182818
178171

На боротьбу з конкурентом "Рошена" витратять $2 млн з бюджету

Міністерство юстиції планує витратити 56,4 млн гривень на оплату послуг британських адвокатів, які представлятимуть Україну в міжнародному арбітражі у Лондоні у справі проти власника Житомирської кондитерської фабрики американського інвестора Ігоря Бойка, пише ua1.com.ua.

За даними системи публічних закупівель Прозорро, Мін'юст уклав договір з лондонським офісом американської адвокатської компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan. Ціна договору склала 1 988 902 доларів.

При цьому контракт з Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan укладено не на основі тендеру, а за спрощеною переговорною процедурою. В грудні 2017 року Мін’юст вже проводив тендер на закупівлю юридичних послуг по справі Ігоря Бойка. У тендері взяли участь чотири міжнародні компанії. Переможець – компанія Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan під час тендеру дивним чином зменшила свою комерційну пропозицію з 18 500 доларів до всього 136 доларів. За оцінками спеціалістів з міжнародного права, така ціна є економічно невигідною, та явно була частиною корупційної оборудки.

Видання Наші гроші припустило, що такий демпінг відомої американської фірми може бути пов'язаний з бажанням отримати замовлення, вартість якого визначатиметься вже без конкурентних торгів, а в результаті перемовин між замовником і підрядником. А саме, буде застосовано переговорну процедуру замість тендеру.

Інтернет-видання UA1 оцінило вартість майбутнього контракту в 2-4 млн доларів.

Тендер грудня 2017-го було відмінено, а компанія Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan в обхід закону отримала замовлення від Мін’юсту вже без конкурентних торгів. Тобто майже 2 млн доларів бюджетних грошей відомство Павла Петренка довірило не найкращому претенденту за найкращу ціну на основі чесного конкурсу, а компанії, яка, певно, отримує преференції у самого міністра юстиції.

Пряму зацікавленість Павла Петренка в цьому контракті підтверджують численні факти участі міністра юстиції в рейдерському захопленні бізнесу американського інвестора Ігоря Бойка – Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ".

Американський інвестор неодноразово звинувачував президента Петра Порошенка в замовленні рейдерського захоплення Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ", а виконавцями захоплення називав главу МВС Арсена Авакова, міністра юстиції Павла Петренка та депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського.

Причиною захоплення бізнесмен називає конкуренцію з боку кондитерської корпорації президента Порошенка "Рошен". До розбійного нападу в 2015 році Житомирська кондитерська фабрика "ЖЛ" входила до трійки лідерів кондитерського ринку України та займала перше місце з експорту солодощів.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на молочну продукцію в Україні підтягнуться до європейських

Про це ГолосUA повідомив експерт з економічних питань Всеволод Степанюк.

«Що стосується молочної продукції, то її експорт до ЄС за останні 2 місяці зріс на 56%. Природно, ціна на внутрішньому ринку підтягнеться до європейської. Якщо раніше роль грав сезонний фактор, і влітку молочка коштувала майже в два рази дешевше, ніж взимку, то зараз зниження ціни буде не таке суттєве. Виробники орієнтується на Європу і на європейські ціни. До того ж свій внесок у подорожчання вносить політика уряду і Нацбанку, який постійно піднімає ставку рефінансування. Це призводить до подорожчання грошей і кредитів. Вся політика уряду довгі роки спрямована на подорожчання товару. Піком такої політики стало скасування держрегулювання цін на соціально значущі товари. Тобто, відбувається політика лібералізації ринку і вирівнювання ціни з світовими ринками», - сказав В. Степанюк.

Він підкреслив, щоб здешевити ціни, Україні потрібно переглянути зобов'язання з ЄС і Світовою організацією торгівлі (СОТ).

«Здешевити продукти можна різними способами, краще економічними, а не регулятивними. Щоб економічним способом здешевити ціни, Україні потрібно переглянути зобов'язання з ЄС і СОТ, і налагодити нормальні відносини з країнами, які постачають енергоносії – це Росія і Білорусь. Тоді енергоносії будуть значно дешевше, ніж зараз. Дивно, що при таких цінах на енергоносії не зростає внутрішній видобуток газу. Україна при вкладанні грошей у внутрішню видобуток могла б забезпечити себе енергоносіями. Однак у нас немає масштабного видобутку газу і нафти. Тому не обов'язково обмежувати ціни, але уряд не втручається в економіку», - резюмував В. Степанюк.

Нагадаємо, з 1990 року в Україні кількість споживання молочних продуктів, що поставляються із заводу, скоротилося на 50%. Це ставить під загрозу здоров'я населення, повідомляє експерт Асоціації виробників молока Олена Жупінас. Вона нагадала, що з-за "молочного голодування в організмі не вистачає кальцію і молочного білка. У 2017 році протягом року кожен житель їв до 204 кг молочних продуктів, в 2018 - 188 кг. Показники весь час падають. Особливо якщо врахувати, що 30 років тому наші предки з'їдали за рік 365 кг.

Ваш вибір 'Подобається'.


Порошенко підписав закон про детінізацію виробництва вина в Україні

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Верховної Ради, передає УНН.

"17.04.2018 року повернуто з підписом від Президента", - зазначається на порталі парламенту.

Нагадаємо, що зазначений документ передбачає спрощену процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу.

Так, вступом закону в силу винороби не повинні будуть отримувати більше сотні різних дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво.

Депутати очікують, що ухвалення закону призведе до збільшення кількості малих виноварень, детінізації та легалізації виробництва вина в Україні.

На думку авторів проекту, збільшення кількості малих віноварень автоматично призведе до збільшення обсягів експорту і розмірів надходжень до бюджету.

Ваш вибір 'Цікаво'.


