178171

Українці цьогоріч купували ягоди за рекордно високою ціною

Фахівці «Інфо-Шувар» показали, як відрізнялись ціни на найбільш популярні види продукції від 3-х попередніх років на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові.

За рік через майданчик «Шувару» було продано понад 8 тис. тонн свіжої ягоди вітчизняного виробництва. Не дивлячись на досить непростий рік, обсяги реалізації ягід на «Шуварі» за рік зросли на 15% і відбулось це виключно за рахунок збільшення об’ємів вітчизняної ягоди.

динаміка цін на ягоду
Погодний фактор мав великий негативний вплив на врожай поточного сезону. Недобір ягоди відчувався досить гостро у всіх регіонах України, а українці купували цю продукції за рекордно високою ціною. Винятком можна назвати хіба що лохину, вона стала єдиною ягодою, яка коштувала дешевше , ніж рік тому. Всі інші ягоди подорожчали в середньому в 1,5-2 рази. Рекордсменом за зростанням ціни стала малина. В 2019 році фермери продавали іі в 2,5 рази дорожче.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні очікуються заморозки

Про це УНН повідомили у пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

"Попередження про погіршення погодних умов. 23 вересня на півночі Лівобережжя на поверхні грунту заморозки 0-3° (І рівень небезпечності). Вночі 24 вересня заморозки у повітрі 0-2° (сильні заморозки, II рівень небезпечності)" - йдеться в повідомленні.

Ваш вибір 'Подобається'.

Обласні ради виступають проти продажу української землі іноземцям

Минулого тижня одразу три обласні ради: Одеська, Хмельницька та Херсонська ухвалили звернення до Президента України з проханням відтермінувати введення ринку землі в Україні та заборонити її продаж іноземцям та іноземним кампаніям. Також депутати закликають Президента ініціювати всеукраїнський референдум з цього питання, повідомляє прес-служба ВАР.

Аналогічні звернення також ухвалили більше 20 міських, районних, сільських та селищних рад по всій території України.

Ініціатором прийняття звернень виступила ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

У зверненнях депутати підкреслюють, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, зокрема росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США!

«Одним з найважливіших питань, яке хвилює нас, аграріїв та всіх жителів є чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії?», - йдеться у тексті звернень.

Депутати місцевих рад закликають Президента України ініціювати широке громадське обговорення покрокового запровадження ринку землі із обов’язковим залученням аграріїв.

Також у зверненнях пропонується ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо запровадження і Україні ринку землі с/г призначення. В тому числі щодо заборони іноземцям прямо чи опосередковано набувати у власність українську землю.

Кернел відправив партію соняшникового шроту в Китай

Про це повідомляє прес-служба Кернел.

"Кернел відвантажив до Китаю 63 350 тонн соняшникового шроту. Після 29 днів переходу судно M/V YANGTZE XING HUA з дедвейтом 80 тис. тонн дісталося порту призначення Machong.

Цілий тиждень тривало вивантаження шроту із семи максимально завантажених трюмі. Чотири крани цілодобово наповнювали безліч підготовленого наземного транспорту, щоб перемістити шрот до портових складів", – ідеться в повідомленні.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Українець вперше створив папір з опалого листя

Український студент Валентин Фречка запускає перше в світі виробництво паперу з опалого листя. Про це повідомляється на офіційному сайті Міносвіти і науки, пише КорреспонденТ.net
 

Студент КНУ імені Шевченка розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf. Після створення необхідного обладнання метод успішно пройшов випробування. Автор готовий запускати технологію в "масштабних умовах".

Також у ході перших випробувань було підтверджено якість eco-friendly паперу з опалого листя замість деревини.
 
Автор проекту повідомляє, що технологія потребує удосконалення деяких деталей, але загалом готова до запуску першої в світі лінії переробки опалого листя на папір.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Акції найбільшого вітчизняного агрохолдингу впали у ціні

З 6 по 20 вересня котирування акцій одного з найбільших виробників м'яса птиці компанії "Миронівський хлібопродукт" (МХП, Київ) на Лондонській фондовій біржі знизилися на 2,8%, або на 0,26 долара до 8,9 долара.

Про це йдеться в інформації компанії на сайті біржі, передають Українські Новини.

Згідно їй, зниження котирувань почалося 9 вересня і тривало до 15 вересня до 8,64 доларів.

З початку року котирування акцій компанії знизилися на 14% (в порівнянні з рівнем котирувань 2 січня - 10,35 долара).