178171

Верховна справедливість або навіщо Сварог Вест Груп затягує справу проти Агротека

Приводом для цього стало рішення Верховного Суду України щодо розгляду справи 924/490/19, у якому Феміда визнала правоту «Агротека», тим самим підтвердивши законність договору поруки, що був укладений сторонами раніше. Про це пише AgroWeek.

Судова суперечка «Агротека» та «Сварог Вест Груп», розпочата в лютому 2019 року, про стягнення заборгованості по лізинговим платежам набула чималого резонансу й фактично стала однією з тих, яка мала б продемонструвати об’єктивність, чесність та незаангажованість вітчизняної судової системи. Утім, як це не прикро визнавати, попри численні реформи, суддівська гілка в Україні дотепер залишає бажати кращого.

Чинні договори про придбання «Сварог Вест Груп» в «Агротек» у лізинг 37 одиниць агротехніки й супутні договори поруки судді спершу господарського суду Хмельницької області, а потім і Північно-західного апеляційного суду визнали такими, що не мають сили! Особливо гнітючим виглядають рішення рівненського Північно-західного апеляційного суду, який без будь-якого з’ясування суттєвих обставин справи й ігнорування доводів юристів «Агротек» із 11-ти справ вже у перших 4-х винесли рішення на користь корпорації «Сварог Вест Груп», скасовуючи тим самим навіть ті рішення, які дилеру вдалося виграти в суді першої інстанції.

Читайте: «Агротек»: негативний досвід співпраці зі «Сварог»

Саме ці 4, програні «Агротеком» справи, й були передані на розгляд до Верховного Суду України. Перший із позовів розглядався 28 січня поточного року й, незважаючи на усі труднощі, представникам «Агротеку» вдалося захистити порушене право їх компанії та відстояти дію відповідного договору поруки. У двох інших справах (924/482/19 та 924/502/19, — Ред.) адвокат корпорації «Сварог Вест Груп» Юрій Савчук попросив про відстрочку розгляду даних справ у зв’язку з додатковим ознайомленням з матеріалами справи та судовою практикою. І це після того, як більше місяця назад були порушені касаційні провадження. Звичайно, Верховний Суд ці клопотання корпорації «Сварог Вест Груп» відхилив.

Проте представник агрохолдингу одразу ж заявив колегіям Верховного Суду відводи в цих справах, які завчасно ним були підготовлені та роздруковані на папері!

«Вони хочуть максимально відтягнути розгляд цих справ. У нас також паралельно зупинені судові провадження у справах щодо грошових стягнень, відтак поки справи про поруки не будуть закриті, інші провадження, по суті, заморожені», — коментує ситуацію керівник юридичного відділу ТОВ «Агротек» Кирило Талоконов.

Рішення Верховного Суду в даних справах фактично має стати точкою неповернення в довготривалій судовій суперечці. Співпраця, яку «Агротек» та «Сварог» розпочали 6 років тому, закінчується на мінорній ноті, відлуння якої вітчизняний агросектор відчуватиме ще дуже довго.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Уряд звільнив голову "Укрзалізниці" без переведення на іншу посаду

Про це зазначено у відповідному розпорядженні уряду, розміщеному в понеділок на сайті Кабміну, пише  "Інтерфакс-Україна".

"Припинити достроково повноваження голови правління акціонерного товариства "Українська залізниця" Кравцова Євгена Павловича, звільнивши його з посади відповідно до пункту 5 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України", - йдеться в тексті розпорядження № 58 від 29 січня 2020 року.

Зазначений пункт КЗпП передбачає додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов. У випадку Кравцова - "припинення повноважень посадових осіб".

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, близьке до керуючого органу, наглядова рада "Укрзалізниці" розглядала два варіанти рішення: переведення на роботу до Мінінфраструктури (за заявою Кравцова) та розірвання контракту з ініціативи наглядової ради.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Якісні та безпечні комбікорми - це гарантія рентабельності агрокомпанії

Головна мета Форуму - долучити до обговорення сьогоденних проблем та можливостей сталого розвитку комбікормової галузі представників влади, бізнесу (виробників та споживачів комбікормів, постачальників, логістів тощо), науки та посприяти впровадженню сучасних інновацій в галузь.

Форум включатиме:
- 3 потоки ( кормовиробництво , годівля , ветеринарія )
- Урочисту церемонію нагорождення переможців конкурсу "Комбікормщик року"
- Виступи цікавих спікерів, представників аграрного бізнесу з реальними кейсами ефективного ведення бізнесу
- Експо виставку площею до 700 м2
- Учасників форуму - понад 800 делегатів

Основні теми, що плануються до обговорень на діалогових панелях:

1-а діалогова панель
Інновації та перспективи в кормовиробництві
Аналіз стану галузі кормовиробництва, інноваційного розвитку, визначення новітніх технологій і впровадження їх в роботу на підприємстві, оцінка перспектив на середньострокову перспективу.

2-а діалогова панель
Якість та ефективність в кормовиробництві
Якісні та безпечні комбікорми - це гарантія рентабельності будь-якої компанії в тваринництві, птахівництві та свинарстві. Витрати на корми в структурі собівартості кінцевої продукції в даних галузях складають від 65% до 75%. Від ефективності виробництва на комбікормових заводах напряму залежать економічні показники підприємств-споживачів.
Панель : Годівля
Годівля: інноваційні продукти та послуги для галузей птахівництва та свинарства
Панель : Ветеринарія
Ветеринарія: інноваційні продукти та послуги для галузей птахівництва та свинарства

27 березня 2020 р.
Міжнародний виставковий конгрес-центр Український дім,  вул. Хрещатик 2, м. Київ.      Час роботи Форуму: з 8:00 до 19:00 години

З питань участі у наших подіях, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся до Інформаційної компанії "ПроАгро Груп":

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail: [email protected], [email protected]
Детальніше

 

          

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Минулого року аграрії найбільше потерпали від «сірого» рейдерства

Протягом 2019 року на підприємства, які є учасниками Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), було скоєно 65 рейдерських атак, на деякі з підприємств рейдери нападали двічі. 19 випадків вдалось «відбити», 46 – попередити. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Як зазначає Руслан Дашицький, керівник юридичного відділу охоронної компанії «Гайдамаки», яка здійснює захист аграріїв, найпоширенішим видом рейдерства, якому довелось протистояти, було «сіре» рейдерство. Його характерною ознакою є використання фальсифікованих документів, незаконних зборів акціонерів та учасників, жителів села – власників земельних ділянок. Задля свого успіху зловмисники використовували «нечесних на руку» державних працівників, нотаріусів, суддів. Траплялося і таке, що рейдери змінювали дані про земельні паї в системі Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Були випадки і силового захоплення господарства, тобто «чорного» рейдерства.

«Як це відбувається? Раптово, без попередження, на територію підприємства приїжджають «тітушки» у супроводі юристів зі сфальсифікованим судовим рішенням або договором. Здійснюється за допомогою служби судових виконавців, спеціальних підрозділів правоохоронних органів або приватних охоронних структур. Після отримання неправомірного судового рішення, залучаються державні органи (виконавча служба, поліція, державні та приватні охоронні структури), за допомогою яких заходять на підприємство з подальшим захопленням печатки та основних документів. Одразу призначається новий керівник, внаслідок чого рейдери намагаються встановити контроль над підприємством. Найголовніше завдання – не допустити рейдерів на територію, адже їхня кінцева мета – заволодіння врожаєм та технікою, яка зберігається на складах», - наголошує Дашицький.  

Негативно впливає на ситуацію і те, що в українському законодавстві відсутнє поняття "рейдерство", як і відповідальності за нього, - наголошує юрист Всеукраїнської Аграрної Ради із земельних питань Вікторія Кіпріянова. Усі випадки, здебільшого, кваліфікуються як злочини проти власності. Однак, наприкінці минулого року Верховна Рада частково виправила першопричину, прийнявши закони, які були спрямовані на протидію рейдерству в Україні.

