178171
182818

Ціна на мед в цьому році зросте

Про це повідомила голова спілки пасічників Полтавської області Наталія Сенчук, передає propozitsiya.com.

За словами пасічників регіону, через перепад температур у березні цього року, коли п'ять градусів тепла різко змінювалися на мінус десять, бджоли почали хворіти, оскільки такі температурні гойдалки їм дуже шкодять. Як результат, через погодні умови загинуло 15-20% бджолиних сімей, що призведе до зростання цін.

Для великих пасічних господарств, які налічують понад 100 бджолиних сімей, такі втрати незначні. Збитки понесуть ті господарі, у яких по десять і менше бджолиних сімей.

Наталія Сенчук каже, що на Полтавщині загибель бджолиних сімей позначиться негативно: "Ці сім'ї можуть не встигнути нароститись до білої акації. А це призведе до того, що першого меду буде дуже мало. Також бджолині сім'ї не зможуть швидко підготуватися до головного взятка, який буде вже після білої акації. Зменшення кількості бджолиних сімей також впливає і на запилення садів, ягідників. Пасічники зберуть меншу кількість меду, і, звичайно, ціна підніметься".

Наталія Сенчук прогнозує збільшення ціни на мед на ринках області. За її словами, якщо в минулому році найдешевша ціна на звичайний мед була 100 гривень за літр, то в цьому році буде 130. А перший мед, який був по 250, буде коштувати 300 - 350 гривень.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна отримує шанс обійти Росію по пшениці

Теґи: 

Темпи сівби ярої пшениці в США демонструють значне відставання. На 29 квітня засіяно лише 10% від прогнозу у порівнянні з 36% в середньому за останні п’ять років. Підвищення температури і прогноз сухої погоди повинні забезпечити швидкий прогрес посівної на півночі цієї країни, пише agroday.com.ua.

Проте ймовірність того, що американським фермерам вдасться повністю засіяти площі до кінця мінімальних строків сівби виглядає все більш примарною. Але кліматичні ризики стосуються не тільки Сполучених Штатів.

У Причорномор’ї, зокрема, в Румунії і на півдні Росії посилюється дефіцит вологи в грунті. У цих країнах температура значно перевищує норму, і дощів на цьому тижні метеорологи не обіцяють. Це негативно позначиться на врожайності пшениці.

В Австралії стартувала посівна в кінці квітня на тлі дуже посушливих погодних умов. Хоча тамтешні фермери і звикли сіяти зерно в сухий грунт, нинішня ситуація їх турбує, особливо, якщо враховувати, що посуха може тривати ще два тижні.

Тому посилення кліматичних ризиків в основних країнах-виробниках пшениці свідчить на користь подальшого зростання цін на світовому ринку.

Ринок кукурудзи не відстає від свого колеги і також демонструє зростання, хоча і більш помірними темпами. Підвищенню цін сприяє стурбованість погодними умовами в Бразилії та затримка посівної в США.

Так, у Бразилії, у зоні вирощування кукурудзи другого врожаю посилюється дефіцит вологи в грунті. Найближчі два тижні опади там не очікуються.

У той же час у США повсюдно стартував посів кукурудзи, але його теми досить повільні. На 29 квітня було засіяно 17% від прогнозованих площ. Це на 10% нижче, ніж середній п’ятирічний показник.

Цього тижня в кукурудзяному поясі Штатів прогноз дає дощі, які повинні ще більше уповільнити прогрес посівної.

В той же час Євросоюз зберігає високу динаміку експорту кукурудзи. Так, темпи ввезення експортної зернової поступово падають через зниження її конкурентоспроможності. Зате їй на зміну приходить американська кукурудза.

Зазначу, що імпорт цього зерна з США у ЄС у нинішній період компанії — досить рідкісне явище. Однак дуже висока конкурентоспроможність американської кукурудзи в останні тижні сприяла підвищенню експортних продажів в європейські країни.

Експерти ODA вважають, що підтримка цін на кукурудзу на біржі Euronext з боку ринку м’якої пшениці в США, а також побоювання з приводу ризиків глобального виробництва кукурудзи повинні обмежувати тиск, який чинить на європейський ринок надходження її зі Сполучених Штатів.

