174499

Українські фахівці знайшли спосіб визначення коронавірусу завдяки сільгоспапарату

Про це директор “Нібулона” Олексій Вадатурський написав на своїй сторінці у Facebook.

“Виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів – ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 року виробництва (США) – можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість , бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму”, – підкреслив Вадатурський.

Також Олексій Вадатурський додав, що його компанія готова закупити більше реагентів, якщо дана ініціатива буде сприйнята й підтримана:

“Ми готові купити і більше реагентів, якщо нашу ініціативу сприймуть і підтримають. І ми покажемо іншим областям приклад, як потрібно діяти”.

Крім того, виявилося, що подібного обладнання ні в міських, ні в обласних медичних установах немає, а ті, що закуповуються – простіші за апарат “Нібулона”.

“Ми достатньо потужна аграрна компанія, що маємо набагато продуктивніше обладнання ніж навіть там, де воно потрібне для здоров’я людини. Але, відкрию таємницю, в Миколаєві в інших, не медичних, структурах такі апарати є, як мінімум 3. А якщо говорити про Україну в цілому, то таких апаратів до сотні. За допомогою цього приладу можна аналізувати одночасно 40-48 проб біоматеріалів на наявність вірусу SARS-CoV-2. За нашими підрахунками, за добу можна робити до 400 зразків. А якщо задіяти всі три… Ціна одного такого «задоволення» 25 євро, але чи потрібно додатково говорити, наскільки це пришвидшить процес виявлення зараження вірусом, і що саме такий підхід допоможе дійсно взяти під контроль його розповсюдження?” – підкреслив Олексій Вадатурський.

Джерело: Landlord 

Продуктовий дефіцит Україні не загрожує – експерти назвали іншу небезпеку

Поки українці звикають до того, що супермаркети змінили графік роботи і ввели обмеження на товари, економісти намагаються заспокоїти покупців. Вони стверджують, що порожніх прилавків побоюватися не слід. Можливо, асортимент трохи збідніє за рахунок зниження поставок імпортних продуктів. Але куди більшою небезпекою є інше – у населення може не виявитися грошей, щоб купити їжу. Про це пише Сьогодні.

"На сьогодні з боку державних органів, асоціацій або операторів ринку продовольчих товарів не зафіксовано зростання цін на продукти так званої соціальної кошика, – говорить глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. – Спровокувати зростання цін може курс гривні, тоді поступове зростання до 5% буде відбуватися за імпортними і вітчизняним продуктам. А товарних запасів зараз більш ніж достатньо".

А ось недавнє закриття продовольчих ринків може, на думку Олексія Дорошенко, привести до дуже негативних наслідків у вигляді підвищення цін в умовах малого пропозиції. Перш за все це стосується невеликих населених пунктів, де немає магазинів від великих торгових мереж.

Варто відзначити, що раніше на митниці заспокоїли українців, заявивши, що дефіциту їжі не буде. У відомстві впевнені, що після рішення про закриття кордонів України не виникне перебоїв з поставками продуктів, так як фури з товарами курсують між країнами без проблем.

На Вінниччині хотіли продати фальсифікований алкоголь на 2 млн грн

Про це повідомляє УНН із посиланням на пресцентр СБУ.

“За даними слідства, троє місцевих мешканців планували налагодити поставки фальсифікату до суміжних областей. Попередньо встановлено, що підпільні цехи із виготовлення підробки ділки облаштували у Могилеві-Подільському. При цьому для конспірації вони періодично змінювали місця виробництва контрафакту. Готовий товар під виглядом продукції відомих брендів зловмисники мали намір постачати клієнтам поштою у різні регіони країни”, — сказано у повідомленні.

Правоохоронці затримали вантажівку зловмисників із понад 2 тоннами розфасованого по пляшках сурогату під час доправки до одного із поштових відділень Вінниці. За попередніми підрахунками, вартість виявленої продукції становить майже 2 мільйони гривень за тіньовими розцінками.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Встановлюються джерела походження сировини, а також замовники фальсифікату.

Українським виробникам молочки не вистачає сировини

Про це розповів директор департаменту зовнішніх зв'язків та сертифікації «Лакталіс Україна» Володимир Мартинчук.

На його погляд, молочна галузь зараз знаходиться в досить критичному стані.

«Останні роки відчувається дефіцит молокосировини — так званого товарного молока, яке йде на переробку. Виходячи з цієї проблеми з'являються всі решта», — каже він.

Зокрема, дефіцит тягне за собою підвищення вартості молока на закупівлю. Це, в свою чергу, спричиняє зростання вартості кінцевого продукту.

Дещо підтримує молочну галузь за рівнем надоїв іноземна селекція, вважає керівник підприємства «Генетика і селекція» Володимир Федчак.

«З 2005 р. як мінімум на 2 т молока в Україні вдалося підвищити продуктивність корів. У тому числі, за рахунок генетики», — говорить він.

Джерело: agroportal.ua

Названо країни ЄС з найвищою зарплатнею агрономів

На початок 2020 року найвищі зарплати агрономів зафіксовано у Швейцарії, Нідерландах та Даній. Середній показник оплати праці агрономів у перелічених країнах перевищує 5 тис. євро.

За даними калькулятор заробітків на сайті АгроРобота, до числа ТОП-10 країн ЄС з найвищими середніми показниками заробітної плати агрономів входять:

КраїнаЗарплата станом на січень 2020, євроПрожитковий мінімум станом на січень 2020, євро
Швейцарія58351237
Нідерланди58181031
Данія5018828
Англія4032813
Німеччина3292781
Швеція3201611
Чехія1190125
Польща1111253
Угорщина923398
Литва820331

Слід зазначити, що заробітні плати агрономів в Україні істотно різняться в залежності від регіону, виду і розміру підприємства, а також професійного досвіду фахівців. В середньому вітчизняний агроном може отримувати 17 тис. грн на місяць. Для прикладу, помічник агронома в середньому отримує до 10 тис. грн, а головний агроном — 25 тис. грн.

Джерело: superagronom.com

Аграріям хочуть повернути 4 млрд грн, втрачених від земельного податку, – законопроект

Про це на своїй сторінці у facebook написав народний депутат Сергій Лабазюк.

«Асоціація міст заявила про втрати місцевих бюджетів на рівні 4 млрд. грн за 2 місяці від законопроекту 3220, проголосованого Радою у понеділок (про податкові пільги). Так, держава має підтримати бізнес під час епідемії COVID-19, але ми не маємо забувати про місцеві бюджети. Тим паче, коли зараз на них покладено маса заходів з протидії пандемії, які мали б виконуватися силами держави. Саме тому, сьогодні, разом з колегами мажоритарниками зареєстрували законопроєкт щодо перерахування ПДФО з пасивних доходів за загальними принципами (25% – Держбюджет; 15% – область; 60% – на місця), – написав Лабазюк.

Депутат нагадав, що зараз ПДФО з депозитів іде до Державного бюджету в розмірі 100%, він це називає нелогічним.

Регіон, де розташована філія банку, в якому відкритий депозит, має отримувати свій законний відсоток. Мова йде про 2-4 млрд грн до місцевих бюджетів додатково на рік!! Це частково компенсує втрати та посилить принцип децентралізації, – наголосив нардеп.

Джерело: agropolit.com