Так, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» №340-IX, поставив крапку в багатьох спірних питаннях, які часто призводили до неоднозначного тлумачення. Зокрема: обчислення строку дії договору оренди землі, автоматична пролонгація та поновлення договору оренди, «подвійна» реєстрація та ін.

Також даний закон зобов’язує Держгеокадастр наповнити земельний кадастр усіма відомостями, що залишилися в старих реєстрах та на паперових носіях. Відсутність цієї інформації в електронному вигляді призводила до так званих «подвійних» реєстрацій, коли державні реєстратори, не маючи доступу до старих реєстрів, реєстрували права за іншими особами.

«Щоправда, радіти ще зарано. Для ефективного впровадження змін в першу чергу має бути воля самих виконавців. Наприклад, ще в перші дні коли закон набрав чинності, деякі посадові особи управлінь Держгеокадастру відмовлялись виконувати рішення судів щодо відновлення прав постраждалих осіб, хоча закон №340 їх прямо до цього зобов’язує. Тому, як показує практика, хороші закони не завжди призводять до позитивного результату, має бути ще й реальна відповідальність за їх не виконання», - наголошує Вікторія Кіпріянова.

Ваш вибір 'Подобається'.

У Кабміні розповіли про успіхи в боротьбі з тіньовим ринком алкоголю

За останні два місяці ця цифра зросла, і бюджет додатково отримав майже 400 мільйонів гривень. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі, передає УНН.

Так, за його словами, останні кілька місяців Уряд веде боротьбу з тіньовим ринком алкоголю через який "українці труяться", а бюджет недоотримує значні кошти.

"Одним з індикаторів успішності цієї боротьби є надходження в бюджет від акцизного податку за лікеро-горілчані вироби. Власне, графік про це. Як бачите, в 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018 році. Однак останні два місяці ми бачимо різкий стрибок — приблизно під 400 млн грн додатково за два місяці", - написав Дубілет.

Міністр пояснив, що призвело до цього стрибка, а саме: в Укрспирті, який зараз готується до демонополізації, з'явилося нове керівництво (Сергій Блескун); відбувається кадрове оновлення в податковій міліції та інших силових органах.

Він також додав, що Уряд почав взаємодіяти з бізнесом по відпрацюванню нелегальних учасників, а також додав, що "всі назви і адреси завжди були добре відомі".

"У цьому році детінізація ринку має продовжитись. З одного боку, маємо закінчити перезавантаження ключових органів. З іншого боку, на боротьбу будуть кинуті технології — від лічильників на виробниках спирту до електронної акцизної марки, про яку я нещодавно писав", - додав Дубілет.

Нагадаємо, що Дубілет планує запустити пілотний проект "Електронної акцизної марки".

Через аномально теплу погоду Україна може залишитися без врожаю яблук

Про це заявив голова Союзу селянства України Іван Томич, пише «ГолосUA».

«Я не пам'ятаю такої теплої погоди взимку в Україні. Це, безумовно, позитив, оскільки заощаджуються теплові ресурси. Однак для природи в цьому нічого хорошого немає», - заявив Іван Томич.

За його словами, із-за аномальних природних умов у кожному регіоні кілька разів пробуджувалися озимі. Це називається «фальш-старт», і це негативно відбиватиметься на врожаї. Що стосується плодових культур, то сьогодні на деревах вже набухають бруньки і готові випустити квітки. Якщо будуть морози вище 10 градусів, можливо, у нас буде рік без яблук, без кісточкових культур.

«Важливий фактор для формування врожаю - забезпечення вологою. Для деяких районів це дуже критичний фактор для формування врожаю пшениці в поточному році. Обставини тривожні для формування с/г культур, урожай яких залежить від вологи. Також негативний чинник у тому, що шкідники с/г культур не гинуть при такій погоді, вони тільки більше розмножуються, тому фермерам доведеться боротися з цими шкідниками», - підкреслив експерт.

За його прогнозом, урожай озимої пшениці буде в цьому році меншим на 15-20% в порівнянні з урожаєм 2019 року.