В Україні друга половина квітня відзначалася відносною стабільністю українських ринків зернових. Незначне підвищення цін на продовольчу пшеницю було обумовлено низькою пропозицією її борошномельних сортів і невеликим просіданням ринку кукурудзи.

Причина останнього — відповідна тенденція на експортному ринку з урахуванням зниження конкурентоспроможності нашої зернової порівняно з кукурудзою інших країн-виробників.

Ринок ячменю відрізнявся стабільністю цін на тлі істотного уповільнення темпів торгової активності.

В Україні триває весняна посівна, і українським фермерам все ж вдалося надолужити значну затримку сівби завдяки сприятливим погодним умовам. Так, станом на 2 травня вже засіяно 91% прогнозованих площ ярого ячменю, 86% — ярої пшениці і майже половина прогнозованих площ кукурудзи.

До речі, останні повинні перевищити в цьому році 4,5 млн га в основному за рахунок скорочення площ під яровим ячменем.

В подальшому ми прогнозуємо відносну стабільність цін на ринках українських зернових з імовірністю невеликого підвищення цін на пшеницю і незначного зниження ринку кукурудзи, обумовленого зростанням пропозиції.

Вікторія Блажко, аналітик компанії ODAУкраїнаАграрні інновації відправляються на Святу Землю

На ній засновник Agrohub, співзасновник Radar Tech Юлія Порошенко розповість про впровадження інноваційних технологій в Україні.

Юлія Порошенко: «Історично склалося так, що Ізраїль — центр світових агроінновацій. За свою недовгу історію ця невелика країна зробила не один прорив у вирощуванні продуктів харчування. З 1950-х років ізраїльські фахівці знаходили ефективні способи рослинництва в несприятливих умовах і ділилися досвідом. Сьогодні на виставку в Тель-Авів з'їжджається весь світ агроінноваторов, і Україні потрібно бути частиною цієї живої екосистеми, щоб брати участь в міжнародному співробітництві».

На виставці буде 150 учасників з 16 країн, що представляють рішення в 28 напрямках агропромисловості. Конференція включає 15 експертних дискусій на тему 2018 року — «Агровиробництво в посушливих і напівпосушливих умовах». Завдання Agrohub на 20-й Міжнародній виставці і конференції агротехнологій — знайти нові рішення для українських агровиробників і представити українські агроінноваційні напрацювання зацікавленим компаніям.

У 2017 році, за даними AgFunder, в світі у агроінновації було інвестовано рекордні $10,1 млрд, що на 29% більше, ніж у 2016 році.

20-а Міжнародна виставка і конференція агротехнологій 2018 організована Agritech Israel і kenes exhibitions у кооперації з урядом Ізраїлю. Вона об'єднує промисловість, бізнес, науку і регуляторів, щоб дати підприємцям, інвесторам і партнерам нові можливості.

Agrohub — організація, що сприяє проникненню інновацій в український агросектор. У листопаді 2017 року Agrohub, спільно з Radar Tech і МХП, запустив акселератор для стартапів MHP accelerator. У січні 2018 року Agrohub організував дискусійну панель про український агробізнес під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Також організація уклала освітнє партнерство з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs].Європейські супермаркети зачекалися товарів з України

Про це заявив Пебе де Йонг, організатор East Meets West – конференції для виробників і торгових мереж, передає propozitsiya.com.

Так, у листопаді 2017 року європейські торговельні мережі уклали близько 30 контрактів з вітчизняними виробниками та дистриб’юторами продукції.

Для європейського споживача першочергове значення мають висока якість товару та доступна ціна. Західні європейці уже оцінили такі дешеві і якісні українські продукти, як борошно, цукор, снеки та олія. Споживачі Східної Європи також вже знають про українські товари через контрабанду, завдяки якій побачили, що це якісний товар з хорошою ціновою політикою. Тому місцеві рітейлери замислились над завезенням продуктів українського виробника легально.

