Суд постановив виставити на торги майно вітчизняного агрохолдингу

Причина цього – великі борги бізнесмена. Суди проти Бахматюка виграють і Нацбанк та Фонд гарантування вкладів. На черзі - західні кредитори або інвестиційні банкіри, пише facenews.ua.
Олег Бахматюк не заперечує свої борги. За його ж словами, він узяв $2 млрд кредитів. І його борги перед банками та іноземними інвесторами перевищили вартість компанії.
Нагадаємо, з ринку були виведені обидва банки Бахматюка – VAB та «Фінансова ініціатива». Вони в свій час були створені саме для того, щоб видавати структурам, пов'язаним з бенефіціаром, кредити. Іншими словами, Бахматюк у своїх банках видавав собі кредити під заставу свого майна. Загальна сума становить приблизно 28 млрд грн.
Ряд судових рішень дозволяє зробити висновок, що частина майна Ukrlandfarming таки піде з молотка на відкритих торгах, причому скоро.
Як вдалося з'ясувати, в листопаді господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов VAB Банку (знаходиться під управлінням ФГВФО) до Івано-Франківського м'ясокомбінату, який є одним з ключових м'ясопереробних активів Ukrlandfarming. Підприємство було передано в іпотеку VAB банку в 2012 році. Спочатку було прийнято рішення провести судекспертизу за ініціативою м'ясокомбінату. Але незабаром з'ясувалося, що підприємство не має наміру оплачувати її. І хоча сам процес затягнувся, в результаті рішення суду все одно вступить в законну силу – і тоді майно Ukrlandfarming буде продано з молотка на відкритих торгах.
Є й інші рішення судів, за якими майно Ukrlandfarming буде виставлено на відкриті торги.
У жовтні госпсуд Черкаської області задовольнив позов Нацбанку до інвестиційної компанії «Агросоюз-РП» і стягнув майновий комплекс Мліївської птахофабрики. Вже відомо, що його виставлять на торги за стартовою ціною в 70 млн грн.
Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов Нацбанку і стягнув майновий комплекс Жовтоводського м'ясокомбінату.
15 листопада госпсуд Київської області задовольнив позов Нацбанку і стягнув майновий комплекс ТОВ «Птахофабрика Київська» в Пухівці (Броварський район).
В кінці листопада господарський суд Закарпатської області стягнув Берегівський м'ясокомбінат.
Всі активи, перелічені вище, підуть з молотка як часткове погашення боргу банку «Фінансова ініціатива» перед Нацбанком на суму понад 2,1 млрд грн.
Це – не всі рішення судів, за якими майно «Укрлендфармінга» буде виставлено на торги за борги його власника Олега Бахматюка.
Крім грошей, які заборгував бізнесмен НБУ, є велика сума, яку Бахматюк має сплатити західним кредиторам. Коли вони отримають гроші, які дали в борг, поки відкрите питання.
Кабмін призначив тимчасового очільника Мінагрополітики

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 28 листопада, опублікованому на Урядовому порталі.
«Покласти тимчасово виконання обов'язків міністра аграрної політики і продовольства України на першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Мартинюка Максима Петровича», - йдеться в документі.
Нагадаємо, що 22 листопада Верховна Рада звільнила міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового. Він подав у відставку 23 травня 2017 року.
Нагадаємо, що в якості офіційної причини уходу Кутового з посади міністра агрополітики через рік з невеликим після початку каденції було заявлене бажання зосередитися на інвестиційній діяльності.
Максим Мартинюк з 25 березня 2014 року очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. З 4 березня 2015 року - почав керувати Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Комплексні рішення для зернобобових культур від «UKRAVIT»

Конференція зацікавила виробників і споживачів бобових з України, Німеччини, Ізраїлю, Канади, Естонії, Пакистану, Австралії, ПАР, Єгипту та інших країн.
За словами керівника відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР «UKRAVIT» Олександра Мигловця, компанія бере участь у конференції вже вдруге. Однак на відміну від минулого року, сьогодні вона виступила не лише в якості учасника, але й як партнер. Цього року фахівці «UKRAVIT» спільно з організаторами заклали демонстраційні поля в Київській, Львівській та Херсонських областях, щоб показати аграріям з різних кліматичних зон свої системи захисту та підживлення в дії.
„Виходячи з потреб аграріїв, компанія «UKRAVIT» тривалий час вивчала особливості вирощування нуту, сочевиці та квасолі в Україні, – розповів пан Олександр. – Тож на відміну від більшості компаній, які надають переважно вибіркові рішення, ми пропонуємо комплексний підхід – від протруювання до десикації. Крім того, ми розробляємо індивідуальні рішення захисту та підживлення зернобобових культур для конкретних господарств. І аграрії, які ними скористалися, високо оцінили їхню ефективність”.
Довідка: UKRAVIT – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).
З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401
Хто "накручує" ціни на м'ясо

Про це свідчать дані Мінагрополітики, передає УНН.
Так, вартість яловичини в опті подорожчала на 3% до 77,9 грн за кг, водночас у роздрібі - на 10% до 97,6 грн за кг.
Ціна птиці (курки) в опті зросла на 1%, до 45,2 грн за кг, у роздрібі - на 9%, до 57,2 грн за кг.
Оптово-відпускні ціни на свинину зменшилися на 1% до 74,4 грн за кг, у роздрібі - зросли на 10% до 97,9 грн за кг.
Досить відчутним є розрив у зростанні оптових та роздрібних цін на ковбаси. За рік вартість ковбас у опті зросла на 5,5% до 82,7 грн за кг, у роздрібі - на 24% до 90,4 грн за кг.
Наведені дані демонструють, як зростає вартість продуктів від виробника - до столу, та хто за це платить, каже економічний експерт Юрій Гаврилечко.
"Оптово-відпускні ціни - це ті, які отримує перша ланка посередників, від виробників. Рівень зростання роздрібних цін залежить щонайменше від двох причин: кількості ланцюгів посередництва і торговельної надбавки останнього посередника - супермаркету або магазину.
Чим довший ланцюг - тим більшою буде роздрібна ціна. Чим вища торговельна надбавка - тим вищою буде ціна для кінцевого споживача", - роз'яснив він.
Зелень в режимі нон-стоп: як створити прибуткове тепличне господарство

Проблема полягає в тому, що наш клімат не дозволяє овочам рости у відкритому ґрунті в безперервному циклі, як це можуть забезпечити теплиці. Проблемою ж теплиць є більш висока енергоємність виробництва, що чутливо відбивається на собівартості, особливо при перманентному зростанні цін на енергоносії, повідомляє pro-consulting.ua
Однак, сучасний рівень технологій вирощування сільгоспкультур в закритому ґрунті вже дозволяє отримувати хорошу рентабельність навіть при нашій ціновій нестабільності. Про це свідчить динаміка обсягів тепличного виробництва за період 2007-2016 років. Як бачимо, воно стабільно росло до настання кризи 2014 року, але і вона не змігла зупинити це зростання надовго.
Наведена вище таблиця свідчить ще й про те, що вітчизняні тепличні господарства роблять основний упор на вирощування огірків і помідорів, а салатам і зелені приділяється набагато менше уваги. Тому в наших магазинах в міжсезоння часто можна побачити поруч з вітчизняними огірками імпортну зелень. Та й потреби в огірках та помідорах забезпечуються українськими тепличниками ще далеко не повному обсязі.
Такою ситуацією можна скористатися і зайняти поки ще досить вільну ринкову нішу. Для цього аналітиками Pro-Consulting розроблений бізнес-план тепличного комплексу площею два гектари. Тут можна буде вирощувати овочі, салат і зелень методом гідропоніки, збираючи в рік по 4 врожаю овочів і 12 врожаїв зелені.
Природно, що спочатку будуть потрібні досить суттєві фінансові вкладення для того, щоб організувати господарство на вищому рівні. Так, на будівництво теплиць піде 76,7% коштів. Необхідні елементи інфраструктури, такі як котельня, баки запасу води, приґрунтовий, верхній і лотковий обігрів, конденсаторна установка СО2 та інше займають15,3% від усіх витрат. Передбачено й інші статті витрат: організаційні - 4,2%, маркетингові - 0,1%.
Розрахунки по бізнес-плану показують, що даний тепличний комплекс матиме рентабельність продажів на рівні 23,2%, тобто кожен долар доходу буде містити в собі більше 23 центів чистого прибутку.
В Україні очікується подорожчання м'яса та молока

Про це повідомив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин, пише УНН.
"До кінця року ми очікуємо зростання цін на молочну групу на 1-2%. М'ясо теж зросте на рівні цих відсотків", - зазначив експерт.
За його словами, зростання цін на молочні продукти в Україні обумовлене виключно сезонними причинами – переходом великої рогатої худоби з пасовищ у закриті приміщення й падіння надоїв.
При цьому економіст додав, що й по м'ясу наразі зберігаються тенденції росту цін, зумовлені скороченням поголів’я худоби, а також через збитки, пов’язані з африканською чумою свиней.
Водночас, як наголосив економіст, прогнозований ріст цін на м'ясо-молочну групу продуктів не стосується можливого більш суттєвого подорожчання харчів під час ажіотажного попиту за кілька днів до Нового року.