В Україні буде надлишок кавунів

Про це виданню EastFruit розповів президент кооперативу «Південний союз» Олександр Сіненко, пише agro-business.com.ua.

За словами фермера, виробники можуть збільшити кількість зрошуваних площ.

«Якщо об’єднаються 10 виробників, які захочуть вирощувати кавуни на площі 200 гектарів, то при умілому використанні сучасних технологій, вони можуть отримати 10 тисяч тонн врожаю. Але для цього потрібно прописати відповідальність кожного. Це називається «диктатура технологій»… Потрібно постійно дотримуватися певної технології вирощування», - ділиться досвідом Сіненко.

Також фахівець розповів про неврожайні часи для баштанників – такими були три останні роки. Тоді деякі фермери перейшли на вирощування соняшника та зерна.

«Коли у нас неврожай кавуна, ми отримуємо 10,15 або 20 тонн продукції з гектара. І, якщо його продавати, наприклад по 1 гривні за кілограм, то можна отримати 20 тисяч гривень за тонну. Тобто ми розуміємо, що якщо у фермера є вибір – посіяти насіння і продати його згодом за ціною 30 тисяч гривень за тонну, то навіщо займатися кавуном, який вимагає великих затрат та людських ресурсів», - каже Сіненко.

На тлі неврожаїв площі кавунів в південних регіонах скоротилися на 30%. Також на скорочення посадкових площ вплинула погода – через затяжну весну терміни посадки змістилися.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняний молокозавод програв суд фермерам

Про це повідомляє Latifundist.com.

«Ми розуміємо, що це тільки початок і адвокати "Старокостянтинівського молочного заводу"  вже готують апеляцію», — повідомили в кооперативі.

Відзначається, що паралельно представники заводу подали позов про визнання договору поставки недійсним.

«Але це тільки доводить непорядність керівників і власників "Старокостянтинівського молочного заводу", які брехали членам кооперативу, коли під час акції протесту заявляли, що сподіваються на рішення судді і готові заплатити борги, якщо їх визнає суд», — розповіли представники кооперативу.

У ПНАК розраховують, що суд і надалі буде на їхньому боці.

Нагадаємо, що Господарський суд Хмельницької області розглядає ряд позовів до заводу щодо несплати підприємством коштів за поставлене молоко селянами Хмельницької, Рівненської та Житомирської областей. Через це 24 квітня селяни мітингували під стінами «Старокостянтинівського молочного заводу».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мінагропрод зберігає прогноз врожаю пшениці на рівні 23 млн тонн

"Станом на 1 серпня намолочено 18,481 млн т пшениці. Середня врожайність - 35,3 ц/га. Обмолочено 5,24 млн га, що становить 79% плану. Ми зберігаємо прогноз врожаю пшениці на рівні 23 млн тонн", - повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, виходячи з фактичних показників і погодних умов в областях, де роботи ще тривають (це переважно захід країни), пропозиція продовольчої пшениці врожаю 2018 року становитиме 11 млн тонн.

"Це найбільш консервативна, песимістична оцінка, що реалізується за найбільш несприятливого сценарію та за сукупності всіх можливих негативних факторів. Однак навіть у цій моделі обсяг в 11 млн тонн більше ніж удвічі перевищує попит внутрішнього ринку на продовольчу пшеницю, який оцінюється в 5 млн тонн", - написав М.Мартинюк.

Він вказав, що через неврожаї в основних країнах-постачальниках зерна ціни на зовнішніх ринках на пшеницю зростають і це підвищує маржинальність експорту з України.

"Я хочу офіційно повідомити, що забезпечення внутрішнього ринку і стабільність цін на ключові продовольчі товари є абсолютним пріоритетом. У найближчі дні з учасниками зернового ринку-експортерами зерна буде підписано меморандум про взаєморозуміння в поточному маркетинговому році. Це вже традиційний документ, але, з огляду на низку зовнішніх і внутрішніх факторів, ми плануємо вже зараз на старті сезону закріпити в ньому ліміт експорту пшениці продовольчих класів на середньострокову перспективу", - зазначив перший заступник міністра.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна б’є рекорди з експорту яблук

Як відзначають аналітики EastFruit, тільки в порівнянні з попереднім сезоном обсяг поставок на зовнішній ринок виріс в 3,2 рази, пише agravery.com.

