178171

Скільки коштують груші в Україні

Про це пише ТСН.

Вільям, Бере та просто Марія – це елітні сорти груш. Їх вирощує Дмитро Панюк, але нині скаржиться на поганий урожай через температурні гойдалки навесні та посуху влітку. "Були катаклізми, були ці гради, коли садок цвів. А коли наливався, дощу не було", - каже садівник.

Холодильники у величезних ангарах, однак із трьох камер заповнена плодами лише одна: "Якщо б вродили, то камери не були б пусті". Але ті, груші, що є, вражають розмірами – на кілограм вистачає двох плодів.

Через неврожай ціни значно зросли. Такі, як Дмитро, груші продають великими партіями по 15 грн за кіло, а вже у супермаркеті груша пізнього сорту за місяць може вартувати вдвічі дорожче.

- Якщо банан може коштувати 30-40 за кг, то чому наша груша не може? Вона пахне в 10 разів краще, ніж той банан, і корисніша, - переконаний Дмитро Панюк.

Навіть попри  затрати, а це добрива, хімікати та зарплата працівників, грушевий бізнес рентабельний – конкуренція невелика, ринок збуту є.

Імпортна груша довго зберігається, а от місцева – примхлива, швидко гниє. Надто цього року – через незвично теплу осінь.

- Усе натуральне, без хімії, не буде довго стояти. Ще буде до половини листопада – і все, - попереджають садівники.

Фермер із Буковини Павло привіз до столиці на продаж зо 300 кг груш: "Я торгую своїм товаром".

- Така 15, така 20. Різні ціни. Все від розміру, - пояснює він.

Продавці попереджають: далі буде традиційно дорожче, гривень на 4-5, а після зими вартість зросте ще раз.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні пропонують створити спецорган, що контролюватиме ціни на продукти

Про це йдеться у петиції, яка зареєстрована на офіційному сайті Президента України, передає УНН.

"Створити спеціальний орган, який буде контролювати ціни на продукти!!! Бо долар впав - ціни виросли, долар піднявся - ціни виросли!!! І таким чином всі підвищення зарплат і пенсій не дають людям можливості щось заощадити!!!" - йдеться у петиції.

Її авторм є Сергій Воронін. Відзначимо, що петиція була зареєстрована 24 жовтня.

Збір підписів триватиме ще 90 днів. Відзначимо, аби петицію розглянува Глава держави вона має набрати 25 тис. підписів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Ліквідація ПАТ «Аграрний фонд» — це додаткові 5 млрд гривень витрат для бюджету

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

«Ми, фермери, які вже п’ять років отримуємо кредитну підтримку від нашого шанованого партнера, як ніхто знаємо, яку важливу роль відіграють 5 млрд гривень для всієї сільськогосподарської галузі», — інформують фермери новопризначеного міністра Тимофія Милованова та попереджають про наслідки для державного бюджету: «Сподіваємося, пане міністре, на ваше мудре державницьке рішення. Адже в разі пропонованої вами ліквідації Аграрного фонду, або українське село наступної весни не посіється, або ви мусите закласти в Державний бюджет України «зайві» 5 млрд гривень для кредитної підтримки села. Наскільки нам відомо, в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», такої суми не передбачено».

Фермери згадують у своєму зверненні до Міністра складний 2015 рік, коли кожну другу гривню агрокредитів через банківську кризу в країні надавав саме Аграрний фонд:

«Ми добре пам’ятаємо 2015 рік, коли через важку кризу, спричинену війною, банки майже не кредитували агровиробників. Якби не робота Аграрного фонду, що надав майже кожну другу гривню кредитної підтримки аграріям – Україна могла б і не посіятися тієї весни. І не зібрати врожаю. Сьогодні жоден банк не кредитує фермерів, що сіють хліб у прифронтових районах Луганської та Донецької областей. Це робить лише ПАТ «Аграрний фонд», продовжуючи виконувати свою важку, але таку необхідну для хліборобів місію!», — інформували міністра Милованова українські фермери-партнери «Аграрного фонду».

Наприкінці звернення фермери наголошують, що чекають на публічне спростування заяви про ліквідацію держпідприємства, інакше погрожують прийти до Кабінету Міністрів «з вилами»:

«Дуже сподіваємося на вашу мудрість та чекаємо на таку саму публічну заяву з Вашого  боку про відміну Вашого рішення. Бо дуже не хотілося б іти до Києва з вилами, та як то кажуть в народі, «на пальцях» пояснювати вам, до якого горя в скількох українських селах та родинах фермерів-хліборобів воно може призвести!», — йдеться у заяві 300 українських фермерів-партнерів Аграрного фонду.

24 жовтня з’явилася інформація, що  Кабінет міністрів за поданням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова відсторонив Голову правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченка.

25 жовтня Тимофій Милованов заявив у ЗМІ, що держпідприємство буде взагалі ліквідовано, що викликало обурення з боку трудового колективу.

Крім того, в ЗМІ з’явились публікації про те, що міністра неправильно інформували щодо фінансового стану підприємства.

В прес-службі ПАТ «Аграрний фонд» нагадали, що Товариство є найуспішнішим з понад 200 підприємств агросектору і останні чотири роки не бере ні копійки грошей з бюджету, навпаки щорічно сплачуючи до бюджету понад мільярд гривень податків та дивідендів. «За останні чотири роки ПАТ «Аграрний фонд» сплатив до бюджету 4,2 млрд грн. податків, а також за 2015-2918 роки було сплачено державі дивідендів 545 млн грн дивідендів», — повідомляється офіційному сайті підприємства.

У провалі земельної реформи багато зацікавлених

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.

При цьому радник Гончарука впевнений, що позиція Зеленського тут не є визначальною.

"Зеленський може вплинути на те, щоб реформа відбулася. А в тому, щоб реформа не відбулася, і так багато зацікавлених. І тут позиція президента не є визначальною. Його позиція визначальна в тому, що реформа повинна відбутися. Головне, щоб він цю позицію тримав до кінця. Якщо ж він буде дивитися тільки на рейтинги, то це дорога в нікуди", - заявив Мушак.

Він прогнозує, що у Верховній раді урядовий законопроект (2178-10) з поправками депутатів, крім "Слуги народу", може підтримати "Голос", "Європейська солідарність" та кілька позафракційних нардепів.

"Його "Голос" може підтримати, тому що це було в їхній програмі. "Європейська солідарність" також може, якщо на цю ситуацію вони будуть дивитися не з позиції "а чи виграє від цього президент Зеленський", а з позиції - "чи виграє від цього держава". І позафракційних 20 осіб можуть підтримати цю реформу. І, думаю, не менше 200 голосів повинна дати "Слуга народу", інакше земельна реформа може не пройти", - зазначив Мушак.

Раніше Олесій Мушак запевнив, що іноземці не зможуть купити землю в будь-якому форматі реформи.

Нагадаємо, Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Ваш вибір 'Подобається'.

Біобезпека країни під загрозою: боротися з інфекційними хворобами тварин скоро стане нікому

Скорочення фінансування профільного органу, що відповідає за біобезпеку, може нести катастрофічні наслідки для галузі, повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України.

Передусім, це скорочення витрат на персонал – прогнозується, що зменшення фінансування відбудеться передусім за рахунок надбавок та премій для інспекторів головних управлінь Держпродспоживслужби в регіонах, а також фахівців, що здійснюють протиепізоотичні заходи в держветлікарнях. А на «голу» заробітну платню, яка майже не перевищує мінімальної, мало хто залишиться працювати. Що матимемо у наслідку?

Інфекційними хворобами тварин просто нікому буде займатися: нікому буде відібрати пробу на аналіз, доправити її до лабораторії і т. ін. Система запобіганням епізоотіям просто перестане функціонувати!

"Гадаю, що наслідки, які спричинить така ситуація, відомі усім: неконтрольоване розповсюдження таких небезпечних хвороб як класична чума свиней, АЧС, сибірка, сказ,  нодулярний дерматит ВРХ, хвороба Ньюкасла, ящур – усе це не присікатиметься. Україна втратить статус благополучної країни з погляду багатьох хвороб тварин, а значить – і експортні ринки. І це все буде на совісті сьогоднішньої влади", - зазначає Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Аграрії знову влаштують масовий протест проти продажу землі

Про це повідомила прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

"Приймати даний законопроект категорично не можна: він невигідний Україні та українцям, оскільки  сприяє розвитку агрохолдингів та олігархізації аграрного сектору.  Зокрема, ним не встановлено розумних лімітів на володіння землею «в одні руки». А це у свою чергу загрожує концентрацією великих земельних масивів – до 200 тис га - у володінні однією особою. Більше того: і ці обмеження можна обійти через "лазівки" у законопроєкті, завдяки яким можна контролювати необмежену кількістю с/г землі.

Не дивлячись на таку загрозу, даний законопроєкт було підтримано депутатами 18 жовтня під час «таємного» засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, так що громадськість та аграрії не змогли на нього потрапити і висловити свою позицію. І вже наступного тижня його можуть винести на розгляд Верховної Ради", - йдеться у повідомленні ВАР.

Зазначається, що акція розпочнеться на площі Конституції перед Верховною Радою України, після чого учасники акції продовжать її біля Офісу президента України.

Нагадаємо, Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.