170513

Новорічний стіл: як вибрати якісну червону ікру

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Якщо традиційно червону ікру в Україні або для нашої країни фасували в бляшанки по 130гр, то минулого року з’явились вже баночки по 100гр. Цього року вже деякі виробники запропонували фасування по 80гр.

Зростання вартості ікри відбулось переважно на відсоток девальвації гривні в сезон вилову, тобто з літа 2017 по літо 2018. Купуючи зараз ікру ми платимо на 10-15% більше, ніж минулоріч.

Найдешевша пропозиція натуральної ікри в магазині сьогодні – 120грн за 100гр. Середня ціна ікри форелі доброї якості – це 140-150грн за 100гр. Кета обійдеться в 240грн за 100гр. Чорна ікра стартує від 1500грн за 100гр.

"Уважно перевіряйте терміни придатності ікри, оскільки якщо раніше він завжди складав 12 місяців, то зараз він знизився. Тому ви можете придбати за немалі гроші неякісну, або що гірше – небезпечну ікру. Термін придатності ікри в склі залишився 12 місяців, як і був завжди. А що стосується упаковки в бляшанці та пластиковій банці, то термін знизився до 3 місяців. Це пов’язано з переходом на використання натуральних і безпечних консервантів. Якщо раніше головним консервантом був уротропін, або Е239, то зараз він виробляється з рябини. Минулого року Україна слідом за ЄС заборонила використання небезпечного консерванту, але це призвело до зниження термінів придатності ікри", - наголошує Олексій Дорошенко.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Відкрити ринок землі можливо тільки через 2 роки після прийняття відповідного закону

Про це заявив в. о. міністра аграрної політики України Максим Мартинюк на прес-конференції, передає БизнесЦензор.

"Я впевнений, що повинно пройти мінімум два роки з моменту публікації закону (про обіг землі) до його вступу в силу. За цей час весь агробізнес повинен ознайомитися з правилами, акумулювати ресурси тим, хто хоче направити їх на викуп землі, – словом, підготуватися до запуску ринку. Постійним продовженням мораторію ми відтягуємо час запуску ринку, оскільки з моменту прийняття закону про обіг земель потрібно чекати ще два-три роки", – розповів Мартинюк.

"Ринок землі можна просто ввести завтра, тому що великі масиви землі в оренді, потрібно забезпечити права орендарів. При помилкових рішеннях ми поставимо під ризик потенціал виробництва аграрної продукції в цілому, оскільки, якщо ці земельні банки будуть розпорошуватися, то буде падіння валового виробництва", – пояснив в.о. міністра агрополітики.

За його словами, міністерство вважає, що потрібно прибрати пункт про мораторій з перехідних положень Земельного кодексу і прийняти закон про обіг сільськогосподарських земель, виставивши умови і обмеження, які будуть діяти на цьому ринку, і визначити час, коли він почне діяти.

"Інше питання – я не бачу зараз політичних можливостей для прийняття рішень. Більшість власників землі хотіли б розпоряджатися нею, але в той же час хотіли б зберегти мораторій, очевидно, через страх втратити свою власність. Тут потрібно задуматися над підвищенням довіри до інституцій", – зазначив Мартинюк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Найбільше дотацій у 2018 році отримали аграрії Вінничини

Далі, з істотним відривом, іде Івано-Франківська область, фермери якої отримали 13,6 млн грн, і замикає трійку лідерів Хмельницька область, де з початку року фермери регіону отримали 12,3 млн грн держдотацій, пише milkua.info.

Останні місця в списку одержувачів дотацій за утримання молодняку ВРХ займають Київська та Донецька області з показниками в 1,5 і 2 млн грн відповідно.

Нагадаємо, часткові компенсації за будівництво (реконструкцію) тваринницьких комплексів призначені вже 15 підприємствам, серед яких «Вінницька птахофабрика», «УРМАНСЬКЕ», МВК «Катеринославський» і «Кищенці».

Останнє належить голландцеві Корнеліс Хузінху. У 2011 році він вперше побував в Україні, і з тих пір вирішив розвивати українське село в Черкаській області.

Цього року Хузінха розширив свою молочну ферму до 4,5 тисячі голів ВРХ, вклавши в неї 78 млн грн. Від держави іноземець розраховує отримати 23 млн грн дотацій (30% вартості об'єкта).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняне господарство встановило доїльних роботів, що не мають аналогів

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer, пише AgroTimes.

Модуль доїння Monobox працює автономно цілодобово. Коровам подобаються одноманітні операції у відкритому боксі. Кожен етап – під’єднання доїльного стакана, миття, сушіння, стимуляція, попереднє здоювання, доїння й обробка вимені після доїння – є частиною уніфікованої, швидкої й комфортної для тварин програми, що відбувається за одне під’єднання доїльного апарата, окремо для кожної чвертки вимені.

Під час доїння корів молокозбірник, клапани й насоси з частотним регулюванням здійснюють щадне транспортування молока до танка-охолоджувача.

«Тварини йдуть на доїння тоді, коли в них виникає природне бажання віддати молоко й одночасно поласувати смачненьким, – розповіла головний зоотехнік «Вільшанського» Тетяна Бугай. – Шлях до кормового столу пролягає повз роботи, тому тварина має змогу пригадати про час доїння, зайти в робот подоїтися в  комфортних умовах і йти далі».

Коли тварина потрапляє до доїльного боксу, система за номером зчитує дані про неї, що дозволяє роботу впізнати корову й під’єднати з визначеними стартовими параметрами, а корові — отримати свою порцію прикорму, зазначив менеджер компанії «GEA Україна» Олексій Антонов.

Довідка:

ПСП «Вільшанське» утримує 1432 голів великої рогатої худоби, зокрема 500 дійних корів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 експортерів зернових

Про це свідчать дані рейтингу, передає Latifundist.com.

За інформацією, ​«Кернел» в 2018 році експортував 4,48 млн т зернових.

У ТОП-5 експортерів зернових увійшли:

  • «Кернел» — 4,48 млн т;
  • «НІБУЛОН» — 3,72 млн т;
  • COFCO Agri Ukraine — 3,03 млн т;
  • Bunge — 2,84 млн т;
  • Louis Dreyfus — 2,73 млн т.
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна заробила на експорті молюсків $1,47 млн

У грошовому еквіваленті це в 2,3 раза перевершує надходження від експорту цієї продукції за весь 2017 рік ($634 тис.).

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише AgroTimes.

Крім того, за 11 місяців цього року на 9,7% зріс і обсяг експорту молюсків – проти 475 тонн за аналогічний період 2017 року.

41,4% від усього обсягу вітчизняних молюсків протягом 11 місяців цього року купувала Туреччина. Ще 29,2% ‒ Корея, 18,8% – В’єтнам.


 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview