178171

Чому свинина стає для українців делікатесом

Для порівняння, у розвинених країнах Європейського союзу (Австрія, Чехія, Франція, Данія) цей показник становить 40 кг. Про це в інтерв’ю ГолосUA розповів Артур Лоза, голова Асоціації свинарів України (АСУ).

«Тобто, ми споживаємо вдвічі менше, ніж звичайні європейські країни. Хоча вважаємо себе країною свинофільною, де люди традиційно споживають багато свинини», — говорить Лоза.

Причиною відносно невисокого споживання експерт називає низьку купівельну спроможність.

«Не всі можуть купити. Свинина в Україні зараз знаходиться в категорії делікатесного продукту», — додає Лоза.

Голова АСУ розповідає: якщо раніше в Україні налічувалося 21 млн голів свиней, то зараз — трохи більше 6 млн, тобто в 3,5 рази менше. В останні роки повністю зникло племінне свинарство, тварин для розведення доводиться завозити з-за кордону.

Та й не тільки для розведення. Україна активно нарощує імпорт охолодженої і мороженої свинини для споживання. До прикладу, за січень-травень 2018-го імпортовано 5200 тонн м’яса проти 1900 тонн за аналогічний період минулого року. Закупівлі здійснюються навіть у Бельгії та Нідерландах, причому європейська свинина обходиться українцям дешевше, ніж своя.

Джерело: agroday.com.ua

В Україні з'явився «небезпечний конкурент» соняшнику

Все більше українських фермерів цікавляться амарантом. Рентабельність її вирощування є досить високою, а попит набагато перевищує пропозицію. Переробні підприємства вже зараз укладають угоди на викуп 100% майбутнього врожаю. Про це повідомили в Українській аграрній конфедерації.

При середній врожайності 20 ц/га і ціною товарних насіння 25 тис. грн/тонна з гектара можна одержати від 50 тис. грн виручки. Органічний амарант купують ще дорожче - 35 тис. грн/тонна.

При цьому слід враховувати, що на практиці врожайність амаранту досягає 50 ц/га і це не межа. Крім насіння, попит на масло, шліфовану крупу, борошно і навіть макуха з зародків.

Українські фермери починають вирощувати екзотичну рослину з Індії

Зараз в Україні налічується понад 30 виробників амаранту. Вирощують його на різної площі - від кількох гектарів до 150-ти (наприклад, на Закарпатті).

Зазначимо також, що переробка амаранту у світі давно стала високорентабельною галуззю. Тільки на амарантовому олії заробляють $500 млн щорічно. Олія використовується у фармацевтичній галузі та косметології. А шліфована амарантовая крупа для багатьох стала продуктом повсякденного харчування. Рентабельність вирощування амаранту вдвічі вище, ніж у соняшнику, інформує UBR

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні стрімко зростає сегмент екзотичних грибів

Теґи: 

Про це в інтерв’ю AgroTimes розповів директор інформаційної агенції УМДІС Максим Єнченко.

За його даними, у 2017 році річне виробництво гливи в Україні оцінюється в 4,8 тис. тонн. 

Екзотичних грибів (шиїтаке, агроцибе, ерінги) виробляється близько 120 тонн на рік. Інші екзотичні виробляються у зовсім незначних обсягах. 

«Собівартість там вища за таких обсягів, – пояснив він. – Глива може зайняти 7-10% загального ринку грибів».

Україна також закуповує невеликі партії свіжих екзотичних грибів.

Він уточнив, що екзотичні види грибів вирощують спеціалізовані  господарства. Оскільки в «екзотики» й  печериць зовсім різні технології вирощування.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Жнива-2018: зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці

Так, станом на 18 червня, намолочено перші 10,5 тисячі тонн з 4 тисяч га.

Крім зазначених областей, жнива тривають ще й у Одеській та Дніпропетровській областях. Загалом вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. У тому числі намолочено:

– озимої пшениці – 10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га;

– озимого ячменю – 268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га;

– гороху – 2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

Також у Запорізькій, Одеській і Херсонській областях розпочато збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 3 тис. га при врожайності 17,4 ц/га і намолочено 6 тис. тонн. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Синоптики попередили аграріїв про посуху на чверті території України

Про це повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Посуха охопила південно-східну частину України. Найбільше вона зачепила Запорізьку, Херсонську та Харківську області. Дощі були дуже нерівномірні. Можна говорити, що сильна посуха спостерігається на 25% території України", - сказала вона.

За словами Т.Адаменко, прогноз щодо змін урожаю зернових в Україні Укргідрометцентр зможе оприлюднити до кінця червня.

Як повідомлялося з посиланням на дані Всеукраїнської аграрної ради, посуха в південних, центральних і східних областях України може призвести до втрати близько 50% урожаю зернових.

АВК більше не поставлятиме цукерки в Німеччину через скандал із рекламою ЧС-2018

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу компанії.

З'явилася інформація, що у Німеччині продають українські цукерки з символікою російського ЧС-2018.

У компанії АВК заявили, що працюють із цим німецьким партнером уже багато років, але "ми розділяємо думку громадськості та обурення у соціальних мережах, що виникли внаслідок ситуації, яка склалася".

Тому "на сьогоднішній день будь-які поставки продукції до німецької фірми DOVGAN GmbH призупинені. Крім того, кошти, виручені з реалізації даної партії солодощів, буде спрямовано на благодійність та підтримку соціальних програм в Україні".