170513

В Україні виробляють менше йогуртів, кефіру та сметани

Загалом за січень-квітень 2019 р його вироблено 162,8 тис т, що перевищило минулорічні показники за цей період на 4,8% —155,3 тис. т. Середня ціна молока з жирністю 3,2% в роздрібній торгівлі становила 31,32 грн/кг і була на 10,6% вищою, ніж у 2018 р.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Продовжується поступове зниження виробництва групи кисломолочних продуктів (йогуртів, кефіру, сметани та інших сквашених молочних продуктів). У квітні 2019 р. воно скоротилося на 4,2%, до 22,6 тис. т, порівняно з минулим роком. При цьому ціна на йогурт за рік додала 12,4% — 62,19 грн/кг.

В той же час суттєво знизилось виробництво вершків незгущених — на 32,9% у квітні (3,0 тис т) та в цілому за 2019 р — на 20% (11,1 тис. т), порівняно з минулим роком. Також зросла для пересічного покупця і їх ціна на 6,3% — до 90,2 грн.

Триває падіння виробництва масла вершкового з жирністю до 85%. У квітні воно знизилося на 24,6% — до 7053 т, а за нинішній рік — на 19,9%, порівняно з аналогічними періодами 2018 року.

За період січня-квітня переробники прогнозовано нарощують виготовлення сезонної продукції з групи морозива і льоду харчового. За весь період нового року його об'єми зросли на 7,9% — до 43,5 тис. т. Проте у квітні їх виробництво було на 10% нижче, ніж в минулому році — 18 тис. т.

Неоднозначною залишається динаміка виробництва сиру. У квітні відмічається нарощування виробництва кисло-молочних груп сирів — на 4,5% (6,0 тис. т) та плавлених — на 17% (2,5 тис т). В той же час виготовлення твердих сирів знизилося на 15,4%, до 7 тис. т, порівняно з квітнем 2018 р.

Різнонаправленим виявилося і виробництва сухого молока. В той час як сухого знежиреного у квітні поточного року вироблено на 12,9% (3,4 тис т) менше, то сухого незбираного молока на 147,6% більше, ніж минулого. Загалам у квітні 2019 було вироблено близько половини (3,0 тис т) від загального об'єму виробництва сухого незбираного молока у 2019 році — 6,6 тис т. Таке різке збільшення виробництва СНМ пояснюється привабливими цінами експорту.

Виробництво технічних молочних продуктів у квітні суттєво зменшилось. Казеїну — на 23,5%, до 1,2 тис т, та сироватки на 25,7% — до 19,7 тис т.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні зафіксовано зменшення пропозиції на ринку моркви

За результатом минулого тижня аналітики УПОА зафіксували припинення зниження цін на моркву, яке було характерним в останні два тижні.

Основним фактором ціноутворення у сегменті моркви у звітний період була саме пропозиція, та, як повідомляють спеціалісти, вона поступово зменшувалась. У той самий час, якісні показники останніх партій моркви все частіше не задовольняли покупців, які купували тільки мінімально необхідні обсяги продукції.

Але саме зменшення обсягів нових партій моркви на ринку дозволило продавцям утримати раніше встановлені ціни на рівні 12-18 грн/кг. Мова про зниження цін могла вестись під час продажу некондиційної продукції.

Наступним головним чинником ціноутворення на ринку моркви в Україні може виступити збільшення пропозиції продукції нового врожаю й саме це, на думку спеціалістів УПОА, може статися вже найближчим часом.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Укрзалізниця" планує купувати зерно у фермерів

Про це повідомив директор з розвитку УЗ Андрій Рязанцев на аграрному форумі в рамках виставки "Агро-2019", пише Інтерфакс-Україна.

"Ми зараз прораховуємо можливість участі УЗ у закупівлі вантажу та перевезення його на експорт. Таким чином, дрібні підприємства будуть забезпечені доступом до експортних потужностей. З іншого боку, для нас це теж цікаво, оскільки ми зможемо додатково привертати ресурси на зовнішньому ринку", - пояснив Рязанцев.

У той же час, на думку заступника директора "Нібулона" Володимира Клименка, дана ідея є цікавою, проте виходить за рамки діяльності УЗ як перевізника.

Читайте також: УЗ запустила пілотний проект з відправки графікових зернових маршрутів

За словами Рязанцева, станом на 4 червня парк приватних зерновозів вперше перевищив кількість зерновозів "Укрзалізниці" (понад 11 тис. вагонів), і далі розширювати його немає сенсу, оскільки при цьому не буде рости перевезення. У той же час, дефіцит тяги залишається актуальним. За словами Рязанцева, в перевезенні зерна існує велика диспропорція в обсягах перевезення протягом року. УЗ розглядає можливість розставляння пріоритетів у тих або інших видах перевезень в залежності від сезону, проте, за словами Рязанцева, ініціатива повинна виходити від профільних міністерств.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Презентовано дорожню карту розвитку ягідництва України

Участь у заході взяла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, координатор сектору економічного, торговельного та міжнародного фінансового співробітництва Представництво Європейського Союзу в Україні Сімон Раудіно, президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, представники Мінагрополітики, проекту ITC, виробники плодово-ягідної продукції.

«Над дорожньою картою з розвитку ягідництва працювали міністерства, галузеві асоціації та науковці для того, щоб дати виробникам ягідної продукції нові орієнтири щодо розвитку їх бізнесу, розширення експортних можливостей та диверсифікації постачань на зовнішній ринок та в торгівельні мережі», - зауважила Олена Ковальова.

Так, головною метою впровадження дорожньої карти є допомога дрібним українським виробникам ягід у розвитку підприємств, підвищенні конкурентоспроможності та експорту через виконання санітарних, фітосанітарних заходів, технічних стандартів, проведення сертифікації, вдосконалення інфраструктури та підвищення рівня знань про сучасні технології.

Зокрема, у стратегічному документі відображено подальший розвиток галузі, в контексті, зміцнення ланцюгів постачання ягідної продукції, зміцнення інституцій в Україні та стратегічного підходу Уряду до розвитку галузі.

Також Олена Ковальова акцентувала, що галузь садівництва, ягідництва та виноградарства та хмелярства підтримується в Україні на державному рівні.

Так, у 2018 році 96% ягідних насаджень були закладені завдяки державній підтримці, зокрема, 167 суб’єктів господарювання заклали 3 690 га плодово-ягідних культур, з яких 902 га ягідників. У 2019 році на бюджетну програму «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» для компенсації витрат на садивний матеріал» передбачено 400 млн грн.

Довідково:

Дорожня карта створена в рамках проекту ITC – «Eastern Partnership: Ready to Trade – an EU4Business Initiative», впровадження якої проводиться за підтримки Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну, галузевих асоціацій та наукових інституцій.

Реалізація Дорожньої карти передбачає якісне та кількісне зростання експорту ягідної продукції, брендовану ідентифікацію української ягідної продукції, розширення можливостей обміну досвідом зі світовими партнерам, поширення використання сучасних ефективних технологій, поширення співпраці з ЄС в сфері використання пестицидів та інше.

Строки реалізації дорожньої карти – 2019-2024 рр.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на популярні види капусти

Про це повідомляють фахівці порталу “Інфо-Шувар”, за результатами власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

Вийнятком стала лише капуста броколі, середня вартість якої була зафіксована на рівні 40 грн/кг (1,31 EUR/кг), тобто, більш, ніж на 20% дорожче у порівнянні із початком червня 2018 року.

За критерієм зниження ціни, безумовним лідером стала пекінська капуста, яка сьогодні коштує майже на 70% дешевше у порівнянні із минулим роком. Поточна вартість пекінської капусти на найбільшому гуртовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” була зафіксована на середньому рівні 5 грн/кг (0,16 EUR/кг). Незважаючи на те, що пропозиція цього виду капусти останнім часом продовжувала зменшуватися, ціни на неї залишаються суттєво нижчими у порівнянні із минулим роком.

Наступна у рейтингу — рання білоголова капуста, яка за рік стала більш, ніж на третину дешевшою і пропонується сьогодні ринку “Шувар” в межах 4-5,5 грн/кг (0,13-0,18 EUR/кг).

Нагадаємо, завдяки збільшенню пропозиції від вітчизняних фермерів, у травні цього року рання капуста стала найдешевшим компонентом українського “борщового набору”.

Вартість вітчизняної цвітної капусти за рік також помітно знизилася. Станом на 5 червня 2019 року, діапазон цін на цвітну капусту на ринку України було зафіксовано в межах 18-20 грн/кг (0,59-0,65 EUR/кг), тобто більш, ніж на 20% дешевше, порівняно із минулим роком.

chart (53)

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні відкрився ягідний Центр інновацій та технологічних досліджень

Про це повідомила президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна під час презентації дорожньої карти розвитку галузі ягідництва в рамках міжнародної виставки «Агро-2019», передає agroportal.ua.

«У цьому році проект стартував з полуницею, оскільки асоціація "Ягідництво України" не має додаткового фінансування, і все робиться за власні кошти. В майбутньому ми плануємо розвивати кілька видів діяльності. Це будуть тренінги і навчання як для професіоналів різного рівня, так і початківців у цій галузі. По-друге, ми плануємо закласти демонстраційні ділянки з різними інноваційними технологіями вирощування ягід», — розповідає Ірина Кухтіна.

За її словами, завдяки роботі Центру інновацій та технологічних досліджень фермери, які вирощують ягоду, можуть порівнювати технології, бачити результат в «живих» цифрах, що зараз дуже важливо.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview