178171
182818

Найбільший український виробник томатної пасти розширить бізнес за рахунок кредиту

Теґи: 

Про це повідомили в IFC, передає biz.nv.ua

Кошти призначені для розширення компанії в 2018-2019 рр. і рефінансування її зобов'язань.

Загальна вартість проекту оцінюється в $30 млн. Проект перебуває на стадії затвердження.

Холдинг є клієнтом IFC з 2012 року. Це буде вже третій проект з Agrofusion.

Agrofusion - найбільший вертикально інтегрований виробник томатної пасти в Україні. Заснований в 2007 році бізнесменом Сергієм Сипком, екс-співвласником компанії Сандора.

До складу Agrofusion входять три заводи з виробництва томатної пасти загальною виробничою потужністю близько 750 тис. тонн томатів у сезон, а також агрогосподарства в Херсонській та Миколаївській областях, які обробляють 25 тис. га зрошуваних земель, два тепличних господарства.

У 2017 році компанія розширила потужності та досягла показника 79,4 тис. тонн пасти (64,8 тис. тонн в 2016 році). 70% продукції експортується в 35 країн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


«Висока нота» з’явиться у Черкасах завдяки найбільшому вітчизняному виробнику ЗЗР

Теґи: 

У відкритті візьме участь керівництво обох компаній, автор проекту Олександр Лідаговський та голова м. Черкаси Анатолій Бондаренко.

Скульптура, що являє собою бронзову фігурку скрипальки висотою 1, 6 м, буде розташована біля Черкаської обласної філармонії. За задумом автора, вона «зависне» між небом та землею, закріплена на тонкому сталевому тросі, натягнутому від філармонії до сталевого опорного стовпа. Останній, продовжуючи задум, виконаний у вигляді скрипкового грифу та смичка. 

Інсталяція потребувала складних технічних розрахунків, а сама скульптура – тонкого балансування. Однак вона ідеально вписалася у екстер’єр і досягла своєї основної мети – перекодування простору. 

«Висока Нота» покликана створити посил до відриву від буденності, внести мотив піднесеності. У зв’язку із її відкриттям хочу побажати містянам гармонії та натхнення – вони потрібні не тільки митцям. Проходячи повз це місце, дивіться на небо над головою і не забувайте ту чарівну музику, що лунає в душі кожного з вас», – заявив скульптор Олександр Лідаговський .

«У сучасному світі з його нестримним ритмом дедалі більшого значення набувають культура і духовність. Вони є тими істинними орієнтирами, які допомагають нам прямувати до мети, при цьому лишаючись собою.  Скульптура «Висока нота» якнайкраще ілюструє  поєднання творчості та професіоналізму. Назва досить символічна: чим би ти не займався, потрібно завжди прагнути досягти найкращих результатів – взяти високу ноту. ГК UKRAVIT бажає черкащанам пишатися своїм містом, його мальовничістю та прекрасними людьми, а також цілеспрямовано йти до здійснення своїх мрій!»  – підкреслив власник ГК UKRAVIT  Віталій Ільченко.

Довідка:

Олександр Лідаговський – відомий український митець, автор скульптур «Сходи», «Адам і Єва у споживчому раю», «Рівновага». «Висока нота» – перша робота для м. Черкаси і перший спільний проект з ГК «Укравіт». 

 

UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).Україна отримує шанс обійти Росію по пшениці

Теґи: 

Темпи сівби ярої пшениці в США демонструють значне відставання. На 29 квітня засіяно лише 10% від прогнозу у порівнянні з 36% в середньому за останні п’ять років. Підвищення температури і прогноз сухої погоди повинні забезпечити швидкий прогрес посівної на півночі цієї країни, пише agroday.com.ua.

Проте ймовірність того, що американським фермерам вдасться повністю засіяти площі до кінця мінімальних строків сівби виглядає все більш примарною. Але кліматичні ризики стосуються не тільки Сполучених Штатів.

У Причорномор’ї, зокрема, в Румунії і на півдні Росії посилюється дефіцит вологи в грунті. У цих країнах температура значно перевищує норму, і дощів на цьому тижні метеорологи не обіцяють. Це негативно позначиться на врожайності пшениці.

В Австралії стартувала посівна в кінці квітня на тлі дуже посушливих погодних умов. Хоча тамтешні фермери і звикли сіяти зерно в сухий грунт, нинішня ситуація їх турбує, особливо, якщо враховувати, що посуха може тривати ще два тижні.

Тому посилення кліматичних ризиків в основних країнах-виробниках пшениці свідчить на користь подальшого зростання цін на світовому ринку.

Ринок кукурудзи не відстає від свого колеги і також демонструє зростання, хоча і більш помірними темпами. Підвищенню цін сприяє стурбованість погодними умовами в Бразилії та затримка посівної в США.

Так, у Бразилії, у зоні вирощування кукурудзи другого врожаю посилюється дефіцит вологи в грунті. Найближчі два тижні опади там не очікуються.

У той же час у США повсюдно стартував посів кукурудзи, але його теми досить повільні. На 29 квітня було засіяно 17% від прогнозованих площ. Це на 10% нижче, ніж середній п’ятирічний показник.

Цього тижня в кукурудзяному поясі Штатів прогноз дає дощі, які повинні ще більше уповільнити прогрес посівної.

В той же час Євросоюз зберігає високу динаміку експорту кукурудзи. Так, темпи ввезення експортної зернової поступово падають через зниження її конкурентоспроможності. Зате їй на зміну приходить американська кукурудза.

Зазначу, що імпорт цього зерна з США у ЄС у нинішній період компанії — досить рідкісне явище. Однак дуже висока конкурентоспроможність американської кукурудзи в останні тижні сприяла підвищенню експортних продажів в європейські країни.

Експерти ODA вважають, що підтримка цін на кукурудзу на біржі Euronext з боку ринку м’якої пшениці в США, а також побоювання з приводу ризиків глобального виробництва кукурудзи повинні обмежувати тиск, який чинить на європейський ринок надходження її зі Сполучених Штатів.

В Україні друга половина квітня відзначалася відносною стабільністю українських ринків зернових. Незначне підвищення цін на продовольчу пшеницю було обумовлено низькою пропозицією її борошномельних сортів і невеликим просіданням ринку кукурудзи.

Причина останнього — відповідна тенденція на експортному ринку з урахуванням зниження конкурентоспроможності нашої зернової порівняно з кукурудзою інших країн-виробників.

Ринок ячменю відрізнявся стабільністю цін на тлі істотного уповільнення темпів торгової активності.

В Україні триває весняна посівна, і українським фермерам все ж вдалося надолужити значну затримку сівби завдяки сприятливим погодним умовам. Так, станом на 2 травня вже засіяно 91% прогнозованих площ ярого ячменю, 86% — ярої пшениці і майже половина прогнозованих площ кукурудзи.

До речі, останні повинні перевищити в цьому році 4,5 млн га в основному за рахунок скорочення площ під яровим ячменем.

В подальшому ми прогнозуємо відносну стабільність цін на ринках українських зернових з імовірністю невеликого підвищення цін на пшеницю і незначного зниження ринку кукурудзи, обумовленого зростанням пропозиції.

Вікторія Блажко, аналітик компанії ODAУкраїна

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Аграрні інновації відправляються на Святу Землю

На ній засновник Agrohub, співзасновник Radar Tech Юлія Порошенко розповість про впровадження інноваційних технологій в Україні.

Юлія Порошенко: «Історично склалося так, що Ізраїль — центр світових агроінновацій. За свою недовгу історію ця невелика країна зробила не один прорив у вирощуванні продуктів харчування. З 1950-х років ізраїльські фахівці знаходили ефективні способи рослинництва в несприятливих умовах і ділилися досвідом. Сьогодні на виставку в Тель-Авів з'їжджається весь світ агроінноваторов, і Україні потрібно бути частиною цієї живої екосистеми, щоб брати участь в міжнародному співробітництві».

На виставці буде 150 учасників з 16 країн, що представляють рішення в 28 напрямках агропромисловості. Конференція включає 15 експертних дискусій на тему 2018 року — «Агровиробництво в посушливих і напівпосушливих умовах». Завдання Agrohub на 20-й Міжнародній виставці і конференції агротехнологій — знайти нові рішення для українських агровиробників і представити українські агроінноваційні напрацювання зацікавленим компаніям.

У 2017 році, за даними AgFunder, в світі у агроінновації було інвестовано рекордні $10,1 млрд, що на 29% більше, ніж у 2016 році.

20-а Міжнародна виставка і конференція агротехнологій 2018 організована Agritech Israel і kenes exhibitions у кооперації з урядом Ізраїлю. Вона об'єднує промисловість, бізнес, науку і регуляторів, щоб дати підприємцям, інвесторам і партнерам нові можливості.

Agrohub — організація, що сприяє проникненню інновацій в український агросектор. У листопаді 2017 року Agrohub, спільно з Radar Tech і МХП, запустив акселератор для стартапів MHP accelerator. У січні 2018 року Agrohub організував дискусійну панель про український агробізнес під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Також організація уклала освітнє партнерство з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs].

Ваш вибір 'Цікаво'.


Європейські супермаркети зачекалися товарів з України

Про це заявив Пебе де Йонг, організатор East Meets West – конференції для виробників і торгових мереж, передає propozitsiya.com.

Так, у листопаді 2017 року європейські торговельні мережі уклали близько 30 контрактів з вітчизняними виробниками та дистриб’юторами продукції.

Для європейського споживача першочергове значення мають висока якість товару та доступна ціна. Західні європейці уже оцінили такі дешеві і якісні українські продукти, як борошно, цукор, снеки та олія. Споживачі Східної Європи також вже знають про українські товари через контрабанду, завдяки якій побачили, що це якісний товар з хорошою ціновою політикою. Тому місцеві рітейлери замислились над завезенням продуктів українського виробника легально.

З європейським ринком вигідно працювати тим українським виробникам, у кого значну частину собівартості становить імпортна сировина, оскільки постійна зміна курсу гривні в Україні не дає змоги відчувати себе впевнено.

Українським підприємцям слід навчитись продавати товар на зарубіжному ринку. Потрібно адаптувати упаковку до сприйняття місцевого споживача, підкоригувати смакові якості продукту до його звичок. Слід також навчитись визначати ціну, не занижувати її через страх некупівлі товару. Та головне, на чому варто робити акцент, - на маркетинговому просуванні. Фахівці ринку застерігають від економії на рекламі, яка коштує 5-10% від обсягів реалізації, адже саме ці вкладення здатні принести високі прибутки.

Головна перешкода для вітчизняних виробників у співпраці з торговельними мережами Європи — відтермінування оплати за поставки товару, яке може сягати 60 днів. Тож виробникам радять шукати ті мережі, які готові розділити ризики валютних курсів та нереалізованих залишків.

На перших порах фахівці радять просувати свою продукцію у сусідніх країнах, наприклад, у Польщі. При цьому радять починати з невеликих мереж магазинів у прикордонних областях, які є більш гнучкими, менш забюрократизованими і не настільки вимогливими до сертифікації. Поставки товарів варто починати з невеликих партій, щоб зрозуміти, що саме буде до смаку європейському споживачеві.
 

 З гектару фундукової плантації отримують від €9 тис. доходу

Теґи: 

Це перший проект промислового саду такого горіха в цьому регіоні, пише agroday.com.ua.

Як розповідає Михайло Пискарь, регіональний представник компанії, фундук саджали за схемою 5х3 метри, вийшло 660 саджанців на гектар. Сорт Mortarella виступав у якості запилювачів.

«Витрати на посадку одного гектара складають 4500 євро. При врожайності 3-4 тонни/га і виході ядра 47-48% на четвертий-п’ятий рік дохід становить 9000-12000 євро з гектара», — говорить Пискарь.

Зазначимо, що фундук набирає все більшу популярність в Україні. Приміром, нещодавно в Губинському лісництві на Волині висадили двохгектарну плантацію фундуку. Очікується, що плантація почне плодоносити через 3-5 років. В середньому з одного куща лісівники отримають 5-7 кг горіхів.

До слова, вчені при закладанні плантації фундука радять не забувати про зрошення. За даними практиків, при відсутності зрошення втрачається до 40% врожайності горіхового саду.

Ваш вибір 'Подобається'.