178171

Працівників сільського господарства в Україні стає все менше

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише landlord.ua.

Загалом у сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві у першому кварталі було зайнято 409,4 тис. штатних працівників. Разом з цим 13,7 тис. працювали за цивільно-правовими договорами і 8,8 тис. – за сумісництвом.

Зокрема у сільському господарстві було зайнято 348,2 тис. штатних працівників, 10,7 тис. працювали за цивільно-правовими договорами, 8,4 тис. – за сумісництвом.

Найбільша кількість штатних працівників сільського господарства зареєстрована у Полтавській області – 30,4 тис., за цивільно-правовими договорами – у Черкаській (1,3 тис.), за сумісництвом – у Полтавській та Чернігівській (0,8 тис.).

Дані підготовлено за результатами державного статистичного спостереження «Обстеження підприємств із питань статистики праці», яким охоплені юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.

Інформація наведена без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Свинарі виступили за відміну дотацій на користь зменшення ставки ПДВ

Такі результати були отримані в ході інтерактивного голосування в рамках Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України», пише agravery.com.

У голосуванні взяли участь 193 сільгоспвиробники з усіх областей України, тому вибірка є репрезентативною.

Згідно з отриманими результатами, 40,6% респондентів зазначили, що найбільш доцільною програмою держпідтримки галузі є «квазіакумуляція ПДВ», яка діяла минулого року. У той же час жоден з аграріїв не висловився на підтримку цьогорічних механізмів.

«Формально, відмова від дотацій навзамін зниженого ПДВ означатиме, що державний бюджет все рівно втратить ті самі 6,3 млрд грн через зниження ставки ПДВ, з яких ми отримаємо лише частину. Але, відповідно до нинішніх програм підтримки, ми і так не отримаємо усю призначену суму. Наприклад, минулоріч на компенсацію вартості сільгосптехніки виділили 500 млн грн, а вибрали лише 123 млн грн. У 2018 році на цю статтю видатків виділили майже 1 млрд грн, але якби вдалось вибрати хоча б 400 млн грн по цій програмі, вже було б добре. Тим більше, як тільки той чи інший виробник потрапляє у список на компенсацію, ціни на його техніку різко ростуть. Насправді дотують кого завгодно, але тільки не аграріїв», — прокоментував результати голосування заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Нагадаємо, у 2018 році уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн с 5,5 млрд грн у 2017 році. Однак на переконання самих же сільгоспвироників, згідно з новими програмами розподілу коштів, вони не зможуть розраховувати на достатній об’єм дотацій, який зміг би компенсувати їх витрати.

Зазначене обговорення було проведене в ході круглого столу на тему «Державне регулювання та підтримка вітчизняного свинарства», що відбувся в рамках наймасштабнішої події свинарської галузі — Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство». Цьогоріч захід відвідали 650 учасників, серед яких близько 400 — власники і керівники аграрних підприємств.

На Херсонщині на даху корівника поставили найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Її розмістили на дахах нового тваринницького комплексу на 270 корів. Про це пише khersonline.net.

Нова СЕС - найбільша дахова електростанція в Україні.

Фотогальванічна станція розміщена на дахах 10 будівель фермерського господарства. З допомогою сонячних батарей підприємство зможе економити значні суми на електроенергії, при цьому не завдаючи шкоди екології.

Щорічно електростанція буде генерувати майже 3 мільйони кВт/год електроенергії, скорочуючи викиди вуглекислого газу в атмосферу більш ніж на 2,5 тисячі тонн в рік.

Українська кукурудза виграє від митних війн між США та ЄС

Підвищення мита з боку Євросоюзу на імпортну кукурудзу з США може активізувати експорт української кукурудзи до ЄС, який в першому кварталі поточного року дещо скоротився під тиском більш дешевого американського зерна. Про це повідомляє «Електрона зернова біржа України», пише landlord.ua.

За даними USDA, протягом січня-грудня 2017 року США експортували до ЄС лише 707,36 тис т кукурудзи, а головними постачальниками зернової до країн Євросоюзу залишаються Україна та Бразилія.

«Єврокомісія знову заявила про наміри підвищити до 25% імпортне мито на американську кукурудзу у відповідь на запроваджене Трампом мито на сталь та алюміній з ЄС. Вперше про такі наміри Єврокомісія повідомила в березні, а вже на початку травня внесла американську кукурудзу до попереднього переліку товарів, для яких імовірно буде підвищене імпортне мито», — йдеться у повідомленні.

За даними Єврокомісії, протягом липня-травня 2017/18 МР країни ЄС імпортували 15,8 млн т кукурудзи, що на 40% перевищує показник попереднього МР.

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна збирає удвічі менше овочів, ніж Польща

Про це повідомив заступник голови аграрного комітету ВР Вадим Івченко, пише kurkul.com.

«Ми дивились статистику: за усіма видами овочів Україна відстає у два рази, від Польщі. Чому? У нас же така родюча рілля, чому ми тоді удвічі менше збираємо яблук, слив? Та тому що поляки витискають максимум з своїх гектарів, а у нас підприємництво на селі не розвинуте, зате розвинуті агрохолдинги. Якщо за ріллю між собою конкуруватимуть селяни, вони попросять запустити ринок землі. За ріллю між собою будуть конкурувати саме селяни. Ось це є національний інтерес нашої країни, і саме цей інтерес ми намагаємось відстояти у сесійній залі останні роки», — зазначає Вадим Івченко.

 

На Одещині заборонили промисловий вилов мідій і креветок

Державне Агентство рибного господарства України встановив заборону з початку червня на промисловий вилов креветок, мідій і рапанів в Чорному морі, пише Главком.

Про це йдеться в наказі Чорноморського басейнового управління Держрибагентства.

Заборона буде діяти протягом двох місяців - з 1 червня по 31 липня. При цьому дозволяється ловити креветок, мідій і рапанів скребками, сачками, щипцями і руками протягом усього року.

Також, встановлено терміни заборони на любительський і спортивний лов водних біоресурсів: креветки - по 31 серпня; мідії - по 30 серпня. Заборона стосується лову в фморе, пов'язаних з ним озерах, затоках і лиманах.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.