Із європейських країн Німеччина найбільше готова протидіяти АЧС

Про це заявив координатор web-проєкту «Стоп АЧС» – національний консультант ФАО, ІТ/GIS фахівець, епізоотолог Володимир Поліщук.

«Сьогодні у Німеччині немає АЧС, тобто її туди не занесли. На мою думку, Німеччина з усіх європейських країн найбільше готова протидіяти інфекції», – наголосив він.

У цій країні розроблений алгоритм, за яким організувати протидію АЧС.

Так, у Німеччині стоять на обліку всі свинарські господарства. «Країна має викладку цифр, чого немає в нас, – зауважив Володимир Поліщук. – Ми не знаємо кількісного показника, не кажучи вже про якісний».

За його словами, у Німеччині сформували бригаду з 27 спеціалістів, які досконало розуміють суть проблеми АЧС. «Їх одягли, взули, озброїли, забезпечили інструментами, транспортом. Ці фахівці проходять постійні тренінги. Вони заточені на то, щоб у випадку занесення вірусу АЧС на територію країни приступити до ліквідаційних заходів», – зазначив Володимир Поліщук.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світові ціни на пшеницю та кукурудзу: чи є привід для оптимізму

У IGC оперують індексом GOI (Grains and Oilseeds Index), який заснований на динаміці ринкових цін на пшеницю, кукурудзу, жито, сорго, рис, боби та ріпак. Для кожної з культур вираховуються окремі субіндекси.

Останній звіт, опублікований IGC, присвячено динаміці вересневих цін на зернові. У ньому Міжнародна рада із зерна відзначає деяке зростання субіндексу GOI на кукурудзу.
«Після спаду на початку місяця до найнижчої позначки більш ніж за 10 років субіндекс GOI щодо кукурудзи згодом зміцнився. У підсумку порівняно з минулим місяцем це дало зростання на 1,8%. Ми вважаємо, що цю динаміку можна пояснити зростанням на суміжних ринках і ризиками, пов’язаними з перспективами виробництва кукурудзи у США», – стверджують аналітики.

Утім, якщо порівняти субіндекс GOI щодо кукурудзи у вересні 2019-го з аналогічним показником минулого року, то ми знову побачимо падіння – на 4,7%. При цьому субіндекс GOI на пшеницю продемонстрував приріст у 6,1%.

«Первісне зниження, пов’язане з великою пропозицією на світовому ринку, пізніше змінилося зростанням під впливом безлічі нових тендерів на експортні відвантаження і посилюється занепокоєнням перспективами врожаїв у Північній Америці», – пояснюють експерти IGC.

Таким чином, через приріст щодо пшениці та кукурудзи індекс GOI (а з ним і світові ціни на збіжжя), після великих втрат у попередні два місяці, незначно зміцнився, збільшившись порівняно із серпнем на 1%.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні удосконалять умови використання пестицидів та агрохімікатів

Про це йдеться на сайті ВР, пише agravery.com.

Законопроект має на меті удосконалення окремих законодавчих положень Закону України «По пестициди та агрохімікати» щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився.

Проектом Закону пропонується усунути колізії правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

На думку авторів, прийняття законопроекту забезпечить можливість створення, застосування нових біологічних препаратів, що дозволить зберегти урожай та покращить його якість, забезпечить однакове розуміння та застосування положень Закону щодо можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків пестицидів і агрохімікатів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Синоптики розповіли про стан озимих

Упродовж жовтня в Україні переважала дуже тепла для середини осені із дефіцитом опадів на більшій частині території погода. Внаслідок чого у багатьох областях складалися несприятливі агрометеорологічні умови для початкового росту і розвитку озимих культур під урожай 2020. Про це повідомили в Укргідрометеоцентрі.

Лише в областях півдня та сходу дощі у кінці першої декади місяця покращили агрометеорологічні умови. Вони припинили засуху на та поповнили вологозапаси ґрунту. Сприятливим фактором було також підвищення температури та відносної вологості повітря, що сприяло проростанню зерна та утворенню сходів. Заморозки на поверхні ґрунту та у повітрі на початку та в кінці місяця шкоди посівам озимини, де вже з’явилися сходи, не завдали.

Однак загальний дефіцит опадів впродовж вересня-жовтня (сумарна кількість опадів в середньому по Україні склала лише 50–70% норми, у Київській, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Рівненській, Миколаївській областях — 25–40% норми) обумовив одне із найгірших за останнє десятиріччя зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами на початок холодного періоду; у південно — східній половині країни на рівні 70–100%, у північно — західній половині — на рівні 30–60% від середніх багаторічних показників. Метровий шар ґрунту переважно був зволожений у 2–3 рази гірше, ніж за середніми багаторічними показниками, за винятком Дніпропетровської та Херсонської областей, де запаси вологи були більшими за середні показники. Найбільш складні умови спостерігалися у Черкаській області, де відмічався найбільший дефіцит опадів, а посуха тривала 3–5 місяців.

Майже на половині запланованих площ завершення сівби озимих відбувалося в сухий ґрунт, або в ґрунт із недостатніми для проростання зерна та появи сходів запасами вологи.

Для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на багатьох площах центральних, північних та місцями західних областей умови виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи на ранніх посівах формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені. Через дефіцит вологи у ґрунті на більшості засіяних площ рослини відставали у розвитку порівняно із середніми багаторічними показниками на 1–2 тижні.

Одночасно, на тих площах де було достатньо вологи, високі температури повітря у жовтні активізували вегетацію і фазовий розвиток рослин відповідав середнім багаторічним показникам.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Китай зацікавлений в імпорті української свинини

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар разом із виробниками, членами АТУ, зустрілася із представниками китайського бізнесу, а також із науковцями - представниками Академії сільськогосподарських наук КНР щодо обговорення налагодження українсько-китайських зв’язків між наукою та бізнесом, передає прес-служба АТУ.

Зокрема, із директором Інституту тваринництва та ветеринарії Академії сільськогосподарських наук, професором Лізхі Лу, віце-президентом Академії сільськогосподарських наук паном Ву Джинхуа та заступником відділу управління дослідженнями та співробітництва Академії сільськогосподарських наук - паном Зху Фуюн.

У ході зустрічі було розглянуто питання можливості постачання української свинини до Китаю, у чому китайська сторона висловила глибоку зацікавленість.

«Для цього потрібно активізувати процес підписання ветеринарного сертифікату між нашими країнами, який уже було запущено Держпродспоживслужбою за ініціативи нашої Асоціації, - відзначила голова АТУ Ірина Паламар. - Ми знову апелюватимемо до влади, аби дане питання було якомога скоріше вирішене.

Сьогодні, у зв’язку із АЧС у Китаї, де вже вирізано близько 60% поголів’я свиней, через що країна відчуває гострий дефіцити м’яса, в наших виробників свинини відкриваються широкі експортні перспективи. 

Найближчим часом ми разом із виробниками на запрошення китайської сторони здійснимо ділову поїздку до Китаю, де зустрінемося із представниками бізнесу, який зацікавлений імпортувати, для обговорення усіх деталей щодо експорту».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині браконьєр наловив риби та крабів на 5 млн грн

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Державної прикордонної служби України.

"Неподалік від Скадовська прикордонники Херсонського загону спільно з оперативними співробітниками Азово-Чорноморського регіонального управління виявили браконьєра. Він незаконно займався виловом водних живих ресурсів в акваторії Чорного моря. Правопорушником виявився житель Скадовська. Його затримали на причалі щойно він пришвартувався. Чоловік прибув з уловом - 92 чорноморськими крабами та 130 кілограмами бичків», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що після проведення оперативно-слідчих дій у відповідності до ст. 63 ЗУ "Про тваринний світ" 92 червонокнижні краби були випущені у море.

В діях браконьєра вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.249 ККУ (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним, добувним промислом).

"Своїми протиправними діями він завдав збитків державі на загальну суму 5 мільйонів 60 тисяч гривень", - додали у прес-службі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview