Надано зелене світло державній реєстрації засобів захисту рослин

Про це повідомила прес-служба  Європейської Бізнес Асоціації.

Варто нагадати, що цього року вперше в історії незалежної України не було вчасно затверджено цілий ряд гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин. Тож, фактично, такою ситуацією була зупинена можливість державної реєстрації препаратів для захисту рослин.

У зв’язку з цим у період весняної посівної кампанії фермери не отримали вчасного доступу до передових агрохімічних розробок для підвищення якості та урожайності, гарантування безпеки врожаю.

"За нашою інформацією, 5 липня нормативи та регламенти було зареєстровано, хоча вони і досі не опубліковані. Дана реєстрація завершує процес державних випробувань та дає можливість розпочати державну реєстрацію засобів захисту рослин. Таким чином, офіційний статус отримали нормативи на майже 750 продуктів", - зазначає Віктор Погорілий, координатор Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації.

"Окрім того, до державної реєстрації була допущена ціла низка препаратів нового покоління. Тож ще до початку осінньої посівної вони можуть потрапити до фермерів. 

Сподіваємось, найближчим часом наказ все ж буде опубліковано і цей процес не затягнеться ще на місяць, адже саме з дня публікації він і набирає чинності",- підкреслили в ЄБА..

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна планує нагодувати Китай

Відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової з групою китайського бізнесу провінції Шаньсі (Shaanxi) та Bank of China на чолі з Головою Ради правління корпорації Shaanxi Xirui (Group) Corporation ВАН Дунфеном. Метою зустрічі стало обговорення стану та шляхів розвитку двостороннього співробітництва в галузі сільського господарства та збільшення торгівлі продукцією АПК.

«Китай – один з ключових торговельних партнерів України, який стабільно входить в ТОП 5 країн-імпортерів української аграрної продукції. Сьогодні наша країна є основним постачальником до Китаю кукурудзи та соняшникової олії. Враховуючи високий попит Китаю на харчову продукцію, українська сторона зацікавлена у розширенні експорту на цей ринок не лише сировини, а й готової продукції харчової промисловості», - зазначила заступник Міністра.

Олена Ковальова відмітила ще не повністю реалізований потенціал і можливості для розширення двостороннього товарообігу між двома країнами. Йдеться про експорт до КНР таких продуктів як борошно, м'ясо птиці, яловичина, молочна продукція, фрукти та ягоди (черешня, яблука, лохина), мед та продукція бджільництва, яйця та яєчні продукти, пшениця, ріпак, сорго тощо.

За словами заступника Міністра, з метою отримання доступу до китайського ринку агропродовольчої продукції ведеться активна робота Держпродспоживслужби з Генеральною митною адміністрацією КНР щодо узгодження ветеринарних, фітосанітарних та санітарних вимог експорту низки української агропродовольчої продукції.

Крім того, Олена Ковальова відзначила, що в рамках саміту лідерів країн G20 в Японії було оголошено, що Китай продовжуватиме прискореними темпами формувати політику країни щодо відкритості зовнішньому світу.

«Ми вітаємо такі ініціативи китайської сторони і вбачаємо у найкоротшій перспективі великі можливості для подальшого розширення стратегічного співробітництва між Україною та Китаєм. Зі свого боку Мінагрополітики налаштоване на максимальне сприяння залученню іноземних інвестицій у галузь та готове надавити всебічну підтримку, - підкреслила заступник Міністра.

Вона додала, що АПК України демонструє стабільну тенденцію до зростання як економічних, так і фізичних показників, тому є перспективним напрямком для інвестицій з боку китайського бізнесу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Більше половини української свинини купує В'єтнам

Про це свідчать дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає УНН.

Повідомляється, що протягом звітного періоду основними ринками збуту були В'єтнам (51,5%, або 900 тис. дол.), Гонконг (18,2%, або 319 тис. дол.), ОАЕ (17,8%, або 213 тис. дол.).

Також повідомляється, що за 5 місяців поточного року Україна імпортувала 10,3 тис. тонн свинини. Найбільше - з Польщі (50,5%), Німеччини (18,2%) та Нідерландів (10,2%).

Нагадаємо, Польща очолює список головних постачальників свинини в Україну не перший місяць. Тваринники відзначають, що без контрабанди не обходиться, а також закликають прем'єра Гройсмана в цьому розібратися.

Рекордний імпорт свинини в Україну пов'язують з АЧС. За словами парламентарія Сергія Тригубенка, так багато свинини, як зараз, ми не імпортували останні 4 роки. І така ситуація, в свою чергу, призвела до суттєвого подорожчання сала і свинини на внутрішньому ринку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні створять централізовану систему обліку деревини в лісгоспах

Про це заявив заступник керівника офісу президента Олексій Гончарук під час брифінгу, передає УНН. 

9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ "Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю", що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини.

Гончарук наголосив, близько 30% деревини перебуває в тіньовому обігу і щороку держава отримує до 2 млрд грн збитків. Крім того, обсяг незаконної вирубки лише торік сягнув в Україні 17,7 тис. кубічних метрів.

"Пропонуємо встановити кримінальну та адміністративну відповідальність щодо обігу деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Указ містить відповідне доручення уряду", – сказав Олексій Гончарук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В українських селах поліпшать доступ до мобільного інтернету

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету у селах. Про це повідомив заступник глави Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук, передає УНН. 

"Указом Президента сьогодні затверджено план дій щодо поліпшення інтернету у селах, невеликих містах і на дорогах", - сказав він. 

Україна втратила 23 позиції в рейтингу країн за швидкістю інтернету, і тепер займає 81 місце.

Країнами з найвищими швидкостями в широкосмугових мережах було названо Тайвань, Сінгапур, Японію, Норвегію, Швецію, Данію, Люксембург.

США опинилися на 15 місці, а Канада на 25.

Наші найближчі сусіди поляки зайняли 28 місце, росіяни — 54, а білоруси — 57.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Одещині в агропідприємства рейдери захопили майже 300 га землі

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Окрім «Балтського хлібороба» від дій рейдерів постраждали ще дві агрофірми цього ж регіону – ПП «Агрофон», у якого зловмисники захопили 56 земельних ділянок загальною площею 180 га, та ТОВ «Агро-Балта», у якого вони відібрали 24 ділянки загальною площею 120 га.

Як запевняє керівник ТОВ «Балтський хлібороб» Олександр Радзілевич, рейдери у своїй схемі задіяли шахраїв та «чорних реєстраторів», використовували підроблені печатки підприємств. Більше того, директор ПП «Левчик» Олександр Шаповал і його дружина Світлана Якімчук особисто задіянні в підробці документів на свою користь.  

«Рейдери зробили так, нібито моя фірма оформила доручення на підставну особу вести справи. Слідчі уже встановили, що такої особи не існує – паспортні дані використовувались із вкраденого документу, в який було вклеєне фото. Тим не менш, цій особі у 2017 та 2018 роках вдалось нібито від імені мого підприємства розірвати договори із понад сотнею пайщиків. В подальшому через іншу підставну особу договори оренди на ці паї були оформлені з ПП «Левчик», про що внесені відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», - розповідає Олександр Радзілевич.

За словами керівника, серед тих, хто нібито розірвав договори оренди з «Балтським хліборобом», буди і «мертві душі».

«Зі 107 паїв, які були переоформлені на ПП «Левчик», 9 власників померли ще у 2016 році», - розповідає керівник.

Як зазначає юрист ВАР із земельних питань Вікторія Кіпріянова, схема заволодіння земельними ділянками ТОВ «Балтський хлібороб» є досить поширеною при рейдерських захопленнях.

«Відповідно до наданих документів, скоріш за все, дійсно у даній схемі безпосередню участь приймало ПП «Левчик», адже саме на його корить перереєстровані ділянки. Щодо ПП «Левчик» порушено більше 150 судових справ про визнання недійсних договорів оренди землі, що також підтверджує участь у вищенаведеній схемі. Наразі з ПП «Левчик» активно судяться ПП «Агрофон» та ТОВ «Балтський хлібороб», у всіх справах ПП "Левчик" виступає відповідачем, що також свідчить про порушення з їхньої сторони», - зазначає юрист.

Наразі у даній справі тривають слідчі дії.

Зі своє сторони ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» заявляє, що виключає ПП «Левчик» з переліку свої учасників, яким підприємство було до цього часу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview