Агробіомаса може задовольнити 18% кінцевого споживання енергії в Україні

Агробіомаса може задовольнити 18% кінцевого споживання енергії в Україні

Економічний потенціал, доступний для виробництва енергії, становить майже 9 млн т нафтового еквіваленту, це 43% загального потенціалу біомаси (20,9 млн т нафтового еквіваленту). При цьому вказаний розмір майже не змінюється рік від року і навіть має тенденцію до поступового зростання, що також важливо з точки зору стабільності постачання палива для енергетичного комплексу, пише kurkul.com.

Повне використання енергетичного потенціалу агробіомаси може задовольнити близько 18% кінцевого споживання енергії в Україні, яке зараз становить трохи більше 50,1 млн т нафтового еквіваленту.

Втім, як зазначають експерти, на шляху повноцінного використання потенціалу енергії біомаси є багато перешкод. Власники біомаси (тобто фермери, на полях яких збирається солома або стеблиння) не можуть визначитися з кількістю залишків, які можна вилучити з поля і використати як паливо (або продати для енергетичних потреб).

Питання зовсім не таке просте, як здається, — адже пожнивні залишки є джерелом повернення у землю необхідних для сільськогосподарських культур речовин. Тобто треба знайти розумний баланс між вигодою від енергетичного використання та збереженням родючості ґрунту. В іншому випадку речовини доведеться вносити у ґрунт за допомогою додаткового застосування мінеральних і складних добрив, що буде означати прямі витрати господарства.

Нещодавно фахівці Біоенергетичної асоціації України провели чергову оцінку енергетичного потенціалу рослинних решток, яка враховує всі напрями їх використання.

В результаті було встановлено, що максимальний обсяг аграрної біомаси рослинного походження від сільськогосподарських культур, який можна залучити власне для виробництва енергії, в цілому становить не більш ніж 30–40% теоретичного потенціалу (тобто загального обсягу утворення відходів рослинництва). 

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrobiomasa-mozhe-zadovolnyty-18-kincevoho-spozhyvannya-enerhiyi-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    Мінагрополітики відновить дотації фермерам на землю та за утримання худоби

    Після тривалої паузи запустився Сумихімпром

    Як змінилися ціни на яблука, полуницю та банани

    Бізнес пропонує “обнулити” земельні питання: володієш три роки – претензій до тебе немає

    БІЛЬШЕ НОВИН