Українські аграрії вже експортували 34,3 млн тонн зернових

Як повідомляє прес-служба МінАПК, даний показник на 6,7 млн. тонн перевищує  аналогічний період минулого сезону.

Зокрема, до звітної дати пшениці було експортовано 12,77 млн. тонн (-0,6 млн. тонн), ячменю – 3,28 млн. тонн (0,72 млн. тонн), кукурудзи – 17,6 млн. тонн (+7,5 млн. тонн).

Крім того, експортні відвантаження українського борошна з початку сезону склали 184,8 тис. тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Крюківський вагонзавод буде випускати дві нові моделі зерновозів

Крюківський вагонобудівний завод отримав дозвіл на виробництво нових версій вагона для перевезення зерна - моделі 19-7053-03 вантажопідйомністю 71 тонна і осьовим навантаженням 23,5 тонни на вісь і моделі 19-7053-04 вантажопідйомністю 76,5 тонни і осьовим навантаженням 25 тонн на вісь.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на інформацію підприємства.

Такий вердикт винесла міжвідомча комісія, яка працювала минулого тижня на підприємстві. Конструкторської документації на нові вагони присвоєні відповідні індекси. А підприємство отримало право на серійне виробництво вагонів мод. 19-7053-03 та виготовлення установочної партії зерновозів мод. 19-7053-04 в кількості 2 тис. штук. Об'єм кузова в обох моделях дорівнює 124 куб. метра. Вагони обладнані візками моделей 18-7055 і 18-7033 відповідно, які також створені і виготовлені на КВБЗ.

У сімействі крюківських вагонів-хоперів раніше було представлено 11 моделей. Завод розширив його ще двома новими представниками модельного ряду. Нові моделі призначені для перевезення зерна та інших сипучих продуктів, що потребують захисту від атмосферних опадів, на залізницях колії 1520.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держгеокадастр не хоче продавати землю через Prozorro.Продажі

Держгеокадастр зриває пілотний проект по проведенню земельних аукціонів через Prozorro.Продажі, оскільки припинив виставляти лоти на торги.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку з посиланням на першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, пише Вголос.

У червні 2017 року уряд ухвалив рішення про проведення пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів через Prozorro.Продажі. Очікувалось, що Держгеокадастр буде реалізовувати частину прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності через прозорі аукціони в системі Prozorro.Продажі.

В грудні 2018 року територіальні підрозділи Держгеокадастру опублікували в системі ProZorro.Продажі перші 10 лотів. 8 з 10 аукціонів пройшли успішно – середнє збільшення ціни склало 223%. При сумарній початковій вартості лотів 332 тис грн. кінцева їхня вартість перевищила 1 млн грн.

Однак, після аукціонів Держгеокадастр припинив виставляти землю на торги, мотивуючи це тим, що ProZorro.Продажі оприлюднює дані учасників та переможця аукціону. Водночас, у МЕРТ вважають, що розкриття для громадськості даних учасників та переможця аукціону забезпечують дійсно відкритий та прозорий продаж, створюють можливості для громадського контролю.

На думку Мінекономрозвитку, позиція Держгеокадастру може свідчити про свідоме небажання проведення електронних земельних аукціонів у системі ProZorro.Продажі та пошук підстав для ухилення від використання відкритої та ефективної системи проведення аукціонів.

Кубів вважає, що Держгеокадастр має невідкладно забезпечити добір і підготовку лотів до проведення електронних земельних торгів у системі ProZorro.Продажі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Сумщині вилучили 380 кг солодощів, вироблених в антисанітарних умовах

Також оператора ринку зобов’язано вилучити та відкликати харчові продукти, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людей. Головний державний ветеринарний інспектор передав матеріали до Сумського адміністративного суду з позовом про зобов’язання оператору ринку продовжити термін припинення виробництва.

На даний час на потужностях проводяться ремонтні роботи. На виконання рішення про тимчасове призупинення виробництва державні інспектори здійснюють перевірку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Новий звіт USDA призвів до різкого падіння цін на пшеницю

Новий звіт USDA призвів до різкого падіння цін на пшеницю на паризькій біржі. Про це повідомляє Електронна зернова біржа, пише growhow.in.ua.

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на Euronext знизилися на 2,5 €/т до найнижчого з червня 2018 року рівня 181,25 €/т або 204,06 $/т.

Експерти USDA збільшили прогноз експорту пшениці з ЄС на 1 млн т до 23 млн т, проте трейдери розуміють, що виконати його можна буде лише значно знизивши ціни. Наразі ЄС експортував лише 12,531 млн т м’якої пшениці, що на 11% поступається відповідному показнику 2017/18 МР. Темпи експорту покращуються 5 тижнів поспіль, й за останній тиждень відставання від минулого року скоротилося на 5%.

Слідом за європейськими трейдерами американські інвестори також перейшли до активного розпродажу ф’ючерсів, внаслідок чого ціни впали до мінімуму 13 місяців. Їх не підтримало збільшення експорту пшениці з США за тиждень на 21% до 592 тис т та затримка сівби ярої пшениці на північних рівнинах через несприятливу погоду.

Травневі ф’ючерси в США впали:

  • на 4,04 $/т до 157,44 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 3,86 $/т до 154,41 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,10 $/т до 200,71 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Зниження біржових цін тисне на фізичні ринки, що активізує попит з боку імпортерів.

На минулому тижні Ірак придбав 100 тис т пшениці виробництва США або Канади, Сирія купила 200 тис т причорноморської пшениці, Алжир 300 тис. т твердої пшениці та планує придбати ще 50 тис т м’якої пшениці на поточному тижні.

Туреччина оголосила тендер по закупівлі 300 тис т пшениці, високі шанси на перемогу в якому має причорноморська пшениця.

Наразі ціни на чорноморську пшеницю з протеїном 12,5% опустилися до 225 $/т FOB, з протеїном 11,5% 220 $/т FOB, фуражну 215 $/т FOB для поставок у квітні. При цьому ціни на пшеницю нового врожаю з поставкою в серпні-вересні на 30-35 $/т нижчі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії прискорюють темпи проведення весняно-польових робіт

Аграрії решти областей, де ще не розпочато посівну, а це здебільшого північні і східні регіони, очікують на відповідні погодні умови.

Так, за оперативними даними, вже засіяно 258 тис. га або 11% до прогнозу (7,2 млн га). Зокрема, посіяно:

- ярого ячменю – 177 тис. га (11%)

- пшениці – 10 тис. га (6%)

- вівса – 5 тис. га (2%)

- гороху – 67 тис. га (19%).

«Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася на місяць раніше і з кожним днем набирає обертів. Наші аграрії мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог», - прокоментував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій.

Так, за даними регіонів забезпеченість аграріїв насінням складає 684 тис. тонн або 100% до потреби. Забезпеченість мінеральними добривами станом на 7 березня, з урахуванням перехідних залишків минулого року, складає 856 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив (82% до заявки). Господарствами придбано 20,4 тис. тонн засобів захисту рослин (67% до потреби), в тому числі 13,4 тис. тонн (67%) гербіцидів. Забезпеченість паливом складає 268 тис. тонн дизпалива та 61 тис. тонн бензину, що становить відповідно 65% та 64% до потреби.

Крім того, триває підживлення озимих культур на зерно, яке проведено на площі 5,4 млн га або 72% до прогнозу.

Так, підживлено:

- озимої пшениці – 4,5 млн га або 70%;

- озимого жита – 70 тис. га або 61%;

- озимого ячменю – 846 тис. га або 84%.

Крім того, озимий ріпак підживлений на площі 1,1 млн га або 86% (у 2018 р. – 332 тис. га).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview