178171
182818

Аграрії вимагають від влади боротися з органічними «підробками»

Аграрії закликають депутатів прискорити роботу законопроектом про органіці,винести документ на голосування в сесійний зал на друге читання і прийняти його. Про це повідомляє прес-служба «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ).

«Положення чинного законодавства не забезпечують належного функціонування ринку органічної продукції та створюють сприятливе середовище для введення в обіг фальсифікованої органічної продукції та дозволяють уникати відповідальності за порушення законодавства у цій сфері, в той час, як даний законопроект удосконалює принципи правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», - аргументували в УКАБ.

За їх словами, важливість даного законопроекту обумовлена тим, що його прийняття значно прискорить виконання євроінтеграційного плану, що по ряду пунктів виконується з порушенням термінів, або просто відкладається.

«Це дасть чіткий сигнал європейського бізнесу та політикуму, що ми виконуємо взяті на себе зобов'язання, а українські підприємці будуть мати розуміння, що діють однакові правила, що значно спрощують вихід української органічної продукції на світові ринки», – зазначив Тарас Висоцький, генеральний директор УКАБ.

Прийняття цього законопроекту дозволить запровадити чіткий і прозорий механізм реєстрації в органах сертифікації, операторів ринку, державного контролю (нагляду) за діяльністю суб'єктів ринку органічної продукції та відповідальність за порушення законодавства в цій сфері, повідомляє UBR

«Прозорий і чіткий контроль вирішує відразу дві важливі речі: захищає операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, покращує умови ведення бізнесу, що гарантує споживачам, що куплена продукція маркована як органічна дійсно відповідає всім критеріям безпеки і не несе загрози для здоров'я людей», - додав Тарас Висоцький.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Погода сприяє врожаю соняшнику і кукурудзи

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укргідрометцентр.

«У першій декаді по території поширювалася і поглиблювалася грунтова посуха. Окремі сильні дощі в деяких районах центральних, південних, західних і східних областей мали локальний ефект. Тільки в західних областях і окремих районах центральних і східних областей (де випали окремі дощі) було достатньо вологи в грунті для повноцінного наливу зерна ранніх зернових культур. У районах сильні зливи спричинили механічні пошкодження рослин, локальне стан, змивання і замулювання посівів», - нагадали синоптики.
Протягом другої декади червня в південно-східній частині території країни поширювалася і поглиблювалася повітряно-грунтова посуха, яка зумовила передчасне пожовтіння листя нижнього ярусу і місцями висихання стебел рослин, відзначили в Гідрометцентрі. Посіви сформувалися низькорослі, зменшилася кількість продуктивних стебел, розвинених колосків і зерен в колосі. На решті території країни зливові дощі, які відзначалися протягом другої декади, поліпшили вологозабезпеченість. Одночасно інтенсивні зливи, шквали (місцями з градом) на ряді площ призвели до пошкодження посівів. Несприятливим фактором для коренеплодів були високі температури на поверхні грунту і на глибині 10 см.

Також зазначається, що протягом третьої декади червня в результаті сильних злив, граду і шквалів були нанесені локальні пошкодження посівів сільськогосподарських культур, особливо в західних і північних областях. На деяких площах спостерігалося надмірне зволоження орного і метрового шарів грунту, яке може спричинити поляганіе посівів.
«Однак, незважаючи на локальні пошкодження посівів, опади сприятливо вплинули на агрометеорологічну ситуацію в цілому, - в більшості районів припинився тривалий бездощовий період, підвищилася відносна вологість повітря, припинилися суховійні явища, поповнилися вологозапаси грунту і створилися цілком сприятливі умови для формування урожаю пізніх культур, зокрема соняшнику і кукурудзи», - йдеться в повідомленні.

Дуже інтенсивне накопичення ефективного тепла протягом квітня-червня обумовлювало швидкі темпи розвитку всіх сільськогосподарських культур. Станом на 30 червня на півдні країни тривало масове збирання зерна озимих культур, на решті території зерно на 1-3 тижні раніше, ніж звичайно досягло воскової і повної стиглості.

«В останні дні червня зі зниженням температури повітря і грунту покращилися умови формування врожаю картоплі, цукрових буряків, городніх культур», - підсумували синоптики.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українцям слід забути про дешеві кавуни

Про це пише "Сегодня".

На ринках уже масово продають кавуни та дині. Але українці поки купувати їх побоюються: не сезон ще і нітрати зашкалюють. Але фермери попереджають, у другій половині серпня баштанних вже може і не бути.

