Влада зайнялася проблемами селян при здачі молока на переробку

"Прем'єр-міністр доручив спільно з міністерствами та провідними асоціаціями молочників України знайти механізм вирішення проблемних питань селян – індивідуальних виробників молока", – сказав Кубів, передає БизнесЦензор.

Мова йде про проблеми селян при здачі молока на переробні підприємства, а також з одержанням ними субсидій.

За інформацією галузевих асоціацій молочників, а також профільних міністерств, зараз більшість селян змушені здавати сире молоко посередникам і за меншою ціною, ніж її приймає переробне спеціалізоване підприємство. Тому ускладнюється контроль якості сирого молока та визначення його собівартості, а також формується тіньовий ринок заготівлі молочної продукції одноосібних фермерів.

Крім того, в силу специфіки методології розрахунку доходу селянські господарства повинні включити всю суму від продажу молока у свій дохід, що впливає на розмір субсидії на оплату послуг ЖКГ.

"У той же час повне виключення цього доходу може негативно вплинути на деякі такі господарства. Тому необхідно спільно з Мінагрополітики розробити методику обліку доходу для обчислення субсидії, щоб цей інструмент був спрямований на захист саме неспроможного домогосподарства при оплаті комунальних послуг", – зазначив у ході наради заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

За інформацією асоціації молочників врегулювання зазначених проблемних питань дозволить одноосібним фермерам отримати можливість здавати продукцію своїх господарств безпосередньо переробним підприємствам.

У профільних асоціаціях молочників також переконані, що в разі позитивного рішення названих проблем одноосібних фермерів на переробні підприємства додатково надійде близько 1,5-2 млн тонн сирого молока. Крім того, переконані в асоціаціях, переробні підприємства забезпечать кращий контроль якості молока і правильне формування собівартості для виробництва кінцевої продукції. За їх оцінками, додаткові надходження до бюджету можуть скласти до 1,5-2 млрд грн на рік.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як на Вінничині вирощують трюфелі

Плодоношення трюфелів починається зазвичай на четвертий-п’ятий рік, пише AgroTimes.

«З плантації, залежно від виду трюфеля може бути зібрано в перший рік від 4 кг/га і вище. Рекорд ‒ 250 кг/га. Середня врожайність ‒ 80-150 кг/га», ‒ зазначив фермер.

Щодо рентабельності цього виробництва Олександр Джига підкреслив, що це ‒ довгий бізнес. «Перші інвестиції становлять 5-10 тис. євро/га, щоб закласти плантацію, ‒ розповів він. ‒ У цю суму входить посадковий матеріал, платня за роботу, аналіз ґрунту і його підготовка, крапельне зрошення, огорожа. Окупляться ці вкладення на восьмий-дев’ятий рік».

Але завдяки тому, що врожайність із кожним роком підвищується, мікориза посилюється й більше дає трюфелів, далі прибутки будуть більшими, додав він.

Щорічні витрати становлять близько 350-500 євро/га: на коригування живлення, аналізи та міжрядні обробітки від бур’янів. Здебільшого це платня за людську працю, пояснив фермер. Отож загальні витрати до першого врожаю становлять 7,5 тис. – 12,5 тис євро/га.

Олександр Джига планує розширити площу під трюфельною плантацією до 20 га. Він наголосив, що місць, де можна вирощувати трюфель, із кожним роком стає менше. «У нас у цьому плані екологія краща, тому маємо перспективу, ‒ переконаний він. ‒ Мінімум 20–30 років цей бізнес в Україні буде вигідним, без перевиробництва й великої конкуренції».

Також у планах Олександра Джиги ‒ сертифікація і вихід на європейський ринок. Хоча фермер уточнив: «Нас цікавить навіть не так Європа, бо там є свій трюфель, як ринок Японії. Там він дуже популярний».

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Наша Ряба" розширює виробничі потужності

Як повідомляє прес-служба компанії, у ІІ кварталі 2018 року планується на нових потужностях запустити вирощування курчат-бройлерів.

Це дасть змогу збільшити обсяг виробництва курятини приблизно на 35 тисяч тонн у 2018 році зі значним нарощуванням потужностей протягом наступних років.

Загальна потужність другої черги Вінницької птахофабрики, яка на 100% буде введена в експлуатацію протягом наступних трьох років, складає 260 тис. тонн.

Довідка: "Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. Земельний банк компанії  станом на початок 2016 року складав близько 370 тис. га. Агрохолдингу належить 30 підприємств в 14-ти регіонах України, а також м'ясопереробні потужності в ЄС, центр дистрибуції і логістики в ОАЕ. МХП експортує свою продукцію в 70 країн. Чистий прибуток МХП в 2016 році склав $ 69 млн.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Німецький банк може стати наступним потерпілим від шахрайських дій власника КSG Agro Сергія Касьянова

Для того, щоб грабувати сучасні банки зовсім необов'язково, як Джон Діллінджер вріється в касовий зал з автоматом. Це справжнє колишній губернатор Дніпропетровської області та власник агрохолдинга КСГ Агро розумів ще вісім років тому, коли успішно "осваївал" гроші спасаемого державою "Родовид Банку", - повідомляє from-ua.com.

Схема по хищении государственных денег була проста, але в той же час вишукана. Входяче в склад КСГ Агрофірма з обмеженою відповідальністю "Союз-3" взяла в "Родовід Банку" кредит під заставу нежилого приміщення в Дніпропетровську загальною площею 2718 квадратних метрів. Однак вкрай в документах замість приміщення стало фігурувати земельний ділянка, яка фактично ніколи не існувала. Після того як на підставі фіктивних угод про заміну забезпечення іпотеки з нежилого приміщення зняли "Союз-3", оформляв новий кредит у банку "Кредит Днепр", який підконтрольна Сергій Касьянова фірма "Бізнес менеджмент груп" негайно передала цю нерухомість в іпотеку з метою запобігання її взыскания в пользу "Родовид Банку".

В ітоге державний банк банально "кинули" на круглу суму. Загальна кредитовая заборгованість "Союз-3" перед "Родовим Банком" перевищує 106 мільйонів гривень. А для того, щоб не віддати долг почали банкрути самого боржника, так і його фінансової застави, компанія "Бізнес менеджмент груп", яка 17 травня 2016 року постановою Хозсуда Дніпропетровської області була визнана банкрутом, незважаючи на судові рішення по кредиторським вимогам "Родовід Банку".

У 2012 році приїхала черга зарубіжних фінучреждень. "Кидок" був поданий під сушом вивести КСГ Агро в ТОП-3 свиноводчих компаній України. Так 26/29 жовября 2012 року між Німецьким банком Landesbank Baden-Württemberg та киргизьким сільськогосподарським та індустріальним холдингом KSG було укладено кредитний договір, підпис якого поставлений бенефіціаром агрохолдингу КSG Agro Сергій Касьянов. Відповідно до умов кредитного договору з метою часткового фінансування контракту № 20120220 кредитор надав кредитору кредит у розмірі 8,6 млн. Євро. При цьому общая основная сумма кредита составила 11,53 миллиона евро.

Вопрос залишився в тому, хто підпишується за договором покупець за цим кредитом? Ими стали ООО "Фактор-Д", а також ТОВ "Рантье", що володіє животноводческим комплексом у селі Ніва Трудовая Дніпропетровської області, 50% якого належить КСГ Агро. В результаті договору про гарантії між Landesbank Baden-Württemberg та двома вищезгаданими фірмами було укладено 16 листопада 2012 року, а підписаний за документом тодішнього директора обох підприємств Александра Лисової.

Ще одне договір на отримання кредиту у розмірі 4 мільйонів євро було підписано між германським Big Dutchman Pig Equipment та KSG Agricultural and Industrial Holdings Limited 20 серпня 2012 року. Как не сложно догадатися підпис під договором кредита поставлен Сергей Касьянов, а договори страхування були укладені 2 листопада 2012 року з ТОВ "Рантье" та ТОВ "Фактор-Д".

Визначення ситуації полягало в тому, що Александр Лисовий був людиною Касьянова, а решта акціонерів компаній виявилися "за бортом" прийнятого рішення по кредитам і займам загальною сумою більше 15-ти мільйонів євро. Дело в тому, що відповідно до статуту ТОВ "Рантье", право затвердження договорів укладеного на суму, що перевищує 20,5 тис. Гривень, належить Загальному зборів учасників товариства. Для компанії "Фактор-Д" ця сума не повинна перевищувати 62,5 тис. Гривень.

Після того як гроші були отримані, з'явилися черг наступної стадії схеми - доведіть послідовників до стану банкрутства. З цією метою попереднє керівництво компаній вело бізнес таким чином, щоб привести їх до економічної краху та банкрутства.

Впрочем, до кінця схеми довести не вдалося. У поточному році фінансове положення ТОВ "Рантье" та ТОВ "Фактор-Д" настільки погіршилося, що це стало причиною для зміни керівника. При цьому сама передача керівництва проходила з скандалом. Як заявили влітку адвокати компаній, попереднє керівництво виводило активи та саботировало передачу великої масиву документів, тим самим продовжуючи знищувати підприємства та блокуючи діяльність нової адміністрації.

Вопрос, пополнят ли немецкие Landesbank Baden-Württemberg і Big Dutchman Pig Equipment ряди постраждавших від мошеннических дій Сергея Касьянова, на сьогоднішній день залишається відкритим. Багато чого залежить, в тому числі від дій самих німецьких компаній, яким вже було рекомендовано звернутися в правоохранительные органи Німеччини за фактом фальсифікації, оскільки підписаний з ними договір є заведомо нікчемним.

Що ж стосується самого власника КSG Agro, то він сьогодні проходить у кримінальній справі по підготовці замаху на життя екс-віце-президента "Родовід Банку" Сергія Дядечка, який раніше розкрив схеми з розкрадання грошей з державного банку. 1 серпня минулого року Печерський районний суд обрав для Сергія Касьянова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. І справа про шахрайство відносно німецьких компаній може стати хорошим "додатком" до розслідування розкрадань в "Родовід Банку".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на м’ясо ростуть швидше доходів українців

Про це повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Укрінформ.

"Усі види м’яса стали здорожчали більш ніж на 27%, сало – на 67%, свинина – на 37%, яловичина і курятина – на 27%. За десять місяців поточного року свинина і сало додали в ціні по 27 грн за кілограм, яловичина – 24 грн, ковбаса варена – 14 грн, а тушка куряча – 11 грн. Відтепер кілограм яловичини з кісткою можна купити в середньому за 112 грн, свинини – за 100 грн, сала – за 68 грн, дешевої ковбаси вареної – за 75 грн, а курки – за 54 грн", - зазначив експерт.

За даними асоціації, якщо в цілому оцінити вартість м’ясного кошика, то станом на 10 листопада він коштував 409 грн за кілограм, тоді як на початок року його вартість становила 306 грн.

"Тобто індекс м’ясного кошика з початку року збільшився на 34%, тоді як заробітна плата за офіційними джерелами з січня по вересень 2017 року зросла на 22%, із 6008 грн у січні по 7351 грн у вересні", - наголосив Дорошенко.

Раніше в Асоціації постачальників торговельних мереж зазначали, що з початку року в Україні подорожчали більш як 90% соціальних продуктів.

Нагадаємо, днями голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин заявив, що скасування з 1 липня поточного року державного регулювання цін на соціальні продукти призвело до підвищення темпів інфляції в країні. Данилишин назвав передчасним таке рішення та закликав повернути держрегулювання цін на продукти.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 тренди в АПК, які будуть актуальними в найближчі роки

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Тарас Висоцький виступив на панельній дискусії «Потенціал сільського господарства України – бачення українського агробізнесу» у рамках виставки AGRITECHNICA 2017, яка проходить у Гановері, Німеччина.

За словами експерта останні 10 років аграрний сектор суттєво виріс, проте в АПК ще залишається 30% нереалізованого потенціалу. Розвиток аграрної галузі генеральний директор УКАБ пов’язує зі швидким технологічним переоснащенням. «Аграрний сектор є драйвером економіки і вже починає створювати стимули для розвитку інших суміжних галузей, наприклад, для розвитку IT, що виробляє експортно-орієнтовані продукти з доданою вартістю. Наприклад, сьогодні на виставці перед семінаром були представлені перші українські розробки smart agriculture. Ці проекти вже отримують сертифікацію для потенційних іноземних покупців. Така тенденція буде продовжуватися», - розповів Тарас Висоцький.

Він виділяє ще один тренд в АПК - детінізацію сектору. На його думку, зміна системи оподаткування, відміна спецрежиму внутрішнього ПДВ та повернення експортного ПДВ призвели до поступового переходу аграрних підприємств, які раніше працювали за готівку, до більш цивілізованих, прозорих форм господарювання. Ці зміни можуть дозволити зменшити політичні ризики України, що в кінцевому рахунку має призвести до здешевлення кредитів. Доступні кошти, у свою чергу, покращать доступ аграріям до технологій та дозволять залучити високооплачувані та висококваліфіковані кадри.

Таким чином, на думку експерта, це допоможе збільшити ефективність, продуктивність та використати незадіяний потенціал галузі протягом двох-трьох років. Паралельно розвиватимуться й інші сектори, зокрема, переробка, що вироблятиме продукти з доданою вартістю.

«Цього тижня дуже популярна теза про брендування української продукції. Як державі, так і бізнесу треба зробити все залежне, щоб 187 країн світу, які імпортують нашу аграрну продукцію, мали розуміння того, що це продовольство з України», - резюмував гендиректор УКАБ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Цікаво'.