IKEA інвестувала в найбільшу в світі вертикальну ферму $100 млн

Ingka Group, яка є материнською компанією шведського меблевого рітейлера IKEA, інвестувала $100 млн в розвиток компанії AeroFarms, повідомляє The Financial Times,  пише delo.ua.

За інформацією агентства, в фінансуванні також взяли участь британські компанії Wheatsheaf і ADM Capital, Mission Point Capital та китайські компанії GSR Ventures і AllianceBernstein.

Залучені гроші AeroFarms планує витратити на подальше розширення складів для своєї продукції.

Як заявив виконавчий директор AeroFarms Девід Розенберг, одним з ключових моментів цієї угоди була домовленість з інвесторами про подальший розвиток компанії.
Основні продукти AeroFarms - рукола, крес-салат та капуста, які продаються під брендом Dream Greens в роздрібних мережах, включаючи Whole Foods і ShopRite.

На думку засновника IOI Capital Еріка Кобаясі-Соломона, інвестиції в компанію, яка пом'якшує зміни клімату та займається внутрішнім землеробством, мають економічний сенс, якщо зовнішнє і тепличне господарство є складним або занадто дорогим.
На Близькому Сході, де землеробство на відкритому повітрі практично неможливо через спеку, вертикальні ферми мали б сенс як інвестиції, зазначив інвестор.

Кобаясі-Соломон додав, що вертикальні ферми - лише частина рішення для світової продовольчої безпеки: вирощені рослини повинні бути різноманітними, так як важко нагодувати світ тільки латуком, капустою та руколою.

Довідка:

AeroFarms - компанія з Нью-Джерсі (США) з 15-річним досвідом роботи, є найбільшою в світі вертикальної фермою і лідером серед господарств, де овочі вирощуються без пестицидів, під штучним освітленням і поблизу споживачів.
IKEA - транснаціональна корпорація, одна з найбільших в світі торговельних мереж з продажу меблів і товарів для дому. Повне найменування - IKEA International Group. Заснована в Швеції, штаб-квартира знаходиться в місті Лейден, Нідерланди.

Під час обприскування полів розбився гелікоптер

У Сумській області сталася аварія вертольота, в результаті якої загинув його пілот, повідомляє прес-служба ДСНС 14 липня, пише korrespondent.net.
 
Відзначається, що катастрофа сталася 14 липня близько 15:30 поблизу села Яблучне Великописарівського району. 

 
За даними ДСНС, вертоліт Мі-2 упав під час проведення робіт з обприскування полів. Причини падіння вертольота з'ясовуються.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Миколаївщині незаконно демонтують зрошувальну систему

Депутат облради Юрій Кормишкін звернувся до новообраного голови Снігурівської ОТГ Леоніда Голоблі з вимогою негайно розібратися в ситуації, пише agravery.com.

Навіть через декілька днів ніякої реакції новообраного керівництва Снігурівської громади так і не послідувало. Через це жителі району обурилися, чому голова ОТГ ігнорує доволі серйозну проблему.

Замість реакції на незаконні дії на території громади, у Голоблі заявили, що на теперішній час його повноваження, як міського голови, не розповсюджуються на територію Кобзарцівської сільської ради, оскільки рішення  відповідної територіальної виборчої комісії не оголошене на сесії міської ради, як це передбачено ч. 2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

В той же час у Снігурівській райдержадміністрації пояснили, що з моменту створення ОТГ виконавча вертикаль фактично втрачає повноваження.

«І це дуже правильно. Правильно віддати повноваження розпорядження коштами, як розвивати район, територію і т.д. тим, кого на місці оберуть люди, кому найбільше довіряють», – зазначають у РДА.

Також у РДА зазначили, що вже 10 липня звернулися до правоохоронних органів з метою вжиття заходів щодо недопущення демонтажу зрошувальної системи.

На Запоріжжі створено об'єднання фермерів, які вирощують перець

Група виробників Запорізької області, які вирощують болгарський перець, об'єдналися для формування спільної великої партії товару. Як пише SEEDS з посиланням на інформацію UHBDP, фермери вирішили разом вирішувати проблеми реалізації продукції, пише EastFruit.

Плантація перцю розташована в с. Терпіння Мелітопольського району Запорізької області. Фермери вирощують овочі без використання хімії, тільки органіка. Використовують сидерати і по периметру ділянок висаджують квіти для залучення корисних комах - так тут борються зі шкідниками.

За рекомендацією фахівців UHBDP, група тепер вирощує китайський перець, і на цій ділянці завела цілу сім'ю джмелів. Нещодавно фермери зіткнулися з проблемою на поле і звернулися до Проекту за консультацією, запросили агронома. Була підозра, що на перець напав кліщ, але виявилося, що проблема викликана перепадом температур: холодні ночі та спека днем.

Спеціаліст-агроном надав рекомендації, попередив про нестачу калію та відібрав зразки рослин, щоб передати їх в агролабораторію. Це дозволить точно встановити діагноз і знати напевно, як лікувати хворі рослини. Скоро фахівець повернеться в господарство з результатами та новими порадами.

А тим часом група росте, до неї приєднуються нові учасники. Тому що розуміють - разом вирішувати проблеми збуту легше.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Кабмін змінив керівника "Артемсолі"

Як передає БизнесЦензор, відповідне розпорядження №522-р  оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

До цього посаду в. о. глави держпідприємства обіймав Юрій Товстокоренко.

Як повідомлялося, Кабмін у лютому 2018 року погодив тимчасове покладання виконання обов'язків директора державного підприємства "Артемсіль" на заступника директора рудника №1,3 по виробництву держпідприємства Юрія Товстокоренка.

Перед ним Кабмін у квітні 2017 року призначив тимчасово виконуючим обов'язки директора "Артемсолі" заступника директора з фінансових питань Вікторію Луценко.

Нагадаємо, за підсумками перших шести місяців 2019 року державне підприємство «Артемсіль» видобуло 1070,9 тис. тонн солі. Цей обсяг перевищує показник за аналогічний період 2018 року на 24,5%.

"Артемсіль" – найбільше підприємство з видобутку та реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Його виробничі потужності розташовані в Соледарі Донецької області. Підприємство експортує продукцію в 19 країн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Перспективи експорту українського яблука на ринки Азії

Таку думку висловив директор Української плодоовочевої асоціації Федір Рибалко.

«На сьогоднішній день, для того, щоб цей сектор і надалі розвивався потрібно збільшувати долю експорту, так як внутрішнє споживання яблук в Україні буде зменшуватися через зменшення населення та зростання роздрібних цін. Україна буде рухатись за тим же сценарієм, що і Європа, в якій ціни виробників і ціни роздрібних мереж відрізняються в 3 рази. Відповідно об’єми споживання будуть зменшуватися, а надлишок яблук, який утвориться внаслідок зменшення споживання потрібно буде експортувати», – говорить Федір.

Серед найбільш перспективних ринків для експорту українських яблук експерт виділив Гонконг. «Рівень споживання яблука у Гонконзі є достатньо високим. Місто щорічно імпортує 160 тис. тон яблук при населенні близько 8 млн. чоловік. Звичайно, більшу частину складають китайські яблука, але тим не менш, рівень споживання продукції, при досить високому доході є доволі великим», – розповідає експерт. Незважаючи на те, що Китай є найбільшим експортером яблука в світі, країна імпортує приблизно 60 тис. тонн яблука щорічно. Але варто розуміти, що незважаючи на невеликі об’єми, Китай закуповує виключно преміальне яблуко. Це зумовлено тим, що частина населення з недовірою ставиться до системи виробництва китайської продукції, або просто хоче спробувати інший смак і готова платити за це великі гроші.

Ще однією країною, на яку експерт пропонує звернути увагу українським виробникам є Індія. «Споживчі смаки в Китаї та Індії дуже сильно відрізняються. Якщо для китайських споживачів основним критерієм є хрусткість і соковитість, то для індусів головний параметр – це солодкість яблука. До того ж в варто відзначити, що в азійському регіоні проживає близько 200 млн. людей хворих на діабет і 30-40% з них – в Індії. На сьогоднішній день рівень доходу населення низький і тому мало хто приділяє увагу цьому питанню. Але в майбутньому ця проблема буде стимулювати поширення тенденції здорового харчування в країні. Споживання ягід, фруктових снеків та смузі в майбутньому створять попит на ці продукти», – пояснює Федір.

Ще одним цікавим ринком є Бангладеш. Щороку країна імпортує близько 230 тис. тон яблука. Бангладеш є однією з найбідніших країн в регіоні і тому ціна на яблуко у них найнижча – на рівні 70-80 центів за кг. Але цікавим є той факт, що країна зацікавлена в дрібних яблуках, 50-го калібру. Тобто, фактично, це яблуко, яке в Україні іде на переробку. Зацікавленість в мілкому яблуці зумовлена доволі великими родинами в Бангладеші, число дітей в яких сягає 8-10 чоловік.

Закінчуючи свій виступ Федір додав, що виробнику варто сфокусуватися на певному продукті та певній країні, а також слідкувати чіткій стратегії, не дивлячись на ціни одного сезону, або інші сторонні фактори. Тільки системний підхід до справи дасть віддачу в довгостроковій перспективі.