У Мін'юсті розповіли, як працюватимуть антирейдерські штаби цього року

Про це повідомила на брифінгу заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає кореспондент УНН.

"Уряд схвалив рішення про відновлення роботи антирейдерських аграрних штабів, оскільки вони довели свою ефективність. Штаби працюватимуть у такому ж режимі, які і минулого року. Штаби працюватимуть стільки, скільки треба", - сказала Сукманова.

Як уточнила вона, на сайтах облдержадміністрацій, територіальних управлінь юстиції завжди буде гаряча лінія, на яку можна звернутись, поскаржитись і взяти участь у засіданні цього штабу. Засідання штабу проводитимуться оперативно за потребою.

Штаби зобов'яжуть щомісяця звітувати до профільного комітету Верховної Ради, Міністерства аграрної політики та Міністерства юстиції про проведено роботу.

За словами Сукманової, лідерами по спробах рейдерських захоплень за останні півроку є Вінницька, Дніпропетровська, Київська, Одеська області. Тому це будуть перші області, що будуть під контролем, у яких вперше будуть проведені засідання антирейдерських штабів цього року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


З початку року подорожчали майже всі продукти харчування

Про це пише УНН з посиланням на інфляційний барометр.

Найбільше подорожчали овочі. З початку року ціни на моркву зросли у 2,4 рази — до 13,4 грн/кг, капуста подорожчала у 2,2 рази до 9,5 грн/кг, буряк — на 54% до 11,7 грн/кг, картопля — на 43% до 8,8 грн/кг, цибуля — на 20% до 6,5 грн/кг.

Також з початку року в Україні вартість ковбас зросла на 19% - до 168 грн/кг, молока — на 5,2% до 21,6 грн/л, хлібу житнього — на 12% до 22,4 грн/кг (близько 15,6 грн за буханку).

Незначно, але зросли ціни на борошно — на 2,5% до 11,9 грн/кг, масло — на 2% до 185,6 грн/кг (близько 46,4 грн за 200 гр продукту, — ред.), рис — на 1,4% до 26 грн/кг, сметана подорожчала на 4% до 57,7 грн/кг, олія — на 1,3% до 27 грн/л.

Водночас впродовж 2018 року подешевшала курятина — на 0,5%, до 91,2 грн/кг. Свинина та яловичина додали в ціні 8% та 14,5% відповідно. Таким чином, кілограм свинини обійдеться українцю у 107,4 грн, кілограм яловичини — у 134,3 грн.

Здешевлення курятини економічний експерт Павло Мороз пояснює стабілізацією гривні і затвердженням програм держпідтримки АПК (дотацій).

“У 2017 році МВФ запропонував Україні запустити механізм дотацій замість спецрежиму пільгового оподаткування. Було запропоновано видавати дотацію агрокомпаніям в залежності від суми сплачених податків. У структурі тваринництва птахівники займають більше половини ринку, відповідно, і дотації вони отримали хороші. Це дозволило їм повернути гроші в оборот, наростити поголів’я і стабілізувати ціни на внутрішньому ринку. У сфері великої рогатої худоби справи йдуть гірше.

Виділені дотації не так ефективно позначилися на виробниках, так як основний обсяг дотацій тваринники повинні були отримати в другій половині року, з огляду на сезонність в їх виробництві. У зв’язку зі скасуванням програми дотацій зразка 2017 року, тваринники не отримали очікувані суми дотацій за 2 місяці. Що стосується програм дотацій 2018 року, то швидкого ефекту не варто очікувати через тривалу окупність виробництва. Від цього і різкий скачок цін на продукцію незважаючи на держпідтримку”, — пояснив П.Мороз.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Рентабельність вирощування журавлини може перевищити 36%

Про це свідчать розрахунки Pro-Consulting, пише agroday.com.ua.

Аналітики акцентують, що цієї ягоди в Україні збирають відносно небагато — 338 тонн в рік. Але навіть цей обсяг дозволяє ввійти в десятку світових виробників.

За своїми природно-кліматичними умовами Україна здатна збирати набагато більше журавлини. Наприклад, в 2013 році її виробництво досягало 800 тонн.

Причинами спаду врожаю за останні роки є те, що в нашій країні журавлину в основному збирають вручну в дикій природі, а в зв’язку з скороченням лісів зменшується й база для збору ягоди.

У той же час, в країнах-лідерах ринку журавлину виробляють промисловим способом, на сільськогосподарських плантаціях. І досвід Білорусі та Латвії доводить ефективність такого підходу. Та й вирощувати журавлину значно рентабельніше, ніж збирати в лісі, говорять в Pro-Consulting.
Зараз внутрішній ринок ягоди постійно збільшується під впливом поширюваних серед населення ідей здорового харчування. Тому вивід на ринок нового агропідприємства, що займатиметься вирощуванням журавлини, є своєчасним і перспективним кроком, кажуть аналітики.

Для такого господарства можливе отримання державної підтримки в рамках програми на 2017-2021 роки. На неї виділяються бюджетні кошти в сукупному розмірі до 1% ВВП, що формується в сільському господарстві.

На користь журавлини говорить ще й те, що вона є вологолюбною культурою і не боїться заморозків. Добре росте в північних областях, при цьому плантація може давати врожай цілих 60 років.

Аналітики підготували бізнес-план вирощування журавлини на площі 5 гектарів. За їх розрахунками, основні витрати підуть на придбання земельної ділянки, формування «журавлинних» чеків, покупку сільгосптехніки, посадку тощо.

Із загального обсягу витрат 36% буде витрачено на проведення посадки і догляд за журавлиною. На обладнання з переробки та фасування ягід необхідно 25% коштів. Ще 10% інвестицій необхідно на здійснення будівельних робіт і закупівлю сільгосптехніки.

Ваш вибір 'Подобається'.