В Україні дорожчає молочка

"Є тенденція до сезонного подорожчання. До кінця місяця сир у Вінниці коштуватиме 90 гривень. Навіть уже зараз проскакує 85 гривень. Таку ціну тримають ті, хто не спішить додому. Якщо не продасть сьогодні, то продасть завтра", - розповіла Gazeta.ua продавець Лариса Коваль.

Сир з усіх молочних продуктів дорожчатиме найбільше до січня. Після Нового року більшає продукції. Тоді ціна впаде.

"Але поки сир тримає ціну. Щоб вийшло кілограм сиру, треба дві 3-літрові банки молока. Це сто гривень. Щоб його відігріти, треба витратити газ або дрова. То ж собівартість сиру виходить 120 гривень. За такі гроші ніхто його не візьме", - пояснює продавець.

Якщо раніше брали по кілограму, то зараз лише до 500 грамів до чаю.

Молоко теж дорожчає. Прогнозують, що 1,5-літрова пляшка коштуватиме 30 гривень. Зараз 20-25. Люди торгуються постійно, скільки б воно не коштувало. Зараз просять продати молоко за 22 гривні.

Півлітра сметани коштує 25-35. Може здорожчати ще більше перед Новим роком.

Серед покупців стало популярне домашнє масло. З вершків коштує 250 гривень, а з сметани – 180 грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер налаштований на тюльпановий рекорд України

Він облаштовує найбільшу в країні плантацію тюльпанів площею в чотири гектари, пише Голос України.

Цибулини для неї отримав з Голландії - одне з тамтешніх підприємств надало їх як товарний кредит. Торік у своєму господарстві Олег Демченко уже створив тюльпанову "клумбу". Але вона була лише півгектара, а тюльпани були тільки фіолетові та рожеві. Тепер кольорова палітра стане багатшою.

Та це ще не все. Окрім тюльпанів, фермер замовив у Голландії сорок тисяч лілій та нарцисів. І коли вони розквітнуть, поля біля Любимівки милуватимуть очі просто неймовірною красою та ароматами. Хоча висаджує їх Олег Демченко не заради самої тільки краси, а на продаж - і на квіти, і на цибулини в Україні є постійний попит. До того ж він зростає, стверджує фермер. А своє господарство Олег так і назвав - "Маленька Голландія на Херсонщині".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Іспанці почали робити вино з хмелю

Про це пише УНН.

Повідомляється, що алкогольна новинка стала результатом експериментів іспанців в пошуках напою, який замінив би влітку звичайне вино.

Автори ідеї назвали новинку "хмільним вином". У напої, в залежності від сорту вина, переважають аромати трав, цитрусових або тропічних фруктів, відчувається гіркуватий і освіжаючий смак.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Курятина стала драйвером українського експорту

Про це повідомляє УКАБ.

За даними Державної фіскальної служби за 10 місяців 2018 року обсяг експорту агропродовольчої продукції з України порівняно з аналогічним періодом 2017 року збільшився майже на 140 млн дол. США до 14,7 млрд дол. США. Частка експорту продукції АПК у загальній структурі експорту з України за січень-жовтень 2018 року становила 37,8%.

Останні півроку (з березня по серпень) спостерігалось відставання обсягів експорту від показників минулого року. Лише за останній квартал вдалося наздогнати показники 2017 року і станом на жовтень перевищити їх.

Спостерігається збільшення експортної виручки як рослинницької, так і тваринницької продукції. Експорт тваринницької продукції зріс на 11,9% або на 106 млн дол. США, в основному були нарощені поставки за кордон м’яса птиці (+102 млн дол. США). Експорт продукції рослинництва збільшився на 3%, в основному за рахунок пшениці (+174 млн дол. США), насіння ріпаку (+90 млн дол. США) та кукурудзи (+88 млн дол. США). Також відбулося зростання експорту готових харчових продуктів на 80 млн дол. США (4%), в основному завдяки поставкам соєвої макухи на 37 млн дол. США.

 Поставки жирів та олії зменшилися на 7% або 262 млн дол. США. Основною причиною стало скорочення обсягів поставок соняшникової олії до Китаю.

