На Вінниччині будують біогазовий комплекс

На початку осені запрацює перша черга Ладижинського біогазового комплексу. На ньому перероблятимуть в біогаз, відходи Вінницької птахофабрики. Про це повідомляє ТОВ Енергобіокомлект, що займається будівництвом переробного заводу, пише vinbazar.com.

На повну потужність комплекс запрацює у 2019 році. Він вироблятиме 20 МВт/год.

«Після введення в експлуатацію біогазовий комплекс задовольнить 40% потреби теплової енергії забійного цеху, замінивши близько 10 млн м³ природного газу на рік», — зауважив директор ПрАТ «МХП Еко Енерджи» Іван Тракслер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Шахраї надурили фермера на 211 тисяч гривень

Про це пише kurkul.com. 

Він одразу звернувся із заявою у Глухівський відділ поліції. Директор розповів, що знайшов через інтернет вигідну пропозицію про продаж мінеральних добрив. Подзвонивши за вказаним номером, домовився з автором об’яви про оплату після прибуття товару.

У зазначений день на територію агрофірми прибула вантажівка з 23 т мінеральних добрив. Машина тільки-но зупинилась, як покупцеві зателефонував нібито бухгалтер підприємства-продавця. Він наполягав негайно сплатити товар та вказав реквізити підприємства. Покупець перевірив наявність і якість добрива, дав згоду на розвантаження і перерахував 211 тис. грн. постачальнику. Через годину після розвантаження добрив водій вантажівки повідомив, що на рахунок фірми-продавця кошти не були переведені, тому товар він залишити не може.

Покупець намагався зателефонувати людині, яка представилась бухгалтером постачальника, але абонент вже був поза зоною досяжності.

«Я ще раз закликаю громадян бути уважними та обережними при спілкуванні з незнайомцями, тим більше через мережу інтеренет або по телефону. Цілком зрозуміло, що при такому спілкуванні у шахрая безліч шансів залишитися лише віртуальною «маскою», тим більше, що він може перебувати в будь-якому регіоні країни і діє дуже швидко. Тому я знову застерігаю: будьте уважними, обачними і обережними. Покупки слід здійснювати тільки після отримання товару і тільки за офіційними документами, що підтверджують установчі дані і реквізити як продавця, так і покупця», — коментує ситуацію начальник Глухівського відділу поліції Роман Невожай.

За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 КК України (шахрайство), і роблять все можливе для встановлення особи зловмисника.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президент підписав закон про маркування органіки

Про це інформує у понеділок прес-служба глави держави, Укрінформ.

"Реалізація норм закону забезпечить удосконалення й гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів та сприятиме створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції.

Крім того, документом визначено правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

Нагадаємо, 10 липня Верховна Рада ухвалила Закон "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". Законом, зокрема, передбачаються суттєві штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також за невиконання законних вимог щодо усунення порушень.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через один рік з дня набрання чинності.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ФАО боротиметься з деградацією грунтів в Україні

Про це повідомили в ході семінару в рамках виставки «Агропорт Південь», що пройшов у Херсоні 26–28 липня, пише propozitsiya.com.

 

Це всього вдвічі менше, ніж в усьому Євросоюзі (там під загрозою деградації 12,5 млн га). До основних видів деградації FAO включає: виніс гумусу, засолення, вітрову і водну ерозію, ущільнення і різноманітні види забруднення.

В Україні проблемою №1, що викликає деградацію грунтів, фахівці FAO назвали зниження компенсації винесення поживних речовин. Водночас вони відзначали важливість таких проблем, як розораність, яка, наприклад, у Херсонській області становить 81%, та випалювання стерні, яке вони назвали варварським, що заважає накопиченню гумусу.

 

FAO настільки серйозно перейнялася проблемою деградації грунтів в Україні, що почала 3-річний проект з пошуку рішень з ліквідації її наслідків. І реалізовуватиметься він переважно на Півдні. Так, на дослідній станції в Великих Клинах на Херсонщині буде закладено дослід з відновлення опустелених грунтів. На іншій дослідній станції в Херсонській області, у Брилівці, буде закладено експеримент з лісосмугами.

Також проект має на меті розробити пакет рекомендацій з удосконалення законодавства. Адже те, що найближчим часом лісосмуги перейдуть у власність ОТГ, фахівці FAO назвали не найкращим рішенням: вони побоюються, що на Півдні мешканці просто виріжуть їх на дрова. Тому представники FAO визнали необхідність пошуку ефективних рішень, які враховували б і інтереси місцевих мешканців, і природоохоронні аспекти.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняні аграрії відмовляються вирощувати гречку

Згідно даних Держстату, посівні площі під гречкою в Україні у порівнянні з минулим роком скоротились на 42% і сягнули 108,4 тис. га. У свою чергу, аграрії наростили площі під зерновими та зернобобовими культурами, пише superagronom.com.

Загалом зерновими засіяли 14,8 млн га, що на 1,5% більше рівня минулого року. Зокрема, пшениці посіяли на 3,9% більше — 6,62 млн га. Площі посівів тритикале зросли майже на 10% — до 18,3 тис. га, а під кукурудзу засіяли 4,58 млн га — на 1,3% більше, ніж торік.

При цьому, зниження попиту на вирощування гречки спостерігається в усіх регіонах країни. Лідерами за виробництвом культури традиційно залишаються господарства Житомирської, Хмельницької а Сумської областей, де сумарно зосереджено практично 40% площ під гречкою. У свою чергу, різко поменшало посівів у господарствах Чернівецької (-91,7%), Луганської (-80,7%), Черкаської (-66,3%), та Дніпропетровської (-64%) областей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Волині готуються до відстрілу диких кабанів через АЧС

Про це йдеться в повідомленні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, пише agroportal.ua.

Так, на засіданні комісії розглядалися стан виконання розпорядження голови Волинської ОДА від 21.06.2018 № 371 «Про заходи ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней у Любомльському РО УТМР (Замлинское лісництво) Любомльського району та посилення заходів щодо недопущення розповсюдження захворювання на території області».

Запрошені начальники районних, міських районних управлінь Головного управління Госпродпотребслужбы області і користувачі мисливських угідь різних форм власності активно брали участь в обговоренні та надали пропозиції для ефективного виконання поставлених завдань.

За результатами засідання робочої групи дано доручення:

— Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства — зобов'язати користувачів мисливських угідь забезпечити виконання плану проведення ліцензійного відстрілу і депопуляції диких свиней на території мисливських господарств області, забезпечити дотримання умов біобезпеки та заходів безпеки;

— Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції — доопрацювати і представити механізм врегулювання чисельності диких кабанів;

— Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, ГУ Госпродпотребслужбы у Волинській області, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, користувачам мисливських угідь — провести виробничі наради у встановлені протоколом терміни.

Зазначимо, що розпорядженням голова Волинської ОДА зобов'язав відповідні підрозділи облдержадміністрації в установленому законодавством порядку організувати відстріл і знищення диких кабанів у Любомльському районі (Замлинское лісництво). Депопуляцію (зниження чисельності) диких свиней на території всієї області можна проводити незалежно від сезону полювання з дотриманням відповідних вимог. Туші відстріляних диких свиней на території неблагополучного району знищувати з дотриманням інструкції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview