182818
178171

Незважаючи на великий урожай, ціна на овочі та фрукти в Україні не впаде

Про це Голос UA повідомив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Зараз є тенденція до зниження ціни на всі без винятку культури. У нас точно не буде заморозків, які були в минулому році, і які призвели до зниження врожаю. Правда, за підсумками зниження врожаю там було взагалі незначне, якщо ми подивимося взагалі по валовому збору. В цьому році такого немає, тому вважаю, що ми поставимо рекорд по збору всіх без винятку культур - це і кісточкові, і яблука, і груші, і всі види ягід. Відповідно, і звичайні овочі та овочі борщового набору - все буде в великому достатку. Інше питання, що на ціну це буде впливати не так значно. Тобто раніше ми вважали, що якщо великий урожай, то ціна буде низькою. В даному випадку ціна буде помірною рівно тому, що зараз багато виробляють продукцію виключно для поставок в Європу», - зазначив експерт.

За словами О. Дорошенко, коли будуть поставки виробників прямо на ринок, то тоді ціна буде знижуватися.ТОП-10 агрокомпаній по відшкодуванню ПДВ

Теґи: 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної казначейської служби, пише agravery.com.

У ТОП-10 компаній найбільших одержувачів відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за зазначений період увійшли:

 1. «АДМ Трейдинг Україна» —336,92мл  грн;
 2. «Кернел-трейд» — 264,97 млн грн;
 3. Cargill  — 224,89 млн грн;
 4. «ЛДК Україна» — 208,18 млн грн;
 5. «Державна продовольчо-зернова корпорація України»  — 201,41 млн грн;
 6. «Миронівський Хлібопродукт» — 199,99 млн грн;
 7. «НІБУЛОН» — 199,37 млн грн;
 8. Allseeds — 102,74 млн грн;
 9. «Оптімусагро трейд» — 99,39 тис. грн;
 10. Glencore — 98,85 млн грн.
Ваш вибір 'Подобається'.


Посівна-2018: Кукурудзою засіяно більше половини запланованих площ

Теґи: 

За даними Прес-служби МінАПК, ранніми ярими зерновими засіяно 2,2 млн га запланованої площі, тобто 91%.

Окрім того, триває посів гречки, який проведено на площі 12 тис. га або 8% до прогнозу, проса посіяно 9 тис. га або 17% до прогнозу.

Посів цукрових буряків проведено на площі 267 тис. га, що становить 89% до прогнозу, соняшнику посіяно 4,0 млн га або 72% запланованої площі, сої – на площі 662 тис. га або 34% запланованої площі.

Станом на 4 травня

Засіяно

Від прогнозу

Ранні ярові зернові

2,2 млн га

91%

Гречка

12 тис га

8%

Просо

9 тис га

17%

Цукрові буряки

267 тис га

89%

Соняшник

4 млн га

72%

Соя

662 тис га

34%

Кукурудза на зерно

2,9 млн га

69%

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Полуйко: повністю зупинити деградацію земель неможливо

Прагнення досягти нейтрального рівня деградацїі земель у світі було задекларовано на Конференції ООН зі сталого розвитку Ріо +20.

 

Повністю зупинити деградацію неможливо. Ідея полягає в тому, щоб процеси деградації збалансовувалися із процесами відновлювання. Слід обрати певну кількість земель і угідь, визначити час і слідкувати за тим, щоб не стало гірше, - наголосив експерт.

Питанням деградації земель займається 116 країн світу.

 

Дані ФАО

 

В Україні нараховується понад 1.1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель, які підлягають консервації та 315.6 тис га малопродуктивних угідь, які потребують поліпшення.

 

Масштаби деградаційних процесів:

 

 • підтоплення - біля 12% території країни;
 • абразія - руйнується 41% берегової лінії дніпровських водосховищ;
 • зсуви - близько 23 тис випадків щорічно.
 
Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні запускають проект по боротьбі з деградацією грунтів

Про це повідомляє Укрінформ.

"Новий проект FAO має на меті допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним та штучним відновленням. Передбачено три роки для вдосконалення законодавчої та інституційної структури та практичної реалізації  методів інтегрованого управління природними ресурсами. Крім того, проект працюватиме над впровадженням стандартів у питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик грунтів та природних зон, а також над поширенням кліматоорієнтованого сільського господарства як загального підходу для ведення агровиробничої діяльності", - йдеться в повідомленні.

Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих грунтів, який буде реалізований з використанням демонстраційної площі 7 500 га.

Демонстраційні заходи заплановані в Київській, Харківській та Миколаївській областях - територіях, що представляють різні природні та кліматичні зони.

Учасниками демонстраційних заходів будуть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки та технологій сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, ТОВ "Агродженерейшн" та окремі територіальні громади. Проект також передбачає розширення дослідницьких територій в інших регіонах України.

"Збереження та захист ріллі від деградації та опустелювання є національним пріоритетом в Україні та є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель та зменшення бідності в сільській місцевості. Відомо, що площа деградованих земель зросла з 70 000 до 100 000 га на рік протягом останнього десятиліття. Тому поточний проект буде підтримувати впровадження інноваційного моніторингу, інтенсивну реалізацію кліматоорієнтованого сільського господарства, тісно співпрацювати з агровиробниками, проводити навчання та інші інформаційні кампанії з питань відновлення деградованих ландшафтів", - зазначив координатор програм розвитку FAO Михайло Малков.

Також повідомляється, що FAO виступатиме фінансовим механізмом для роботи Національної координаційної ради та технічним виконавцем проекту, що фінансується ГЕФ - "Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепу та степових зон України".

Завершення проекту заплановано на кінець 2021 року.

За даними FAO, площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% ріллі. Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд грн на рік.

Після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі та грунти до 2030 року і прагнути досягти нейтрального рівня деградації земель у світі.

Як зазначав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, в Україні нараховується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забрудненних земель, які підлягають консервації. У свою чергу, заходи з рекультивації порушених земель, на думку міністра, здійснюються незадовільно.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Українська яловичина знайшла новий ринок

Про це повідомили у Держспоживслужбі за результатами зустрічі в Києві з урядовцями Туреччини, пише НВ.

"Сторони обговорили поточні процедурні питання щодо доступу української яловичини на турецький ринок. Зокрема, прийнято рішення, що принципові питання, які стосуються погодження ветеринарного сертифіката на експорт української яловичини до Республіки Туреччина, будуть остаточно узгоджені наступного тижня", - йдеться у повідомленні профільного відомства.

Представники компетентних органів України і Туреччини подякували один одному за плідну співпрацю, оперативне вирішення поточних питань і конструктивний діалог, а також домовилися надалі підтримувати динаміку розвитку двостороннього співробітництва.

Наприкінці квітня в Україні працювала технічна місія з Туреччини щодо оцінки системи державного контролю за виробництвом яловичини. Для України в цілому це означає можливість відкриття експорту цієї продукції до Туреччини. Турецькі інспектори проінспектували низку господарств, що утримують свиней, та забійних підприємств, які зацікавлені в експорті свої продукції до Туреччини.

Ваш вибір 'Подобається'.