186395

Держпрограми в АПК відтепер орієнтовані не лише на діючих гравців, а й на новачків

«Якщо Ви замислювалися про те, щоб стати фермером, – кращого моменту не знайти. Держпрограми підтримки орієнтовані не тільки на діючих гравців, але й на те, щоб підтримати новачків. Компенсація вартості насіння, послуги радників, здешевлення кредитів, екстра-знижка на придбання сільгосптехніки – скористайтеся всім цим», – пише посадовець, передає zik.ua.

За словами Мартинюка, державна програма підтримки аграріїв спрямована на те, щоб охопити максимально широке коло сільгоспвиробників. «Визначте, які з них підходять особисто Вам і рухайтеся в цьому фарватері. Наприклад, якщо Ви фізособа, будете братися за тваринництво й ВРХ – профільною для вас є програма компенсації утримання молодняку, а здешевлення кредитів на будівництво ферм навряд чи стане в нагоді», – підкреслив Мартинюк.

Окрім того, перший заступник міністра заявив, що відтепер свою агродіяльність можна сміливо планувати та бути впевненими у підтримці держави. «Плануйте сміливо. Середньо – а краще довгострокове планування – це найбільша цінність для бізнесу, і в АПК вона можлива. 1% від ВВП, що генерується сільським господарством, буде реінвестуватися в галузь, згідно з Бюджетним кодексом. Крім того, уряд переходить до трирічного планування. Програми підтримки будуть пролонговані, за винятком тих, які доведуть свою неефективність (але в таких і самі аграрії не зацікавлені)», – зазначає Мартинюк.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Вчений назвав ціну 1 га землі в Україні

 Отже, ціна 1 га ріллі через капіталізацію орендної плати при депозитній ставці 15% річних (1640:15х100) складе 10933 грн, або ж 428 дол. (за курсом 25,55 грн за долар США).

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Шпичак, д. е. н., академік НААН. За його словами, окремі дослідники стверджують, що ціну землі до зняття мораторію не слід прогнозувати взагалі, її визначить ринок.

"Не можу з цим погодитися. Зауважу, що в світовій практиці, як і у нас, навіть при функціонуванні традиційних ринків сільськогосподарської продукції та продовольства (пшениця, цукор, молоко, м'ясо тощо) систематично проводяться аналітичні роботи з визначення прогнозного рівня цін. Тоді чому ми в Україні, оголосивши, що йдемо на ринок, самоусуваємося від прогнозу цін щодо такого надважливого і унікального товару, як земля?", — запитує вчений.

За його розрахунками, щоб купити 1 га землі, у Франції необхідно працювати 2,1 місяця, в Чехії — 3,5 місяці. Якщо взяти для України середній по зазначеним країнам термін в три місяці, то ціна української землі, враховуючи нашу реальну оплату, складе 609 дол.

"Також особливої уваги заслуговує власний досвід України на початку ХХ ст. На функціонування ринку землі, ролі в цьому процесі відповідних земельних банків і надання ними позики на купівлю землі, рівнем цін на землю. При такому підході та в умовах 2016 р. ціна 1 га землі, виходячи з нинішньої середньої ціни тонни озимої пшениці на рівні 3938 грн, в Україні склала б 13780 грн, або 539 дол. (за курсом 25,55 грн/дол.)", — зазначає академік НААН.Українські пекарі скоротили виробництво пасок

За даними аналітиків видання ProConsalting, які посилаються на дані Державної статистики та дані операторів ринку, в 2017 році українські підприємства та домашні пекарні виготовили 1,82 тисяч тонн пасок. Позаторік цей пасок напекли більше - 1,9 тисяч тонн. Це менше супроти 2015 року - тоді Великодньої випічки країна виготовила 1,92 тисяч тонн, пише agro-business.com.ua.

За даними аналітиків ринку, на тенденцію до скорочення виробництва пасок до великодніх свят впливають ті ж негативні чинники, що й на інші продовольчі сегменти. Зокрема, скорочення кількості населення, падіння його купівельної спроможності, велика частка тіньового продажу.

Попри падіння виробництва кількості пасок, зросла різноманітність видів випічки. Хоча рецепт пасок є класичним, на ринку можна зустріти вироби з різними варіаціями. Особливо це характерно для продукції невеликих пекарень. Для різноманітності смаку, в тісто можуть додаватися цедра лимона, різні солодкі спеції (кориця, бадьян, кардамон). Вегетаріанці знайдуть паски без яєць і дріжджів. На замовлення можна придбати і сирні паски.

Сімейні пекарні сміливо експериментують і з начинкою пасок. Крім традиційних родзинок і цукатів, застосовують сушені журавлину і вишню, мигдаль, гарбузове насіння, фісташки. Трапляються і зовсім екзотичні варіанти, такі як лавандово-фундучні паски.

На ринку пасок можна також зустріти варіанти з шоколадом, заварним кремом і навіть з сиром Філадельфія. Поверх покриття можуть викладатися різнокольорові посипання, шоколадні букви, солодкі намистини і квіти, фрукти і ягоди.Можна зустріти у продажу і еквівалентну святковій пасці імпортну продукцію. Наприклад, популярності набирає італійська випічка панеттоне. В її складі цукати і сухофрукти, а також алкоголь, за рахунок чого тісто стає повітряно-пористим.

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вчені виявили, що з гною можна робити папір

До такого висновку прийшли вчені в Національному хімічному співтоваристві США (American Chemical Society), пише milkua.info.

У регіонах з великою кількістю сільськогосподарських тварин використання гною для виробництва паперу може стати доступним і екологічно безпечним методом для утилізації відходів.

Ідея проекту прийшла вченому Олександру Бісмарку, доктору наук, коли він був на Криті і побачив там кіз, які жують траву. «Я зрозумів, що в підсумку виходить частково переварена рослинна маса, там повинна бути і целюлоза», — згадує він.

«Тварини їдять низькосортну біомасу, яка містить целюлозу, пережовують її, потім вона ферментує в шлунках, і на виході ми отримуємо гній. Все залежить від тварини, але на 40% цей гній складається з целюлози, і до неї є простий доступ», — сказав Бісмарк. Для того, щоб використовувати цей матеріал знадобиться менше енергії і хімічної обробки, ніж у випадку з натуральною деревиною, зауважив він.

Після роботи з козячим гноєм Бісмарк з університетом Відня разом з аспірантами стали вивчати відходи коней, корів і слонів. На думку науковців, парки в Африці, а також великі скотарські господарства в США та Європі щодня виробляють тонни гною.

Дослідники обробляли гній гідроксидом натрію. Це видаляє лігнін, який потім можна використовувати як добриво або паливо, а також білки і мертві клітини. Для повного відділення лігніну матеріал обробляли гіпохлоритом натрію. Отримана целюлоза вимагає невеликого розмелювання на нановолокна для підготовки до виробництва паперу.

«Вам буде потрібно багато енергії, щоб подрібнити деревину і отримати целюлозу, але з гноєм ви можете отримати вихідний матеріал за меншу кількість кроків, тому що тварина вже жувала рослину, опрацювала його кислотами і ферментами, виходить що ви можете отримати целюлозу з такими ж або навіть кращими властивостями, ніж у випадку з деревиною, але при цьому ви витратите менше енергії і хімікатів», — сказав Маунтер, доктор наук, який працює над дослідженням разом з Бісмарком.

Речовину, яка виходить з гною, можна використовувати в якості фільтрів для очищення води, сказав Бісмарк. Команда вчених працює разом з промисловим співтовариством для того, щоб вивчити подальші можливості застосування гною.

Дослідники також вивчать можливість стійкої обробки гною. Вони розраховують, що у них вийде спочатку отримати біогаз із гною, а потім витягти целюлозу. Біогаз може бути використаний для виробництва електроенергії або тепла.

Ваш вибір 'Подобається'.


У Раді хочуть встановити вимоги до виробництва та обігу органічної продукції

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook один із авторів законопроекту, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

«Ми багато говоримо про популяризацію виробництва органічної продукції в Україні і про необхідність напрацювання системної державної політики у цьому напрямі, але законодавча база, яка б визначала основні принципи і поняття органічного виробництва, особливості обігу такої продукції, її розповсюдження, маркування і т.д – недостатньо дієва і неповна», - зазначає депутат.  

Зі слів Кулініча, запропонованим законопроектом встановлюються  засади державного регулювання у сфері виробництва та обігу органічної продукції і повноваження центральних органів виконавчої влади, що здійснюють управління та контроль у зазначеній сфері.  

Законопроектом №5448-д визначено права та обов’язки суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації і т.д., встановлено основні засади процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями.

Також цим законопроектом пропонується запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння.

Зареєстрованим депутатами проектом Закону визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Ним встановлено вимоги до переліку речовин, які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва, визначено процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

Окремо визначаються вимоги до зберігання, перевезення,  реалізації, декларування та маркування  органічної продукції.

«Вважаю законопроект №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» дуже актуальним для сучасного етапу розвитку агропромислового комплексу в Україні. Він також направлений на гармонізацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері і сприятиме нарощуванню експортних потужностей України. Нам є що запропонувати світу, який зараз все більше переходить на органічну модель виробництва, тож ми повинні підтримати цей процес на законодавчому рівні і направити його в потрібне русло!», - резюмує Олег Кулініч.   

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Львівщині данські інвестори побудують ферму і фабрику з виготовлення кормів

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Очільник області ознайомив інвесторів із інвестиційним кліматом області, агропромисловим розвитком і запевнив, що Львівщина – безпечний регіон для ведення бізнесу.

"За три роки у нас не було фактів, які б свідчили про несприятливий інвестиційний клімат. Якщо ви вирішите розвивати бізнес тут, усі питання, щодо дозволів, виділення землі та інше за нами. Щодо працівників, то в області є кваліфіковані кадри. В регіоні функціонує ветеринарна Академія, яка є найкращим вузом не лише в Україні, але й Європі"- зазначив Олег Синютка.

Власник компанії Медс Расмусен розповів про діяльність своєї компанії і намір побудувати тваринницьку ферму в Україні.

"Ми хочемо створити тваринницьку ферму в Україні, нам потрібна площа 22 гектари, на цьому місці збудуємо першу ферму, як тільки ми її запустимо, розпочнемо будівництво другої. Також ми хочемо запустити фабрику, яка буде займатись виготовленням кормів для тварин. На одній фермі зможемо працевлаштувати до 130 працівників. Ми можемо брати на роботу людей, які мають низький рівень освіти", – зазначив Медс Расмуссен.

Відтак, Львівська ОДА надала перелік земельних ділянок необхідної площі.