При збереженні в майбутньому існуючої динаміки є всі шанси, що цього року вдасться досягнути рекордних обсягів експорту агропродовольчої продукції з України на рівні 18 млрд дол. США. Нагадаємо, що у 2017 році було експортовано продукції АПК на 17,8 млрд дол. США, що на 100 млн дол. США менше, ніж рекордний показник 2012 року (17,9 млрд дол. США).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Майже 230 вітчизняних садівників претендують на держдотації

Про це повідомляє УНН.

Найбільша кількість садівників (включаючи виноградарство), що претендують на компенсацію від держави, зосереджено у Вінницькій, Закарпатській та Львівській областях, найменше - один підприємець - в Луганській області.

Відмовлено в дотаціях двом підприємцям зі Львівської та Миколаївської областей. Причина відмови - вирощується продукція відсутня в Реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

За перші 9 місяців, українські фермери також отримали майже 300 млн грн за програмою часткової компенсації вартості купленої с/г техніки вітчизняного виробництва.

Ще 145 млн грн в цей же період направлено фермерам за програмою утримання молодняку.

Але генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу" Тарас Висоцький зазначає, що цифри по використанню держдотацій ще не фінальні.

"Садівники активно інвестують, і на наступний рік планується навіть збільшення програми на 100 млн грн, що логічно і доречно.

Є невикористання коштів по тваринництву. Але зараз складно аналізувати, є циклічність, є сезонність і там прийом документів аж до 1 грудня - треба буде дивитися по кінця року.

Невикористані точно залишаться кредити (держпрограма по частковій компенсації кредитів - ред.)", - зазначив Висоцький.

При цьому він наголосив, що держдотації не зможуть отримати "тіньові" фермери, яких на ринку АПК за різними підрахунками від 30 до 45%, тобто фактично кожен третій.

"У нас є дуже багато фермерів, які, на жаль не працюють "в білу". Вони продають продукцію за готівку, відповідно не можуть отримати ні держпідтримку, ні кредит і логічно, що вони не можуть розвиватися", - сказав Висоцький.

Як один з варіантів боротьби з "тіньовими" фермерами пропонується повернути торішню систему так званої квазі акумуляції ПДВ, згідно з якою сума дотацій розраховувалася виходячи зі сплачених податків.

При цьому, як запевняють в Раді, поточні напрямки державної підтримки залишаться незмінними протягом 5 років.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна збільшила імпорт продуктів: що та у кого купуємо

За даними Державної служби статистики, у січні-вересні 2018 року в Україну було ввезено агропродукції майже на 3,9 млрд дол. США. Це на 690 млн дол. США (+20,8%) більше, ніж за 9 місяців минулого року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну виступають держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону склали 1940 млн дол. США, тобто половину закупівель.

У країнах Азії наша держава закупила харчів на 737 млн дол. США (19%), а у країнах Латинської Америки – на суму 294 млн дол. США (7,6%).

Традиційно, серед найбільших постачальників в Україну виділяються Польща (402 млн дол. США), Німеччина (366 млн дол. США), Франція (185 млн дол. США), Італія (184 млн дол. США), США (175 млн дол. США) та Нідерланди (160 млн дол. США).

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. При цьому зберігається тенденція 2018 року до зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком тютюну, зауважив експерт.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 9 місяців поточного року склав 371 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 239 млн дол. США.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – фрукти, в основному, цитрусові і банани. Їх імпорт за 9 місяців 2018 року склав 319 млн дол. США.

Насіння соняшнику для сівби за січень-вересень 2018 року імпортували на 214 млн дол. США, а насіння кукурудзи – на 114 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну кави та чаю за цей період становили 147 млн дол. США, а шоколаду, какао-бобів і виробів з нього – 207 млн дол. США.

Олії було імпортовано на 167 млн дол. США, а поставки етилового спирту склали 153 млн дол. США.

Різних харчових продуктів, у тому числі концентратів з чаю та кави, закупили за кордоном на 292 млн дол. США.

Сукупно ці продукти утворюють понад 51% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Микола Пугачов.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview