174499

Площі посівів під соняшником в Україні можуть досягти нового максимуму

Про це повідомляє прес-служба Agritel.

«Лідерство, яке Україна традиційно мала по відношенню до Росії з точки зору виробництва, сходить нанівець, при цьому дві країни знаходяться майже на одному рівні в топі провідних світових виробників соняшнику», — зазначили експерти.

Згідно з повідомленням, виробники закінчують підготовку до весняної кампанії.

Аналітики підкреслили, що рентабельність, що забезпечується різними культурами, залишається одним з найважливіших чинників при ухваленні рішення про сівозміни на наступний сезон.

«Кукурудза і соняшник зазвичай знаходяться на вершині рейтингу найприбутковіших культур», — підсумували в Agritel.

 

Джерело: latifundist.com

На Кіровоградщині перероблятимуть кукурудзу на біоетанол

Компанія наразі розглядає локації для можливість будівництва заводу з виробництва біоетанолу на Кіровоградщині, пише gre4k.nfo.

-Наша ціль - побачити перспективи для розвитку енергетичного комплексу. Багато людей не розуміють, що кукурудза - це не просто продукт, а з неї можна створювати додаткову енергію. Майбутнє, на мою думку, не використовувати кукурудзу, а використовувати продукти створені з кукурудзи,- каже керівником нідерландської компанії Ір Роланд Піпер.

За словами голови ОДА Андрія Балоня, будівництво заводу дозволить залучити в регіон інвестиції, створити нові робочі місця і збільшити додану вартість всіх циклів виробництва для вертикального інтегрованого аграрного бізнесу.

Свинина живою вагою знову дешевшає

Так, аналітики Асоціації «Свинарі України» повідомляють, що середня ціна на свинину живою вагою цього тижня була на 4,3% меншою ніж на початку місяця та зупинилася на позначці 41,2 грн/кг.

За свідченнями операторів ринку ціни на живець свиней цього тижня переважно варіювали в межах 40-42,5 грн/кг. Хоча епізодично звучали вищі ціни (зокрема, 43 грн/кг), діапазон опустився на 2 грн/кг. Тож на початку другої декади лютого виробники свинини реалізовували товарне поголів’я на 0,5-2,5 грн/кг дешевше ніж тижнем раніше.

Посилення негативної динаміки цін більшість пояснює сезонними тенденціями, а також млявою торгівельною активністю. Крім цього, оператори відзначають тиск з боку суміжного ринку курятини, ціни на яку продовжують зниження. З огляду на це, більшість закупівельників очікує на подальше пониження цін та звуження цінового діапазону на наступному тижні. Водночас, частина представників переробної галузі відзначають слабку еластичність попиту кінцевого споживача до зміни закупівельних цін. Тож є сумніви, що подальше послаблення цін зможе стимулювати продажі.

ЄС скасував заборону на ввезення м'яса птиці з України

Європейський союз зняв заборону на імпорт української курятини, який було введено після спалаху пташиного грипу. Про це повідомив у Facebook заступник міністра економіки - торговий представник Тарас Качка.

«Таким чином заборона ЄС на ввезення м‘яса птиці з усієї території України, накладена кілька тижнів тому, знята», — заявив Качка.

За його словами, відповідне рішення у ЄС ухвалили не одностайно, адже низка країн незадоволені прогресом у співпраці з Україною у низці інших сфер.

Наразі в українському уряді очікують, коли ЄС оприлюднить своє рішення для того аби воно набуло чинності.

Прибуткові бізнес-ідеї в аграрному секторі: варто пошукати в нішах

Більший економічний ефект дасть побудова вертикально інтегрованої компанії, де будуть об'єднані вирощування сировини і його переробка, пише pro-consulting.ua.

Сировиною можуть бути не тільки досить традиційні для України культури, а й поки досить екзотичні. Можна звернути увагу на амарант. Виявилося, що амарантова олія дуже корисна для організму і містить, зокрема, речовину сквален, яку раніше можна було отримати тільки з печінки акули. Світовий ринок цієї олії зростає в середньому на 12% в рік, і її обсяг уже досяг півмільярда доларів. За прогнозами, в 2020 році загальна площа під амарантом в Україні складе 20 тис. га, що не так вже й багато в масштабах країни, але якщо врахувати, що три роки тому ця культура вирощувалася всього на 250 га, то стає зрозуміло, що в нашій країні відбувається справжній амарантовий бум, і самі спритні інвестори вже знімають вершки з перспективного ринку.

Разом з тим, високоприбуткові ніші можна відшукати не тільки в малопоширених в Україні культурах, адже існують ще й субніші. Наприклад, вітчизняних фермерів анітрохи не здивуєш соняшником. Наша країна - світовий лідер з випуску соняшникової олії. Однак такий різновид, як високоолеїновий соняшник займає всього 3% від загальної площі посівів. Олія цього соняшнику за складом близька до оливкової, але набагато дешевше останньої, і попит на неї в Євросоюзі значно випереджає пропозицію.

Те ж саме стосується і іншого різновиду соняшнику - кондитерського. З нього не роблять олію, але, як випливає з назви, багаті білком і амінокислотами насіння придатні для виробництва спортивного харчування, халви, козинаків та інших кондитерських виробів. Зацікавлених у купівлі зерна кондитерського соняшнику можна легко знайти як в Європі, так і в Азії.

Загалом, якщо хтось думає, що в Україні щільно зайняті вже всі сільськогосподарські ніші, той сильно помиляється. З плином часу відкриваються нові можливості для заробітку.

У Нацбанку не очікують припливу іноземної валюти для купівлі землі

Про це сказав заступник голови Національного банку України Олег Чурій у ході зустрічі з представниками бізнесу в Європейській Бізнес Асоціації, повідомляє Укрінформ.

"Припливу іноземної валюти для купівлі землі, напевно, його не буде, виходячи з тих положень закону про землю, які є в парламенті. Поки ми не зовсім розуміємо, який буде ринок землі, і нам дуже важко робити якісь прогнози. Потрібно мати на руках кінцевий варіант реформи і звідти вже робити якісь прогнози", - сказав Чурій.

Нагадаємо, 6 лютого депутати почали розгляд законопроекту про ринок землі в другому читанні за повною процедурою з розглядом усіх поправок.

Станом на 7 лютого парламент розглянув 216 поправок з 4018, прийнявши одну поправку про право сервітуту (проїзду) територією власника земельної ділянки іншим особам, чия ділянка розташована в цьому самому масиві сільгоспземель.

Розгляд поправок продовжиться на наступному пленарному засіданні, яке заплановане на вівторок, 18 лютого.