182818
178171

Чому не вдається побороти корупцію в зерноперевозках

Про це повідомив директор філії «Центр транспортної логістики» Сергій Підгородецький в ході конференції Grain & Maritime Days in Odessa 2018, пише latifundist.com.

«Я не хочу образити всіх експедиторів. Це їх хліб, це знання, які вони придбали, і вони можуть бути корисні і як вантажовідправнику, так і одержувачу. Але може варто прийняти цивілізовані правила роботи, і питання корупції пропаде. Так, ми можемо жорстко дисциплінувати залізничників, дати по руках і не брати участь в корупційних схемах. Але ми не можемо добігти до всіх, хто не носить залізничну форму. Таких дуже багато, вони всі добре зав'язані в політичному ключі. Але, на жаль, цей фактор у нас ще є, і ні я, як керівник таких списків, ні УЗ не може дати гарантію, що ми можемо перемогти тих, хто не в наших рядах, які перебувають у лавах бізнесменів, підприємців, політиків, які залучені в ці процеси», — розповів він.

У той же час, за його словами, зміни системи планування, перерозподілу вагонів, повинні допомогти боротися з корупцією в секторі.

Крім цього, він прокоментував претензії учасників ринку до ефективності автоматизованої системи розподілу вагонів-зерновозів.

«Безумовно, зернова тема у нас була весь минулий рік. Це пов'язано, в першу чергу, із запровадженням автоматизованої системи розподілу вагонів-зерновозів. Вона не є панацеєю і не врятує від поганого розподілу, поліпшення рухомого складу та інших реальних проблем. Тому що систему вчили природному середовищі, її навчили, як трактувати ті або інші нормативні документи, але її не вчили, як реагувати на транспортну обстановку, як реагувати на відсутність тяги, відсутність палива і т. п. Її не навчили, як розуміти пропускну здатність наших портів. А це середньодобово 1200 зерновозів, тоді як середньодобова потреба навантаження ‒ близько 3 тис. наших вагонів", — додав Підгородецький.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Україна потрапила в ТОП-10 світових експортерів курятини

Про це повідомляє УНН з посиланням на World's Top Exporters.

Відзначається, що світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2017 році країна експортувала м'яса птиці на 6,4 млрд дол. США. Друге місце з показником в 2,6 млрд дол. належить США. Третє - Нідерландам. У минулому році Нідерланди експортували м'яса птиці на 1,1 млрд дол.

Україна з показником в 313,4 млн дол. посідає восьме місце в рейтингу. Замикає десятку лідерів Аргентина. У минулому році країна експортували м'яса птиці на 285,2 млн дол.

Також повідомляється, що з 2013 року Україна збільшила експорт м'яса птиці на 35,3%.

Нагадаємо, в березні поточного року Місія Генерального директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів (DG SANTE) перевірила якість курятини найбільшого експортера країни - компанії "Миронівський хлібопродукт". Єврокомісія дійшла висновку, що продукція цієї компанії відповідає міжнародним стандартам FSSC 22000, ISO 22000 та BRC Food.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Мораторій на продаж землі стримує інвестиції й гальмує розвиток агроринку - Порошенко

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час першого засідання Національної інвестиційної ради у Києві, передає УНН.

"Я не можу сказати про успіхи в земельному законодавстві. Чинний мораторій на продаж землі стримує ваші інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку. Позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати своє конституційне право розпорядження своє земельною власністю", - наголосив він.

Президент підкреслив, що навіть рішення ЄСПЛ про те, що заборона продажу землі є порушенням конвенції з прав людини, не "протверезіло українських популістів".

"Мушу визнати, що в цьому питанні, я хоч стою твердо на позиціях української Конституції та європейського права, поки що, на жаль, перебуваю в цьому питанні в політичній меншості. І буду докладати максимум зусиль, в тому числі, і щодо комунікаційної стратегії для того, щоб забезпечити проведення цього рішення", - зазначив він.

Нагадаємо, Європейський суд із захисту прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”, згідно з яким визнано, що абсолютна заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Ваш вибір 'Подобається'.


Штучне м'ясо повністю не замінить натуральне

Таку думку висловила представник організації New Harvest, що займається розробкою штучних продуктів, Ерін Кім, пише milkua.info.

«Наука непередбачувана. Мені важко уявити, що штучне культивування м'яса повністю замінить натуральне виробництво, хоча ми і говоримо про зниження до мінімуму інтенсивного сільського господарства для вирощування кормів. Поки існує маса амбітних заяв про те, наскільки продукти, вирощені в лабораторії, будуть корисніші для людського організму і навколишнього середовища. Але поки це лише теорія», — підкреслила вона.

На її думку, традиційне сільське господарство завжди буде грати роль у виробництві продуктів тваринного походження.

«З огляду на те, як повільно просуваються дослідження в сфері клітинного сільського господарства, всі перешкоди попереду: від проблем регулювання культивованих продуктів харчування до питань масштабування. Не кажучи вже про те, щоб вивчати фактичний його вплив на навколишнє середовище, а також на здоров'я людини. До сих пір всі розробки зводилися до створення дрібномасштабних прототипів», — підсумувала Ерін Кім.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Через 10 років «найбезпечнішою» культурою буде озима пшениця

Через 10 років в Україні «найбезпечнішою» культурою буде озима пшениця. Таку думку висловила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко в ході конференції Grain & Maritime Days in Odessa 2018, пише latifundist.com.

«Через 10-20 років найбезпечнішою буде озима пшениця, тому що йдуть ризики вимерзання взимку, за рахунок м'якої теплої весни достатня кількість вологи, раніше відновлення вегетації. Тільки за рахунок клімату аграрії зможуть збільшити врожайність на 10-20 центнерів. Потрібно до цього готуватися», — зазначила вона.

Експерт додала, що під загрозою з урахуванням кліматичних змін знаходяться ячмінь і кукурудза.

Тетяна Адаменко зазначила, що останні 20 років в Україні йде процес потепління, який перевищує загальносвітові показники. Якщо у світі в середньому температура зростає на 0,8°C, то в Україні — на 1°C. Як показали останні 7 років, то навіть на 2°C.

У підсумку, в Україні збільшився період активної вегетації сільгоспкультур — це ті дні, коли середньодобова температура перевищує 10°C.

Також, як розповів експерт, відбувається істотна зміна клімату в різних регіонах країни. Зокрема, український центр починає теплішати швидше, ніж південь. Крім цього, Тетяна Адаменко додала, що потепління може призвести до зникнення зони Полісся, яка «перетвориться в степ».В Україні почнуть випускати китайські трактори

Відомий український бізнесмен Василь Хмельницький, засновник кількох компаній та інноваційних проектів, у тому числі в харчовій галузі, має намір створити спільне українсько-китайське виробництво тракторів на території індустріального парку “Біла Церква”. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, пише agroday.com.ua.

Поки підписаний невеликий контракт на $ 4 млн, але в наступному році Хмельницький розраховує ще на $ 20 млн.

«Бізнес шукає можливості, — відповів підприємець на питання, чому китайцям цікаво виносити виробництво в Україну. — Якщо для них це — можливість, то китайці будуть тут. Вони кажуть: «Ми вам будемо поставляти продукцію, і якщо побачимо, що у вас великий ринок, є попит, ми готові частково цю продукцію виробляти в Україні».

Слово «частково» Хмельницький називає ключовим: мовляв, спочатку зроблять міст для трактора, потім мотор, потім кабіну. В майбутньому частка української участі в цьому виробництві може зрости мінімум до 30-50 %.

Попередньо українці та китайці домовилися про будівництво цехів великовузлового складання китайських тракторів.

«Ми аграна країна, яка споживає багато техніки, — пояснив бізнесмен свій вибір зайнятися виробництвом тракторів. — Причому я розумію, що нам сьогодні не потрібно виробляти свій двигун, і я говорю з партнерами не про виробництво цілого трактора».

Хмельницький розраховує, що трактори будуть продаватися не тільки в Україні, але й у Білорусь, Прибалтику, інші європейські країни.

Індустріальний парк “Біла Церква” — один з інвестиційних проектів Хмельницького — пропонує підприємцям землю з інженерною інфраструктурою для різних проектів.

Ваш вибір 'Цікаво'.