Експерти пояснили, чому не працюють нові правила перевірки продуктів

Про це йдеться в коментарі Офісу ефективного регулювання (BRDO), передає Укрінформ.

"Ефективна реалізація Закону ("Про державний контроль за додержанням законодавства про харчові продукти, корма, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" – ред.) вимагає значних фінансових ресурсів від держави, а також прийняття близько 30 підзаконних актів", - зазначили в BRDO.

Закон вводить ряд позитивних змін у галузі. Зокрема, повертає інструменти для якісного контролю за продукцією, яка ввозиться на територію України, на лінію державного кордону. Так, визначаються вимоги до облаштування прикордонних інспекційних постів для безпосереднього контролю, відбору зразків та дослідження продукції кваліфікованим персоналом. Зараз такий контроль формально здійснюється співробітниками Митної служби, які елементарно не мають для цього технічної можливості.

Закон також вводить нові інструменти регулювання - загальний документ на ввезення і загальний ветеринарний документ на ввезення, який буде підтверджувати проходження державного контролю оператором ринку.

Крім того, норми Закону встановлюють ризик-орієнтований підхід до контролю в галузі і створюють більш сприятливі умови для сумлінного бізнесу. Зокрема, державний контроль за впровадженням системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (HACCP) дозволить знизити витрати бізнесу на оснащення підприємств для виконання санітарних вимог.

Як відомо, Закон України "Про державний контроль за додержанням законодавства про харчові продукти, корма, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" №2042 від 18.05.2017 набув чинності 4 квітня 2018 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На українських ринках істотно подорожчали огірки

Про це свідчать дані щоденного моніторингу «АПК-Інформ: овочі і фрукти». При цьому аналітики проекту зазначають, що істотному подорожчанню місцевої продукції не перешкоджало навіть присутність на ринку огірка з Туреччини і Польщі.

Так, сьогодні українським господарствам вдається відвантажувати огірок гладкий по 48-52 грн/кг (1,49-1,61 євро/кг), що на 20-24% дорожче, ніж тижнем раніше. Огірок колючих сортів надходить у продаж за 68-72 грн/кг (2,11-2,23 євро/кг). Таким чином, за тиждень ця продукція стала дорожче в середньому на 55%.

Такий ціновий тренд експерти пояснюють кількома причинами. Перш за все, подорожчанню сприяє помітне збільшення попиту всіх категорій покупців. Крім того, підтримку цінам на місцевий огірок надає істотне подорожчання імпортної продукції, ціни на яку за тиждень виросли в середньому в 1,5 рази.

У результаті на даний момент український тепличний огірок коштує в 1,7-2 рази дорожче, ніж на початку квітня 2017 р. Проте багато учасників ринку не виключають, що вже наступного тижня в цьому сегменті варто очікувати не менш різкого цінового зниження.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

UKRAVIT допомагає аграріям подолати складні умови нинішньої весни

Оптимальні терміни посіву ярих культур – пшениці, ячменю, гороху, що висіваються першими, дещо змістились у всіх грунтово-кліматичних зонах України.

Із врахуванням пізнього відновлення вегетації, посів доведеться провести дуже швидко. Передовсім, це означає швидко протруїти увесь матеріал від шкідників та хвороб – і для цього у портфелі національного виробника засобів захисту рослин і мікродобрив ГК UKRAVIT є цілий спектр ефективних протруйників для абсолютно різних культур. Такі як «Рекорд Квадро» - чотирьохкомпонентний протруйник контактно-системної дії для захисту зернових колосових культур від широкого спектру хвороб та шкідників.

Крім протруйників інсектицидної, фунгіцидної або комбінованої дії, за умов нинішньої весни вкрай необхідне використання мікродобрива та стимулятора росту. Це важливо для підвищення енергією проростання, для появи на поверхні грунту рівномірних сходів.

Крім того, якщо йдеться про посіви гороху, вкрай актуальним є застосування ґрунтових гербіцидів, що допоможуть вирішити проблему забур’яненості посівів на початкових етапах росту. Ефективними препаратами або їх суміші у цьому випадку є Датоніт Голд, Тізер, Панда, Селефіт та Селефіт Екстра, що дозволяють посівам культури уникнути конкуренції з боку бур’янів.

Ідучи назустріч агровиробникам цієї непростої весни, ГК UKRAVIT запроваджує акцію  «Плати менше – отримуй більше», що дозволяє не просто заощадити на захисті і підживленні культур до 40%, але й отримати подарунки та можливості індивідуального консультування від фахівців ТОВ «Укравіт Агро», що готові порекомендувати комплексні рішення на будь-якому етапі вирощування культур.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці випивають за рік в три рази менше пива, ніж чехи

Про це інтерв'ю Українським Новинам повідомив Денис Хренов, виконуючий обов'язки керівника компанії "САН Інбев Україна", яка входить до трійки найбільших в Україні виробників пива.

Хренов зазначив, що загалом виробництво пива в Україні продовжує скорочуватися, а "САН ІнБев Україна" наразі вийшов на показники з виробництва на рівень 2003-2004 років.

Так, у 2017 році компанія скоротила виробництво своєї продукції на 4% до 47,7 млн дал порівняно з 2016 роком.

При цьому, зі слів Хренова, торік спостерігалося незначне падіння продажів компанії в межах 4%, а найбільш затребуваним залишився середньоціновий сегмент пива.

Також він зазначив, що зараз середньостатистичний українець випиває за рік 42 літри пива, що, наприклад, в 3 рази менше, ніж аналогічний показник у Чехії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Нібулон" визначився, коли почне днопоглиблення Дніпра

Роботи пов'язані із будівництвом там перевантажувальних терміналів підприємства, повідомляє ЦТС із посиланням на дані компанії, пише Укрінформ.

"Вже 15 червня "Нібулон" планує розпочати виконання днопоглиблювальних робіт на Дніпрі у ході будівництва нових перевантажувальних терміналів компанії у Запорізькій та Дніпропетровській областях, загальним обсягом до 500 тис. куб. м грунту", - йдеться у повідомленні.

У роботах буде задіяне самохідне днопоглиблювальне судно "Миколаївець", яке 4 квітня завершило аналогічні роботи у руслі Південного Бугу. Повідомляється, що після завершення днопоглиблення Дніпра "Миколаївець" знову повернеться до Миколаївської області.

"З середини вересня "Миколаївець" повернеться на Південний Буг і завершить днопоглиблення на ділянці від м.Нова Одеса до м. Вознесенськ, забезпечивши глибину суднового ходу 2,4 м", - додали у "Нібулоні".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Переваги системи автоматизації SCADA

Зростання ринку та будівництва технологічного обладнання, що виконує ті чи інші завдання в різних галузях промисловості (аграрна, харчова, хімічна і т.д.) сьогодні вимагає впровадження нових технологій, збільшення обсягів виробництв, що дає можливість конкурувати на ринку товарів і послуг. Станом на сьогоднішній день зернопереробна промисловість в Україні є однією з найбільш значущих галузей агропромислового комплексу з точки зору соціальної політики держави. З кожним роком технологічне обладнання на зернових комплексах морально і фізично старіє, що вимагає чималих фінансових вкладень і людських зусиль для експлуатації та ремонтів.
У сучасному ж виробництві автоматизація виграє, що дозволяє впроваджувати на зернових комплексах автоматичні системи управління (АСУ ТП).
Зниження вартості споживаних енергоресурсів, забруднення навколишнього середовища, і як наслідок, підвищення конкурентоспроможності виробництва, без чого неможливе існування Вашого бізнесу в найближчому майбутньому стали головними пріоритетами ТОВ "Інтелект Груп Компані".
Почавши свою діяльність в 2008му році, ми багато чому навчилися і отриманий досвід в комплексі з постійним навчанням своїх фахівців дозволяють нам конкурувати на ринку послуг, що надаються з аудиту, проектування, монтажно-налагоджувальних робіт за узгодженням із замовником.
У зв'язку з вищевказаним, стає все більш популярним впровадження на виробничих потужностях для переробки зерна систем автоматизації SCADA ТОВ "Інтелект Груп Компані". Варто також відзначити, що автоматизація того чи іншого виробництва є досить складним завданням з комплексним підходом, тому вибір систем SCADA пов'язаний з пошуком компромісного рішення щодо надійності, енергоефективності, вартості, технічного рівня підготовки фахівців, зручності HMI, витратами на подальше сервісне обслуговування. Для цього наша компанія розробила свою власну систему для автоматизації виробничих потужностей, таких як зернові комплекси та олійноекстракційні підприємства. Дана система отримала назву «SR IGC». Фахівці компанії розробили SCADA на базі TIA Portal (Siemens), після чого довгострокові тестування системи і результати експертизи дозволили нам впроваджувати дану технічну базу на виробничих потужностях по всій Україні. Дана система відповідає європейським стандартам, а також постійно вдосконалюється.
До переваг «SR IGC» слід віднести:

  • Енергоефективність експлуатованих зернових комплексів;
  • Зниження витрат на споживані виробництвом енергоресурси, екологічні ефекти;
  • Конкурентоспроможність використання системи в порівнянні з підприємствами, де такі системи автоматизації технологічних процесів не використовуються;
  • Можливість віддаленого моніторингу на всіх етапах виробництва і оперативного вирішення поставлених завдань;
  • Зниження задіяння людської праці на виробництві, що знизить кількість випадків з відмовами і аварійних ситуацій. Одним з найбільших переваг SCADA «SR IGC» є те, що вона не вимагає попереднього опису всіх можливих маршрутів транспортування продукту.

Алгоритм програми SCADA ТОВ "Інтелект Груп Компані" написаний таким чином, що оператору виробничої потужності достатньо буде тільки вказати початкову і кінцеву точку транспортування продукту, а інтелектуальна функція «ISimpleLink» самостійно визначить всі можливі на даний момент варіанти транспортування продукту.
Резюмую, слід сказати, що автоматизація технологічних процесів і впровадження системи SCADA для вашого бізнесу є пріоритетом і конкурентною перевагою на динамічно розвивається аграрної сфери України.
Нашими партнерами в даний час є компанія SIEMENS Ukraine, які 2009 року є офіційним партнером Департаменту DF & PD "Автоматизація промисловості, безперервні процеси і приводи" в статусі системного інтегратора компанії Siemens Ukraine - одного з найбільших в світі виробників енергоефективних і ресурсозберігаючих технологій, гіганта в сфері автоматизації . З
Крім усього іншого, фахівці ТОВ "Інтелект Груп Компані" завжди знаходяться на зв'язку з Замовниками, для цього Ви можете залишити заявку на сайті http://igc-ua.com/, зателефонувавши за телефоном +38 (048) 723-28-08 або написавши на пошту [email protected]

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview