182818
178171

Голова «Укрзалізниці»: хабар при розподілі дефіцитних вагонів в середньому 100 доларів за одиницю

Середній розмір хабара при розподілі дефіцитних вагонів серед клієнтів складає 100 доларів за вагон, повідомив на своїй сторінці в Facebook в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, пише agroinsider.com.ua.

«В середньому 100 доларів за один вагон. Розрахунок банально — на банківську картку або готівкою», — написав він, коментуючи повідомлення Служби безпеки України про розкриття фактів корупції серед керівництва Жмеринської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці.

«Керівництво Жмеринської дирекції залізничних перевезень спіймали на хабарі. Діяли за «стандартною» для махінаторів схемою — штучно регулювали терміни подачі/простою вагонів. Протягом 2017 року незаконно збагатилися не на один мільйон гривень», — повідомив Кравцов.

Згідно із заявою СБУ, оперативники спецслужби в ході операції спільно з департаментом безпеки Укрзалізниці встановили, що посадові особи залізниці за гроші надавали окремим логістичним компаніям переважне право на перевезення вантажів. СБУ задокументувало, що протягом 2017 зловмисники за це отримали майже 2,5 млн гривень.

Були вилучені документація, банківські картки, записні книжки, журнали обліку, листування та комп’ютерна техніка з доказами правопорушень. Трьом посадовим особам оголошено підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу — «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», яке передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років і з конфіскацією майна.В Україні – найвища у Європі ставка ПДВ на харчові продукти

Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це держави з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%,.

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише zik.ua.

Експерт, коментуючи зростання в Україні цін на харчі, зазначив, що деякі продукти харчування в Україні коштують дорожче, аніж у сусідній Польщі.

«У нас відбулося дуже серйозне зростання цін. Це завжди відтягували. А якщо до кінця року в нас буде інфляція 12%, то щомісяця зростатимуть ціни на все. Лідерами тут є овочі. Зростатиме у ціні також хліб. Але загалом зростання цін на продукти буде дуже серйозне. Хоча вже зараз у нас деякі продукти на 20% дорожчі, аніж у Польщі», – зазначив Олексій Дорошенко і додав, що ціна бензину також впливатиме на ціну продуктів харчування.

Окрім того експерт заявив, що в Україні майже немає контролю за ціноутворенням.

«У нас майже немає впливу держави на ціни. Часто це відбувається проти виробника і проти споживача. А коли говорили про регулювання цін на соціальні продукти харчування, то це був психологічний механізм, а не фактичний. Ніхто за 4 роки не перевіряв і не штрафував. Є субсидії, які в основному розподіляються між виробниками курятини і яєць. Все інше в країні залишається без грошей. Це говорить про те, що розподіляють гроші неправильно», – наголосив Олексій Дорошенко.

Він вважає, що єдиний спосіб вплинути на рівень цін – знизити ПДВ на продукти харчування.

«Ми про це говоримо уже давно. У нашій країні ставка ПДВ на харчові продукти є найвищою у Європі. Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це країни з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%, на Польщу з її 5% ПДВ і на Німеччину, де ПДВ на продукти харчування становить 8%», – додав Олексій Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні дорожчають хліб і горілка

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, зросли ціни на хліб — в середньому на 50 коп. за буханку. Станом на вересень поточного року буханку хліба пшеничного з борошна вищого гатунку можна купити в середньому за 20,18 грн, буханку хліба пшеничного з борошна першого сорту — за 16,14 грн, буханку хліба житнього, житньо-пшеничного — за 17,08 грн.

Також подорожчало масло вершкове на 54 коп. до 36,6 грн за 200 грам продукту, крупи ячні — на 29 коп. до 10,9 грн за кг, ковбаси варені першого сорту — на 1,32 грн до 89,8 грн за кг, олія соняшникова — на 11 коп. до 34,6 грн за літр.

Разом з цим, в Україні за місяць подорожчали такі алкогольні напої, як горілка та пиво. Пляшка горілки об’ємом 0,5 л подорожчала на 43 коп. до 81,86 грн.

Пляшка пива вітчизняних марок об’ємом 0,5 літрів зросла в ціні - на 3 коп. до 14,87 грн.

Нагадаємо, в Україні з 2 жовтня подорожчали спиртні напої внаслідок перегляду Кабміном мінімальних роздрібних цін на горілку, вино і коньяки.

Крім того, уряд ініціював підняття алкогольних акцизів на 9%.

Остаточне рішення з цього приводу має ухвалити парламент. Відповідний законопроект поки перебуває на розгляді в податковому комітеті ВРУ.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Київщині вирощуватимуть полуниці цілий рік

Причиною цього стало те, що торік підприємство через приморозки втратило половину врожаю ранніх полуниць, пише AgroTimes.

За словами агронома агрофірми Євгена Пилипончика, у ремонтантних сортів ягоди за температури 7-8 °С зберігаються від 10 до 12 днів. 

Цього року «Весна-2011» залишила лише 6 га літніх полуниць, які на зиму укриє агроволокном, зауважив він. 

Агроном додав, що підприємство щороку випробовує нові сорти полуниць на врожайність, стійкість до хвороб, шкідників, здатність до зберігання і транспортування. Сьогодні «Весна-2011» культивує сорти італійської, англійської та американської селекції.

Довідка 

Агрофірма «Весна-2011» має земельний банк 500 га. на яких вирощує полуниці, літню та ремонтантну малину, чорну смородину, червоні та білі порічки, високорослу лохину. 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні імпорт свинини у понад десять разів перевищує експорт

Про це повідомляє Державна фіскальна служба України, пише УНН

За підсумками 9 місяців цього року основним імпортером свинини в Україну є Німеччина. Так, з Німеччини було імпортовано свинини на понад $8,1 млн.

Друге місце у списку країн-імпортерів свинини в Україну посідають Нідерланди.

З Нідерландів у січні-вересні було імпортовано свинини на загальну суму $7,2 млн.

Данія посідає третє місце у списку найбільших країн-імпортерів свинини в Україну із показником у $7 млн.

Також зазначається, що за підсумками 9 місяців Україна експортувала 1,4 тис. тонн свинини на загальну суму $3,2 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.


Корів стає все менше

Зокрема в сільськогосподарських підприємствах скорочення поголів’я склало 3,2% — 1 млн 164,7 тис., а в господарствах населення — 4,5%, 2 млн 697 тис, повідомляє прес-служба АВМ.

Зростання національного стада відмічено в чотирьох областях: Луганській (59,3 тис.; +14,5%), Житомирській (204,4 тис.; +6,1%), Закарпатські (143,2 тис.; +1,2%) та Київській (132,6 тис.; +0,4%).

Приріст промислового поголів’я було лише в трьох областях: Івано-Франківські (12,2 тис.; +7%), Тернопільській (30,5 тис.;+6,3%) та Херсонській (15,7 тис.; +2,6%) областях.

Виробництво молока за дев’ять місяців цього року скоротилося на 2% та склало 7 млн 908,3 тис. т.  Приріст обсягів був незначним за винятком Хмельниччини, де загальне виробництво зросло на 3,8% — до 491,1 тис. т.  Найбільше молока було вироблено у Вінницькій (643,7 тис. т.), Полтавській (594 тис. т.) та Хмельницькій (491,1 тис. т.) областях.

Виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах залишилось на рівні минулого року та склало 2 млн 125,7 тис. т. Найбільший приріст промислового молока був у Миколаївській області — +10,3% — 35,2 тис. т. Також зросло виробництво у Тернопільській (59,7 тис. т; +9,1%), Кіровоградські (47 тис. т.; +7,1%) та Херсонській (34,1 тис. т; +6,9%) областях.

В той же час, виробництво в господарствах населення скоротилося на 2,9% — до 5 млн 782,6 тис. т. Найбільший приріст був у Хмельницькій (365,1 тис. т;+4,3%), Луганській (75,9 тис. т.; +3,3%) та Донецькій (88,5 тис. т; +2,1%) областях.