186395

В Україні знижено прогноз виробництва кукурудзи

За цей час відставання темпів збирання кукурудзи змінилося їх випередженням на 5%. Чого не можна сказати про урожайність. Середня врожайність кукурудзи в Україні продовжує демонструвати серйозне відставання від показників минулого року. Поточна врожайність нижча минулорічної на 16-18%, хоча демонструє тенденцію до зростання.

На території більшості областей України відзначається істотне зниження врожайності кукурудзи в порівнянні з 2016 роком. З цієї причини УкрАгроКонсалт знижує свій прогноз виробництва кукурудзи в Україні. Експортний потенціал при цьому може бути на 7% нижче минулого сезону.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Поліція затримала понад 40 агрорейдерів на Полтавщині

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Я вже попереджав. Для тих, хто досі не зрозумів. Ми живемо у правовій державі, де всі непорозуміння, у тому числі у господарчих відносинах вирішуються у суді. Для рейдерів, які це ігнорують, повторюю - буде тільки обличчям у підлогу», - написав Аваков.

За його слова, поліція затримала більше 40 осіб, які силовими методами намагалися заволодіти активами агрофірми.

Інформація про протиправні дії невідомих осіб в Оржицькому районі Полтавської області надійшла до поліцейських від місцевих жителів. На місце виїхали слідчо-оперативні групи, патрульні наряди та спецпризначенці.

«Ініціатори заворушень намагалися втекти на двох легковиках, проте також були затримані в Оржицькому та Лубенському районах. Затримані доставлені до поліції», - резюмував глава МВС.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українцям слід готуватися до подорожчання яєць

Експерти впевнені, що подорожчання яєць триватиме аж до весни. Приміром, такої думки дотримується директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко, пише hyser.com.ua.

За його словами, вартість курячих яєць на птахофабриках може підскочити на 1-2 гривні у зв'язку із сезонним фактором.

Експерти говорять, що в першу чергу яйця дорожчають через високий попит на українську продукцію на зовнішніх ринках. Наприклад, за сім місяців 2017 року українські виробники на 38% наростили експорт курячих яєць порівняно з аналогічним періодом минулого року.

До того ж, останнім часом українські яйця отримали можливість завоювати польський ринок, де утворився дефіцит цього популярного продукту.

Слід також зазначити, що в середині жовтня перша компанія з України вже повноцінно вийшла на європейський ринок зі своїми яйцями. Цим підприємством стала торгова марка «Ясенсвіт», якою володіє група «Овостар». Вона встигла продати в Євросоюзі 2 млн яєць.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українське виробництво Nestle відмовиться від яєць курей, що утримувались у клітках

Про це повідомляється у прес-реліз ГО «Відкриті клітки Україна», пише agropolit.com.

Згідно з заявою компанії, що була опублікована на офіційному сайті 2 листопада, виведення таких яєць з ланцюжків постачання буде проходити поступово: в США та Європі до 2020 року та в інших країнах, включаючи Україну - до 2025 року.

Таке рішення було прийняте в ході переговорів з організацією Open Wing Alliance, що працює над поліпшенням умов утримання сільськогосподарських тварин у всьому світі. В Україні коаліцію представляє організація «Відкриті клітки Україна».

Метою Nestlé у рамках стійкої політики є підвищення якості життя та сприяння здоровому майбутньому. Це включає в себе забезпечення гідних умов добробуту тварин.

Нова політика стосуватиметься всіх брендів компанії, в тому числі тих, що представлені тільки в Україні: Світоч та Торчин.

"Ми приємно вражені ініціативою компанії Nestle і впевнені, що таке рішення стане чудовим прикладом для інших виробників у всьому світі. Крім того, вже зараз ми можемо сказати, що рішення Nestle стане поворотним моментом у глобальній реформі промислового тваринництва і розпочне тенденцію змін добробуту фермерських тварин в Україні на краще", - відмічає менеджер зв’язків з громадськістю «Відкриті клітки Україна» Маханьова Дарина.

В останні часи все більше компаній в Європі та США відмовляються від використання та продажів яєць курей, що утримуються у клітках. Так, глобальну політику анонсували компанії InterContinental та McDonald`s, крім того деякі з міжнародних рітейлерів, що представлені в Україні, наприклад мережа Auchan, вже розпочали політику заміни яєць від кліткового утримання в певних країнах Європи.Малинова плантація окупиться за 4,5 роки

Між тим, потенціал малини значно більший, вважають експерти, пише landlord.ua

«Рівень споживання ягоди в Україні поки що вчетверо менший від середньоєвропейського», — зазначають в Pro-Consulting. Також на малину росте попит на міжнародному ринку.

Як підрахували в Pro-Consulting, створення підприємства з вирощування малини й порічок обійдеться приблизно в $300 тис. До 23% коштів підуть на закупівлю саджанців, ще 20% – на техніку, 18% – обладнання для обробки, заморозки та зберігання ягід, решта – на збір та доробку першого врожаю.

Згідно бізнес-плану, вирощений на 20 га урожай планується реалізовувати у свіжому вигляді на внутрішньому ринку, а також експортувати заморожені ягоди.

Ділянку рекомендують вибирати в сприятливих для вирощування малини й смородини місцях. Наприклад, червона смородина дуже чутлива до весняних заморозків, тому її небажано вирощувати в низині, де концентрується холодне повітря, та поблизу водойм. Важливо враховувати наявність транспортної інфраструктури. Найкращим буде місце неподалік великого населеного пункту.

При прогнозованому врожаї малини в 2,5 т/га і смородини в 6,5 т/га прибутковість підприємства складе 35%. Окупляться інвестиції за 4,5 роки.

За даними офіційної статистики, протягом 6 років площі насаджень малини в Україні практично не змінились. Незначне зниження відбулось із-за втрати АР Криму.

Водночас через падіння цін на ягоду фермери цьогоріч нарікають на невеликі заробітки.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Київським продавцем меду на "Тесла" виявився відомий академік і почесний пасічник України

Теґи: 

Це відомий академік і заслужений пасічник України. Один з користувачів "Фейсбуку" Дмитро Ступак поспілкувався з власником червоного электроспорткара і з'ясував його ім'я, пише antikor.com.ua.

Продавцем меду виявився академік Української Академії Наук, заслужений пасічник України, почесний апітерапевт, письменник та журналіст у виданні "Бджільництво" Микола Улянич.

Сам Улянич повідомив, що купив "Теслу" спеціально, щоб не турбувати бджіл на пасіці звуком мотора. До цього у нього був інший електрокар - "Ніссан Ліф".

До речі, відомий тепер в інтернеті бджоляр веде активний спосіб життя і щосили пітніє у спортзалі.

Ваш вибір 'Подобається'.