На міському ринку в Чернівцях вже щосили торгують кавунами, ціна за кілограм – 10 грн. Є на прилавках і дині. Їх продають по 25-30 гривень за кілограм.

На цінниках не тільки по ніж, але і звідки. Кавуни з Херсона. Торгують ними в Чернівцях другий тиждень.

Фермери кажуть, боятися раннього кавуна не варто. Плоди встигли рано через аномальну спеку.

Зараз з поля ягода йде по 1.7 грн за кілограм. Диня – по 2.5 грн. До покупців, враховуючи паливо і транспортування, потрапляє на прилавки з накруткою в 5, а то і 10 разів.

Але сильно кавуни не подешевшають. Через спеку пізній урожай баштану може бути гірше раннього. Через неврожай пізніх баштанних, кажуть фермери, не варто чекати низької ціни в серпні. Радять купувати кавуни зараз.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Херсонське сіно експортуватимуть в Саудівську Аравію

Про це пише "Голос України".

Херсонська фірма, що підписала контракт із Саудівською Аравією, вже пройшла всі необхідні технічні перевірки для підтвердження якості товару та відповідності світовим стандартам обладнання для досушування сіна і його пресування.

На Херсонщині працюють ще кілька сільгосппідприємств із тваринницькими комплексами, де є сучасне обладнання для заготівлі сіна. Сіно у паках в них активно скуповують вітчизняні виробники пелетів. Напередодні опалювального сезону пропонують за півтори тисячі гривень за тонну.На Херсонщині вивели мускатний гарбуз

Теґи: 

Звучить незвично. Хоча саме такий ось незвичайний овоч вивели селекціонери Південної дослідної станції баштанництва та овочівництва НААН України, що в Голопристанському районі, пише newday.kherson.ua.

Директор станції Володимир Лимар каже, що над виведенням нового сорту мускатного гарбуза (він ще не отримав назви і має лише цифрове кодування) вчені працювали понад сім років. Але результат вийшов просто чудовий. Плоди мускатного гарбуза довгастої форми і важать 20 кілограм і більше. Їх м'якоть насичено-оранжевого кольору та містить максимальну для гарбуза кількість цукру. Тому вона ідеальна для приготування всяких смаколиків — від соку до джемів. Переробники високо оцінять й іншу особливість: насіння в плодах сконцентровані в нижній частині, завдяки чому їх легко прибирати, закладаючи частину на зберігання при «шоковому» заморожуванні.

Мускатний гарбуз відноситься до пізньостиглого сорту. Її період вегетації становить 110-115 днів, що на кілька тижнів більше, ніж у давно відомих сортів цього овоча. Але за рахунок цього плоди набирають більше корисних речовин і спокійно «доживають» до прибирання: адже осінні заморозки у вересні-жовтні в період глобального потепління їм особливо не загрожують.

Ваш вибір 'Подобається'.


Коли українці перестануть ходити в супермаркети по продукти харчування

Про це у своєму блозі написав фінансист Олексій Зубов, передає УНН.

За його словами, потенціал ринку онлайн-замовлень продуктів харчування сьогодні стримує стійка тенденція до скорочення реальних доходів населення України.

“Як тільки виникне стійка тенденція до підвищення рівня реальних доходів населення, то з високою ймовірністю можна прогнозувати збільшення середньої частки продажів продуктів харчування через онлайн-замовлення, аж до 20% від загального товарообігу ринку продуктів харчування”, — зазначив Зубов.

При цьому він підкреслив, що потреба вітчизняних споживачів в якісних продуктах харчування зростає.

“Зростає інтерес до екологічно чистих продуктів. У всіх основних торгових мережах є сучасні інтернет-сайти із зручним інтерфейсом для оформлення онлайн-замовлень. Складніше йдуть справи з інфраструктурою, яка вимагає значних вкладень для завоювання частки на регіональних ринках”, — вважає експерт.

Лише 10% українців купують продукти харчування онлайн.

При цьому, за словами нардепа Сергія Тригубенка, інтернет-шопінг в Україні є повністю незахищеним з точки зору законодавства. І тому, коли у світі зростає частка інтернет-рітейлу в сфері продуктів харчування, українці — відстають.

Політик переконаний, що онлайн-рітейл повинен розвиватися паралельно із законодавчим врегулюванням сфери з метою захисту прав споживачів.

“Тому якщо хочемо рухатися в ногу зі світовими трендами, розвивати комфортний для споживача онлайн-рітейл, повинні спочатку законодавчо врегулювати цю сферу так, щоб працював захист прав споживачів”, — резюмував він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.