосовуватися світова практика – скарги споживачів будуть надходити на гарячу лінію Держпродспоживслужби, будуть накладатися штрафи, будуть закриватися небезпечні виробництва харчової продукції і т. д.

До речі, використання пальмової олії заборонено в скандинавських країнах, в США у 8 країнах Європейського Союзу, там жорстко контролюється це питання. Так, пальмова олія заборонена у Франції. При виявленні фальсифікату з використанням пальмової олії де-небудь, інформацію про це відразу дають на центральних каналах Франції, і це вбивча історія для місцевих виробників.

Україна є країною з найбільшим обсягом в Європі з ввезення пальмової олії. Виробникам це дуже вигідно. Трансжир - гідрогенізована пальмова олія - дуже небезпечна для здоров'я дітей і дорослих. Якщо будуть введені величезні штрафи і заборони на використання пальмової олії в дитячому харчуванні – тоді будуть позитивні результати», - зазначила експерт.

За словами Олени Сидоренко, ця олія (гідрожир) присутня в широкому асортименті харчових продуктів. На етикетці пишуть «рослинний жир».

«У 80% продуктів в Україні є гідрогенізований жир. Він міститься в морозиві, в соусах, кетчупах, круасанах, в дитячих десертах, в дитячих сирочках і багатьох інших продуктах. Гідрожир приносить велику шкоду дитячому організму. Навіть звичайне печиво містить гідрожир, який може викликати діабет, серцево-судинні захворювання, оскільки порушується обмін на рівні клітинних мембран, тобто, не йде засвоєння жиру, а йде закупорка судин», - підсумувала експерт.Міністр агрополітики Кутовий повертається на роботу після майже річної відсутності – ЗМІ

У відставку Кутовий подав більше 10 місяців тому - 23 травня 2017 року, але вона так і не була проголосована парламентом. Весь цей час він формально перебував у відпустці, пише gazeta.ua.

Як повідомляють "Вести" з посиланням на джерело в Кабінеті міністрів, у Кутового закінчився черговий термін відпустки і наступний він вирішив не оформляти. "Він серйозно розглядає варіант повернення в міністерство", – сказав джерело. Крім того, за його словами, повернення Тараса Кутового – представника дружньої БПП партії "УДАР", бажають в Адміністрації президента. "Було кілька зустрічей в АП, його вмовляли повернутися", - сказав він.

Нагадаємо, що як офіційна причина виходу Кутового з посади міністра агрополітики через рік з невеликим після початку каденції було заявлене бажання зосередитися на інвестиційній діяльності.

Неофіційно повідомлялося, що Кутового змусила піти у відставку масова загибель свиней в результаті розповсюдження африканської чуми і корупційні скандали, які супроводжували міністра у зв'язку з роботою ряду держкомпаній, підлеглих Мінагро, зокрема конфлікт навколо діяльності ДП "Укрспирт". Очікувалось також, що Кутового призначать полтавським губернатором. Але призначення за минулий рік так і не було.

У його відсутність обов'язки міністра виконує перший заступник Максим Мартинюк, а в разі його відсутності - хтось із заступників міністра.

 На кожного українця виготовили майже по пуду солі

Фактично в розрахунку на одного українця виробництво склало понад 12 кг, тобто мало не по пуду на кожного.

Згідно з повідомленням компанії, в порівнянні з минулим роком на 26% збільшився випуск солі без упаковки. Виробництво цього виду продукції склало 399 тис. тонн або 79% від загального видобутку.

Якщо проаналізувати випуск продукції по всьому асортименту, то за вказаний період фасованої солі було вироблено 39,4 тис. тонн (-7%), йодованої солі – 12,3 тис. тонн (+25%). На рівні минулого року залишився випуск соляних блоків (800 тонн). На 28% скоротився випуск солі, затареної в мішки (44 тис. тонн). Також на 24% знизилося виробництво солебрикетів (4500 тонн).

При цьому підприємство збільшило обсяги експорту. Зокрема, європейським споживачам відвантажено 224 тис. тонн продукції, що на 9% більше, ніж за 1 квартал 2017 року. Зріс експорт в Угорщину, Польщу, Сербію.

Також на 16% збільшилися відвантаження на внутрішній ринок. Тим не менш, питання недостатньої завантаженості виробничих ділянок залишається актуальним, відзначають в компанії.

«Артемсіль» є найбільшим підприємством з видобутку та реалізації кухонної солі в Центральній та Східній Європі. Виробничі потужності розташовані у Соледарі (Донецька область).

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


Арабські шейхи їстимуть українські яблука

Про це повідомляє прес-служба проекту, пише agravery.com.

«Відкривати нові ринки — непроста справа, адже ми маємо не лише ознайомити потенційних споживачів зі смаковими перевагами нашої продукції, а й переконати у високій якості та спроможності українських виробників якісно виконувати контрактні зобов'язання», — говорить голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Досвід, здобутий українськими компаніями в тому числі й завдяки цій виставці, реалізувався у першу пробну, але системну поставку яблук до Дубай (ОАЕ). Було продано свіжі яблука сорту «Гала», врожаю 2017.

У період з грудня 2017 року по січень 2018 року з України було відвантажено 125 тонн (8 контейнерів, партіями по 2-3 контейнери). Постачання здійснювалося на умовах EXW із Київської області.

«Після Нового року ціна на яблука в ОАЕ спадає, а в Україні навпаки —росте. Тому важливим є планування поставок, що відповідатиме кон’юнктурі конкретного ринку», — повідомляють в прес-службі.

Та перша партія через те і називається пілотною, що допускає право на помилку. Поставка відбулася, покупець залишився задоволеним якістю продукції, контракт оплачений.

«Наскільки нам відомо, це була перша системна поставка яблук з України до ОАЕ у такому обсязі. — говорить Дмитро Крошка. — Зараз підприємство формує нові партії яблук і до кінця сезону має намір поставити до ОАЕ ще декілька контейнерів свіжих яблук, що будуть відповідати високим стандартам продукції. Наступного сезону постачальники планують збільшити обсяги торгівлі до 20 тис. тонн».Продукти, які не змогли продати в Європі, привозять в Україну

Таку думку ГолосUA висловив голова правління громадської організації "Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів "Споживча довіра" Максим Гончар.

«У кожному з польських сирів ми знаходили жири нетваринного походження. Зараз ми будемо перевіряти польські сири у всіх регіонах України. На моє переконання, коли ми відкрили кордони, і була скасована обов'язкова сертифікація продукції, до нас хлинув фальсифікат», - підкреслив М. Гончар.

За словами експерта, те, що не продається в Європі, їде продаватися до нас.

«Тим часом ми очікуємо великих позитивних результатів від перевірок якості харчових продуктів, розпочатих з 4 квітня 2018 року», - сподівається фахівець.

За словами М. Гончара, в торгових мережах України дуже багато простроченої продукції, при цьому при виявленні її в супермаркетах, виявляється, ще потрібно довести, що ця прострочена продукція несе загрозу здоров'ю людини. За порушення у маркуванні продуктів, за прострочену продукцію штраф становить 8 мінімальних зарплат.

«У столичних дитячих садках використовують заборонений спред. Вершкове масло, яке постачається у дитячі садки, містить небезпечні добавки. Фальсифікат в дитячих садах став можливий, тому що з 2014 року був скасований паспорт якості продуктів, головним стала ціна, і гроші тепер заробляють на здоров'ї наших дітей. До речі, шоколад, вироблений в Україні, містить пальмову олію. 98% шоколаду робиться за технічним умовам, але читати ТУ вам не дадуть», - підкреслив експерт.

Ваш вибір 'Цікаво'.