З європейським ринком вигідно працювати тим українським виробникам, у кого значну частину собівартості становить імпортна сировина, оскільки постійна зміна курсу гривні в Україні не дає змоги відчувати себе впевнено.

Українським підприємцям слід навчитись продавати товар на зарубіжному ринку. Потрібно адаптувати упаковку до сприйняття місцевого споживача, підкоригувати смакові якості продукту до його звичок. Слід також навчитись визначати ціну, не занижувати її через страх некупівлі товару. Та головне, на чому варто робити акцент, - на маркетинговому просуванні. Фахівці ринку застерігають від економії на рекламі, яка коштує 5-10% від обсягів реалізації, адже саме ці вкладення здатні принести високі прибутки.

Головна перешкода для вітчизняних виробників у співпраці з торговельними мережами Європи — відтермінування оплати за поставки товару, яке може сягати 60 днів. Тож виробникам радять шукати ті мережі, які готові розділити ризики валютних курсів та нереалізованих залишків.

На перших порах фахівці радять просувати свою продукцію у сусідніх країнах, наприклад, у Польщі. При цьому радять починати з невеликих мереж магазинів у прикордонних областях, які є більш гнучкими, менш забюрократизованими і не настільки вимогливими до сертифікації. Поставки товарів варто починати з невеликих партій, щоб зрозуміти, що саме буде до смаку європейському споживачеві.
 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


З гектару фундукової плантації отримують від €9 тис. доходу

Теґи: 

Це перший проект промислового саду такого горіха в цьому регіоні, пише agroday.com.ua.

Як розповідає Михайло Пискарь, регіональний представник компанії, фундук саджали за схемою 5х3 метри, вийшло 660 саджанців на гектар. Сорт Mortarella виступав у якості запилювачів.

«Витрати на посадку одного гектара складають 4500 євро. При врожайності 3-4 тонни/га і виході ядра 47-48% на четвертий-п’ятий рік дохід становить 9000-12000 євро з гектара», — говорить Пискарь.

Зазначимо, що фундук набирає все більшу популярність в Україні. Приміром, нещодавно в Губинському лісництві на Волині висадили двохгектарну плантацію фундуку. Очікується, що плантація почне плодоносити через 3-5 років. В середньому з одного куща лісівники отримають 5-7 кг горіхів.

До слова, вчені при закладанні плантації фундука радять не забувати про зрошення. За даними практиків, при відсутності зрошення втрачається до 40% врожайності горіхового саду.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Міленіали радо вітають ферми

Багато так званих агрохудів, які є замалими для "сільськогосподарських районів" - виростають у США, вони орієнтовані "від лану-до-столу", що дуже популярно серед міленіанів.

Агрохуди вільно визначаються Інститутом міської землі як житлові громади з робочими фермами, в центрі уваги яких сільськогосподарські підприємства, що мають достатньо зеленого простору, сараї та відкриті громадські кухні. У деяких є теплиці та ряди фруктових дерев. Домівки, як правило, будуються за високими екологічними стандартами, користуючись сонячними панелями та компостуванням.

Агрохуди призначені для молодих, активних сімей, які люблять їсти здорову, їжу і проводити багато часу на відкритому повітрі.

Насправді в країні існує близько 150 аграрних господарств, за даними Інституту міських земель, а деякі утворюють жваві містечка, як Атланта, Фенікс і Форт Коллінз, штат Колорадо. 

Пол Хабібі, професор з нерухомості в школі менеджменту Андерсона UCLA вважає, що сільське господарство являє собою "злиття економічної вигоди, благополуччя навколишнього середовища та соціальної користі" -  що є особливо привабливим для міленіалів.

Довідка

Континуум поколінь, за роком народження, утворюють:

  • традиціоналісти", або "ветерани" – 1922-1945 рр.;
  • "бебі-бумери" – 1946-1964 рр.;
  • "покоління Х" – 1965-1980 рр.;
  • "міленіали", або "покоління Y" – 1981-1999 рр.;
  • "покоління Z" – з 2000 р.

"Міленіали" з дитинства багато користуються  інтернетом та різноманітними девайсами

Ваш вибір 'Подобається'.