В Україні зросло виробництво рибної продукції

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Держрибагентства.

За підсумками січня 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, виробництво рибної продукції за усіма товарними позиціями зросло на 8% – 40%.

Зокрема, було вироблено 107 тонн філе рибного в'яленого, солоного чи у розсолі (крім копченого). Це на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року, готові продукти і консерви з риби, інші (крім цілих чи шматочками та страв готових із риби) – 1 471 тонна (+31% до січня 2018 року), продукти готові й консерви із сардин, сардинели, кільки і шпротів, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) – 1 237 тонн (+16%), риба морська заморожена нерозібрана – 843 тонни (+32%), оселедці солоні – 336 тонн (+15%), готові продукти і консерви з іншої риби, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) – 290 тонн (+20%), ікра інших риб – 249 тонн (+8%), риба сушена і в’ялена – 247 тонн (+9%), продукти готові й консерви з оселедця, цілі чи шматочками, в оцті, олії, маринаді, томаті (крім фаршу та страв готових із риби) – 211 тонн (+13%), філе рибне та інше м'ясо риби (перероблене або не перероблене на фарш), свіжі чи охолоджені – 186 тонн (+33%).

Крім того, обсяг реалізованої переробленої та консервованої риби, ракоподібних і молюсків у січні 2019 року склав 396,2 млн грн, з яких було реалізовано за межі країни на 23,3 млн грн.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Крамбе є перспективною культурою для вирощування в Україні

Наявність у насінні великої кількості олії, що слабо висихає, з низьким йодним числом (93-97) і високим умістом ерукової кислоти (до 60%) дозволяє використовувати олію крамбе як на технічні, так і на харчові цілі – у кондитерській промисловості, як салатну, пише AgroTimes.

Надземна маса крамбе є добрим кормом для тварин. Крім цього, може використовуватися як сидеральна культура поряд із ріпаком ярим, гірчицею білою й редькою олійною.

Цінність цієї рослини визначається ще й високою врожайністю насіння (до 3 тонн/га), високим умістом олії в насінні (до 46%) і якісним складом олії, який є найактуальнішим показником для сучасних сортів олійних культур, що визначає якість олії та напрями його використання.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Посів ранніх зернових та зернобобових культур здійснюється вже у 7 областях

Зокрема, посіяно:

- ярого ячменю – 34 тис. га (2%);

- пшениці – 1 тис. га (1%) ;

- вівса – 0,5 тис. га;

- гороху – 23 тис. га (7%).

Також продовжується підживлення озимих культур на зерно, яке проведено на площі 4,6 млн га або 60% до прогнозу (у 2018 р. – 1,2 млн га).

Так, підживлено:

- озимої пшениці – 3,8 млн га або 59%;

- озимого жита – 43 тис. га або 38%;

- озимого ячменю – 718 тис. га або 71%.

Крім того, озимий ріпак підживлений на площі 1069 тис. га або 83%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На українських ринках дорожчають огірки

Тепличним комбінатам України вдалося підвищити відпускні ціни на місцевий огірок, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Насамперед, це було пов'язано з підвищенням попиту напередодні свят, а також підвищувальним ціновим трендом сприяло зниження вибірок в місцевих теплицях.

Згідно з даними щоденного моніторингу, тільки з початку тижня ціни на огірок в українських комбінатах зросли в середньому на 10%. Сьогодні відвантажувати цю продукцію виробники готові не дешевше 57-65 грн/кг ($2,16-2,46/кг) в залежності від регіону, сорту й обсягу партії. Для порівняння нагадаємо, що в кінці минулого робочого тижня ціни на огірок на українському ринку не перевищували 58 грн/кг ($2,19/кг).

Зниження обсягів вибірок представники тепличних комбінатів пояснювали нестабільними погодними умовами, які зберігалися протягом тижня практично у всіх регіонах країни.

Також подорожчанню продукції, за словами учасників ринку, сприяло значне скорочення поставок з Туреччини. Продавці в основному реалізовували залишкові партії турецького огірка, при цьому відпускні ціни, як правило, не переглядали і вони озвучувалися на рівні минулого тижня 50-53 грн/кг ($1,89-2,01/кг).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Спілка львівських студентів стала найбільшим виробником арахісової пасти в Україні

Сьогодні вони одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні, яку реалізують під торговою маркою “ТОМ”, пише agroday.com.ua.

Першу пасту – пару сотень баночок – зробили в 2012 році, маючи найосновніше обладнання – машинку, яка перероблює арахіс. Інвестиції на той момент склали по $100 від трьох студентів. Виробництво арахісової пасти – вже як бізнес, почали у 2015 році, вклавши у справу близько 2 млн грн.

Зараз на підприємстві встановлене німецьке та італійське обладнання, яке довелося переобляти під свої потреби.

Сировину купують у прямих імпортерів –  Індії, Аргентини, Китаю в залежності від сезону і ціни. Горіх беруть нечищений, далі його обсмажують, чистять від шкаралупи, доочищають і закидають, як сировину у апарат, що його переробляє. Перероблена паста потрапляє в дозатор. Термін зберігання пасти – шість місяців. На підприємстві кажуть, що працюють за ДСТУ, не додають ні емульгаторів, ні згущувачів, лише натуральні наповнювачі.

Наразі під брендом “ТОМ” продається 11 смаків арахісової пасти: нейтральна, солодка, солона, з шоколадом, медом, журавлиною, курагою, родзинками, чорносливом, шматочками шоколаду, шматочками арахісу.

Виробництво завантажене на 10%. При цьому в місяць, в залежності від сезону, “ТОМ” випускає від 3 до 10 т арахісової пасти.

За роки інвестори напрацювали величезну базу оптових і роздрібних клієнтів по всій країні. Пасту продають у крамницях, еко-магазинах та спортивних клубах. Місячний оборот коливається від 0,5  до 2 млн грн. Продукт продають у стіках по 25 грам, та склі, пластику – 35, 180, 300, 500 г. Для виробництв продають відрами по 10 кг. У планах – продавати відерцями по 1 кг.

“Намагалися виходити на супермаркети. Але там дуже дикі умови. Там не йдеться про заробіток, хіба що про рекламу. Також працюємо з ресторанами, які беруть цю пасту для своїх сніданків. З нашої пасти виробляють круасани, попкорн, печиво, солодощі, корм для собачок. Для спортсменів – це джерело білка”, – розповіли на підприємстві.

Коли починали справу, то конкурентів практично не було. Зараз їх близько 10 в Україні: з них 5-6 – це студенти, 1-2 – реальні конкуренти. Але ринок дуже далекий від американського, він ще тільки розвивається, тому конкуренції майже не відчутно. На ринку України є і імпортна арахісова паста, чимало китайського продукту – він дорожчий та містить некорисні жири.

Оскільки про продукт дізнається все більше споживачів, то  спостерігається постійний ріст продажів.

Масштабуючи бізнес, на підприємстві розширили асортимент: до бренду додалися згущене молоко (виготовляє підрядник, продають щомісяця близько 100 кг), чаї та гранола.  Ще в “ТОМі” запустили виробництво дорогих, елітних горіхових паст з фундука, мигдалю і кеш’ю.

За словами хлопців, робити бізнес в Україні важко, а ринок – дикий.

“Ти мусиш кожен день  вирішувати з десяток менших чи більших проблем. З сировиною, упаковкою – скрізь були свої проблеми. Бувало, що нам привозили неякісну сировину, пропонували в два рази дешевшу, зіпсовану. Це дуже складний ринок, але ми навчилися за ці роки відфільтровувати”, – розповідають підприємці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітання з 8 березня

Нехай весняне сонце подарує Вам тепло, а березневий вітер – надію, щастя, радість, добро!

У цей святковий день бажаємо Вам натхнення, щасливої долі, міцного здоров’я, гарного настрою, благополуччя, справжнього кохання.

Нехай збуваються всі Ваші мрії та плани! Бажаємо, щоб у Вашому домі та колективі завжди панували взаєморозуміння та злагода, а у серці – весняно-ніжні почуття!

Зі святом Вас, дорогі жінки!

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview