178171
182818

МінАПК та Київстар запустили мобільний додаток для аграріїв

Захід відбувся в рамках ювілейної ХХХ агропромислової виставки «Агро-2018» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети та представників «Київстар».

«Малі фермери не мають достатнього фінансового ресурсу, щоб швидко отримувати цінні галузеві знання, які, до прикладу, мають можливість замовити великі агрохолдинги. Тому співпраця Мінагрополітики та Київстар щодо створення і запуску зручного мобільного додатку для дрібних аграріїв є дуже важливою. Завдяки новому додатку аграрії без особливих витрат зможуть отримувати корисну інформацію про погоду, ціни, новини про держпідтримку», - зазначив Віктор Шеремета.

На сьогодні m-Agri налічує 7 основних розділів:

- Погода: інформація про погоду сьогодні, погодинно, щодня;

- Новини за розділами: загальні, твариннництво, рослинництво, технології, уряд;

- Ціни: оптові та роздрібні ціни на ринку за продуктами, за регіонами;

- База знань: інформація про хвороби тварин та рослин, пестициди, шкідників, насіння та рослини;

- Консультації: кваліфіковані експерти відповідають на запитання щодо аграрної галузі;

- Курси валют та зручний конвертер;

- Торговий майдачик: торгівля в режимі онлайн, загальна сума, закупівлі В2В, доступність елеватора, оцінки трейдера, партнери з доставки;

- Фінанси: безготівкові розрахунки, банківські послуги, страхові послуги, факторинг, підрахунок.

«Невеличким господарствам важко конкурувати із агрохолдингами, які мають на озброєнні цілий штат професіоналів, технології та доступ до інформаційних і торгових ресурсів. Тож ми вирішили запропонувати малим фермерам альтернативу – мобільного помічника «все в одному», який вміщується в кишені та завжди під рукою», - відмітив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Євген Кражан.

m-Agri розроблений для ОС Android. Оцінити його переваги зможуть абоненти всіх мобільних операторів України, проте для власних абонентів «Київстар» передбачив користування додатком без додаткової тарифікації – незалежно від умов тарифного плану.

«Завдяки m-Agri українські фермери отримають не лише інструмент для більш ефективної роботи, але й нові знання та орієнтири. Для малих сільських господарств це новий рівень для професіонального зростання та нові перспективи для розвитку бізнесу», - підкреслив директор з розвитку бізнесу VEON, до якої входить «Київстар», Юджин Вісковик.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Айварас Абромавічус будує агро-технологічний парк на Київщині

Про це розповів акціонер компанії «Агро-Регіон» Айварас Абромавічус під час відкриття нового офісу і науково-дослідної станції компанії MAS Seeds, першого резидента «Терміналу Z», пише AgroPortal.

У парку, площею 35 га, об’єднаються всі прогресивні українські та міжнародні компанії, що представляють сьогоднішній і завтрашній день агросектору країни.

«Крім вирощування зернових, як будь-яка західна компанія, «Агро-Регіон» розглядає можливості — чим ще ми можемо допомогти в просуванні нашої країни. З’явилася ідея, щоб на землях «Агро-Регіона», протягом наступних кількох років, побудувати індустріальний агро-технологічний парк. Ми його назвали Термінал Z. «Термінал» — тому що знаходиться поблизу Бориспільського аеропорту, а «Z» — це нове покоління, це майбутнє», — розповів Айварас Абромавічус.

За його словами, «Термінал Z» буде складатися з 30 тис. м² нових офісів, лабораторій, шоурумів, конференц-залів, коворкінгів, ресторанів, а також зон відпочинку і демо-полів.

«Ми шукали партнерів та інвесторів для створення цього проекту і першими відгукнулися MAS Seeds. На території «Терміналу Z» компанія створила комплекс з офісом, R&D станцією і демо-полями», — розповідає Айварас Абромавічус.Експерти назвали найбільш забруднені сільськогосподарські регіони

Найбільш забруднені сільськогосподарські землі в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській областях. Ці питання обговорювались 7 червня 2018 року в рамках конференціі "Агроекологія 2018", повідомляє "Інфоіндустрія".

Так Любомир Хомічак, професор Інституту продовольчих ресурсів НААН відзначив: «За даними моніторингу, вміст важких металів у землях сільськогосподарського призначення у більшості районів України не перевищує гранично допустимих концентрацій. Проте в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській і деяких інших областях з високим рівнем розвитку промисловості у сільськогосподарських землях концентрація свинцю, кадмію нікелю, марганцю та ін. елементів  в 2-5 разів перевищує ГДК».
За його висновком, усе це підтверджує факт забруднення  харчових продуктів і, як наслідок зростання  захворюваності населення нині і  в майбутньому.

«В 2017 році забруднення ґрунтів і води стало причиною захворювань більше 6 млн. та смерті до 1,8 млн. чоловік у світі», — повідомив Любомир Хомічак.

На думку вченого, більш екологічно сприятливі для ведення сільскогосподарського вировництва з екологічної точки зору є Західна Україна, але в цьому регіоні не вистачає робочої сили.

 В Україні зібрали найбільше полуничне панно

Теґи: 

На все пішло 320 кілограмів полуниці, а це понад 14 тисяч ягід, пише agroday.com.ua.

Панно почали збирати в суботу, 2 червня, близько 11 години дня і закінчили лише о 14-й. Самі ягоди привезли рано вранці з фермерського господарства Berry Land, що в Новомосковську, інформують місцеві видання.
Полуничний рекорд зафіксували у Книзі рекордів України у категорії «Кулінарне мистецтво».

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України говорить, що рекорд порадував не тільки кількістю ягід, а й креативністю. «І саме цю креативну складову ми дуже цінуємо», — зазначила вона.
Панно збирали вісім чоловік, нанизуючи ягоди на зубочистки. А ті встромляли у пухирчату плівку.

Після фіксації рекорду полуницею пригостили дніпрян та гостей міста.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


ФАО співпрацює з МінАПК для адаптації сільськогосподарського виробництва до зміни клімату

Національні та міжнародні експерти ФАО долучаються до відкриття Аграрного Форуму «АГРО 2018»  та презентують підходи з адаптації аграрного виробництва до зміни клімату. Окрім ФАО, у дискусійній панелі беруть участь також Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Заступник міністра екології та природних ресурсів України, представники Департаменту аграрної політики та сільського господарства та Департаменту стратегії та економічного розвитку, фахівці відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Сьогодні ФАО разом з Міністерством  вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського, рибного та лісового господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні.  Документ щодо Пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату, сформований ФАО, містить аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з чітким переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

На основі даних досліджень та рекомендацій, а також міжнародного досвіду ФАО, учасники презентують підхід до  кліматично оптимізованого сільського (лісного або рибного) господарства, тобто методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату.  Підхід має на меті підвищити продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнити стійкість до зміни клімату та скоротити викиди парникових газів.

В рамках панелі розглядаються поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство), проводиться оцінка вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорюються можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Фахівці ФАО розповідають про потенційні національні фінансові інструменти та ті, що встановлені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (РКЗК ООН). «Функція фінансування частково покладена на Глобальний екологічний фонд (ГЕФ). ГЕФ є фінансовим механізмом реалізації більшості екологічних конвенцій, наприклад, Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБОООН), Конвенції про боротьбу з ртуттю і Стокгольмська конвенції про стійкі органічні забруднювачі. Він є надійним партером ФАО у ряді проектів даного спрямування», - розповідає Чіара Пілі, фахівець з розвитку проектів ГЕФ у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

У ФАО додають, що окрім зовнішнього фінансування можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом'якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди». Хоча Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов'язаних зі зміною клімату, однак ця тематика лише в перспективі стане частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

Варто зазначити, що у грудні 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату.

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Великий український виробник вершкового масла вийшов в Азію

Про це повідомила прес-служба компанії, пише НВ.

Крім того, вказується, що група компаній також продовжує поставки в Китай сухих молочних продуктів з метою розвитку мережі дистрибуції в цій країні.

"Цей контракт є важливим кроком групи на зростаючий ринок молочної продукції Китаю. Ми продовжимо зусилля з пошуку нових клієнтів і просуванню нових продуктів на цьому ринку", - зазначив директор Мілкіленд Інтермаркет Сергій Кисельов.

Група компаній Мілкіленд - один з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,3 млн тонн молока на рік.

В Україні групі Мілкіленд належить 10 заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками Добряна і Коляда.

У 2017 році Мілкіленд отримав чистий збиток у розмірі €7,4 млн, що в 5,3 рази менше, ніж в 2016 році. Його виручка за минулий рік скоротилася на 4,3% - до €140,4 млн.

Ваш вибір 'Цікаво'.