Так, за даними Держстату, в сезоні-2017/18 українські виробники яблук відвантажили на зовнішній ринок 40,9 тис. тонн зазначених фруктів, або в 3,2 рази більше, ніж в 2016/17 МР. Для порівняння, в сезоні 2016/17 експорт яблук склав всього 12,8 тис. тонн.

Майже половина рекордного обсягу, або 20,2 тис.тонн було відвантажено на ринок Білорусі. Варто відзначити, що зазначена країна за рік збільшила закупівлі української яблука відразу в 2,1 рази.

Друге місце за Молдовою з часткою в 19,5%. За офіційними даними, молдавські компанії в сезоні-2017/18 імпортували близько 8 тис.тонн яблук з України.

У ТОП-3 також увійшла і Австрія, яка імпортувала 6,6 тис.тонн зазначених фруктів. При цьому важливо розуміти, що дана країна закуповувала яблуко виключно в якості сировини для подальшого виробництва яблучного концентрату.

Далі в рейтингу йдуть Угорщина (1,7 тис.тонн) і Швеція (1,2 тис.тонн) з частками 4% і 3% відповідно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні дорожчає виробництво сільгосппродукції

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-червні 2018 року зросли на 13,9% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, повідомила Державна служба статистики, пише УНІАН.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період зросли на 12,7%, а тваринного – на 17,1%.

Згідно з повідомленням, витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за січень-червень поточного року збільшилися порівняно з аналогічним періодом минулого року на 15,2%. У червні порівняно з травнем витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження зменшилися на 1,1%.

У Держстаті зазначили, що наведені дані не враховують інформацію з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини зони проведення операції Об'єднаних сил.

Нагадаємо, за даними Держстату, витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у 2017 році порівняно з 2016 роком зросли на 21,8%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росія припинить експорт зерна з окупованого Криму

"Мінсільгосп РК" готує документ, який дозволить призупинити вивезення зерна з Криму за кордон. Про це на прес-конференції в Сімферополі повідомив так званий глава відомства Андрій Рюмшин.

"Навесні ми розраховували на дуже якісний урожай: були хороші сходи, був запас вологи, але засуха перекреслила всю нашу діяльність", — сказав Рюмшин.

За його словами, регіональні аграрії зібрали в нинішньому році 980 тисяч тонн зерна. Торік урожай був вище – 1,4 мільйона тонн. При цьому план на 2018 рік був ще оптимістичніше: розраховували намолотити 1,7 мільйона тонн зерна.

"У нас є перехідне зерно: більше 200 тисяч тонн, яке залишилося з минулих років, є інтервенційний фонд — у чотирьох елеваторах зберігається 112 тисяч тон зерна, з яких 80 відсотків – це продовольче зерно. Ми попросимо Мінсільгосп РФ не реалізовувати його: дамо можливість нашим підприємствам (виробникам хлібобулочних виробів) викупити його. Цей резерв зберігався у нас протягом трьох років і зараз буде використаний", — зазначив глава "Мінсільгоспу РК".

Крім того, за словами міністра, регіон готується припинити вивіз зерна за кордон.

"З Криму зерно вивозиться в Сирію, Ірак, Іран, за нашими даними, близько 6 тис тонн вже вивезено, — уточнив Рюмшин. – Ми готуємо лист з проханням призупинити вивезення зерна з Криму, щоб передати його нашим споживачам, щоб до нового врожаю воно було в Криму".

Раніше в Криму через посуху був введений режим надзвичайної ситуації в шести районах — Джанкойському, Ленінському, Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Радянському.

Джерело: УкрАгроКонсалт

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview