Виробництво соняшникової олії відновилося до рекордного рівня

Крім того, в поточному сезоні січневий максимум піднято на новий рівень, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

В цілому з початку 2018/19 сезону (вересень-січень) виробництво соняшникової олії перевищило рекорд 2016/17 сезону (2477,2 тис. тонн) на 0,6% і склало 2493,3 тис. тонн. Роком раніше цей показник був на рівні 2247 тис. тонн.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як змінилися ціни на тепличні овочі на українських ринках

В той час, як вітчизняні тепличні огірки впродовж останнього зимового місяця помітно зросли в ціні, вартість імпортної продукції продовжувала поступово знижуватися.

Про це повідомили у інформаційно-аналітичному центрі “Інфо-Шувар”, за результатами власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

Від початку поточного тижня вартість імпортних тепличних томатів на ринку України знизилась майже на 7% та становить, станом на 28 лютого 2019 року, 30-37 грн/кг (0,97-1,2 EUR/кг).

Згідно даних аналітиків, найвищий ціновий показник на ринку імпортних томатів 52-55 грн/кг (1,69-1,79 EUR/кг) було зафіксовано у другій половині січня, а вже в першій декаді лютого розпочалося поступове зниження цін. Впродовж останнього місяця вартість імпортних помідорів в країні знизилася майже на 40%.

У порівнянні із кінцем лютого 2018 року, імпортні томати на вітчизняному ринку вже подешевшали більш, ніж на 20%.

Як повідомляють фахівці, початок сезону українських тепличних томатів очікується вже з березня, коли на ринок вийдуть перші партії томатів із вітчизняних зимових теплиць.

Варто зазначити, що зниження ціни впродовж лютого, також, можна було спостерігати і у випадку із імпортним огірком, який за останній місяць зими став дешевшим майже на 9% та пропонується сьогодні на найбільшому гуртовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” за ціною 46-51 грн/кг (1,5-1,67 EUR/кг). Незважаючи на помітне зниження ціни, імпортні огірки на вітчизняному ринку все ще залишаються більш, ніж на 10% дорожчими, порівняно із минулим роком.

На ринку вітчизняних тепличних огірків спостерігається дещо протилежна тенденція. Вартість продукції із вітчизняних теплиць впродовж останнього місяця зросла майже на 8% та становить сьогодні 62-63 грн/кг (2,01-2,05 EUR/кг).Слід зазначити, що огірок із вітчизняних теплиць сьогодні коштує майже на 40% дорожче, порівняно із аналогічним періодом минулого року.

Більш, ніж на 20% від початку лютого подешевшали тепличні томати, також, і у сусідній Польщі. Станом на 28 лютого 2019 року, на найбільшому гуртовому ринку Варшави “Броніше”, ціни на тепличні томати було зафіксовано на рівні 1,16-4,17 EUR/кг

Згідно даних “Інфо-Шувар”, ціни на тепличні огірки в Польщі за останній місяць знизилися на третину і встановилися сьогодні в межах 1,51-1,74 EUR/кг.

Ринок живця свиней: весняний «штиль»

Так, за результатами моніторингу закупівельних цін на свиней забійних кондицій, який проводить аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України», середня позначка становить 40,8 грн/кг, що менш ніж на 1% вище за минулотижневу.

Цього тижня більшість виробників залишили ціну незмінною, а ті постачальники, які переглянули минулотижневу позначку підвищили її на 0,5-1 грн/кг. Тож представники м’ясопереробної галузі в основному здійснювали закупівлю товарних свиней забійних кондицій по 39,5-41 грн/кг. При цьому, деякі з них зазначали, що реалізація свинини в кінці лютого дещо погіршилася у порівнянні з попередніми тижнями, в наслідок чого обсяги заготівлі скоротилися до 60% від традиційних об’ємів. З іншого боку, окремі оператори висловлюють обережне сподівання, що наступного тижня торгівля, особливо свіжим та охолодженим м’ясом, покращиться у наслідок тривалих святкових вихідних. Тим не менш, більшість заготівельників очікують, що ціни закупівлі наступного тижня втримаються на досягнутому рівні: учасники Асоціації «М’ясної галузі» прогнозують звуження цінового діапазону до 40-41 грн/кг.

Щодо цінової ситуації у березні переробники вважають, що цінові коливання будуть відносно спокійними. Так, пізніший ніж роком раніше Великдень не обіцяє кардинальної зміни цін у перший місяць весни. Початок Великого посту, звичайно, матиме вплив на споживчу активність, проте «просідання» реаліазції за попередніми оцінками не перевищить 15-20%. З іншого боку, млявість попиту з боку кінцевого споживача може компенсувати поступова підготовка м’ясопереробниками запасів сировини до Великодня та травневих свят.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Стартував другий сезон проекту MHP accelerator

Акселератор шукає перспективні рішення, які можна застосувати не тільки в роботі агрохолдингу, а й для покращення технологічного потенціалу галузі загалом. Фіналісти програми отримають можливість комерційного запуску в партнерстві з МХП. Серед інших можливостей для стартапів – доступ до ресурсів та виробничої бази агрохолдингу, менторська підтримка від ключових експертів МХП, 250 годин теорії та практики, нетворкінгу під час динамічної навчальної програми за участю 30 лекторів та практиків. Прийом заявок триватиме до 21 квітня 2019 року включно на сайті radartech.com.ua/mhp

MHP accelerator 2.0 шукає як стартапи, що розробляють спеціалізовані рішення для агрогалузі, так і універсальні рішення для діджиталізації роботи холдингу. Як і в першому проекті, до програми можуть потрапити не тільки досвідчені команди з базовим прототипом (MVP), але й автори цікавих, новаторських ідей, які зможуть довести бізнес-ефективність свого рішення.

«MHP accelerator у всіх сенсах відкрив «світ можливостей» як для стартапів, так і для агрогалузі загалом. Та навіть для наших внутрішніх корпоративних змін. Коли ми починали цей проект, ставили перед собою 2 глобальні цілі – розвиток інноваційного малого та середнього бізнесу, та протидія еміграції, утримання інтелектуальної молоді, талантів в країні. В результаті ми отримали бонуси, відкрили нові можливості для компанії: корпоративна культура МХП стала більш інноваційною, розвивається внутрішній інститут менторства, і нам також вдалось знайти ті рішення, які дійсно цікаві бізнесу МХП. Зараз в нас 5 комерційних проектів зі стартапами першого сезону. Ми інвестуємо в ці рішення, розвиваємо їх, підтримуємо, та зацікавлені в нових командах, з якими разом зробимо українську галузь більш інноваційною, зможемо вплинути на розвиток України», – прокоментувала Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП.


В цьому наборі акселератор перш за все буде розглядати продукти в наступних семи напрямках:
−    Агробіотехнології.
−    Діджиталізація.
−    Торгівельні майданчики.
−    Автоматизація промислового виробництва та процесів.
−    Енергоефективність, «Зелена енергетика» та управління відходами.
−    Інновації в корпоративному управлінні.
−    Food: технології та продажі.

Акселератору цікаві також інші рішення, які можна застосувати у роботі агрохолдингу.

«Впровадження інновацій — це не спринт, а марафон, готовність йти вдовгу, тестувати, змінювати. Особливо в агросекторі з його річними циклами. Задача Agrohub — щоб український агробізнес став більш ефективним за рахунок впровадження технологій. За минулий рік ми провели 17 проектів, спрямованих на це — від масштабного дослідження інноваційних пріоритетів агровиробників до Idea Garages, які тривали один день. Я бачу, як за 1,5 року в цілому виріс інтерес аграріїв до інновацій. Другий акселератор аграрних інновацій дасть нові технологічні рішення для ринку. Що ще більше посилить еко-систему», — розповіла Юлія Порошенко, лідер агронапрямку Radar Tech, засновник Agrohub.

З усіх отриманих заявок журі MHP accelerator 2.0 вибере 30 півфіналістів, які пройдуть програму преакселераціі — тиждень навчального інтенсиву з основ технологічного бізнесу. За підсумками цього етапу будуть відібрані 10 резидентів акселератора, які пройдуть динамічну, адаптовану під особливості агрогалузі, навчальну програму від 30 експертів і практиків.

«MHP accelerator 2.0 — це вже шоста програма розвитку стартапів, яку Radar Tech запускає з великими гравцями ринку. Ми першими в Україні почали прокачувати сферу корпоративних інновацій, тому з особливою увагою ставимося до результативності наших акселераторів. Випускниками 6 програм Radar Tech стало вже 50 стартапів, 20 з яких отримали можливість попрацювати з такими лідерами ринку, як Київстар, МХП, UKRSIBBANK BNP Paribas і ДТЕК. Цього року разом з МХП ми сконцентруємося на проведенні пілотних проектів в рамках акселератора, аби в жовтні, ще до фіналу програми, отримати 10 підтверджених бізнес-кейсів зі зрозумілими прогнозованими метриками успішності», — розповідає Максим Бахматов, глава правління Radar Tech.

Учасники акселерації зможуть провести пілотні проекти та перевірити гіпотези на базі МХП, отримають доступ до ресурсів, корпоративної експертизі та менторську підтримку від провідних фахівців холдингу.

Переможці програми MHP accelerator 2.0 отримають можливість комерційного запуску в партнерстві з агрохолдингом МХП.

В рамках першої акселерационного програми в минулому році з 184 заявок журі відібрало 13 учасників. За підсумками програми, 5 проектів отримали можливість співпрацювати з МХП, а саме: Sovtes, Meteotrek, Peoplemeter, Profeed і MobiMill.


«Завдяки тренінгам з формування продукту і виведення його на ринок, ми подивилися на своє рішення під іншим кутом. Після участі в MHP accelerator ми стали більш помітними на ринку. Тепер про нас знають. Це дозволило провести пілотні проекти і підписати договори з кількома аграрними компаніями України. Навесні плануємо запустити ще один пілотний проект з МХП, щоб перевірити і, можливо, також інтегрувати наш новий продукт», — коментує Леонід Власов, CEO Meteotrek, випускник першої програми MHP accelerator.

Подати заявку на участь в MHP accelerator можна до 21 квітня 2019 року включно на сайті: radartech.com.ua/mhp

 

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Уряд погодив компенсацію за купівлю вагонів-зерновозів і обладнання для біоенергії

Згідно з постановою Кабміну, витрати на закупівлю зерновозів і устаткування для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси компенсуватимуть з 1 січня 2019 року, пише Інтерфакс-Україна.

Крім того, уряд передбачив, що аграрії, які купили техніку або обладнання в 2018 році і своєчасно подали документи на компенсацію, але не отримали її з незалежних від них причин, зможуть отримати кошти в 2019 році.

Нагадаємо, що Верховна Рада в листопаді внесла правки до Бюджетного кодексу, якими дозволила сільгосптоваровиробникам використовувати до 20% держпідтримки на закупівлю спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси.

У бюджеті-2019 за програмами державної підтримки АПК передбачено 800 млн грн на підтримку фермерів, 244,5 млн грн – кредити фермерським господарствам, 127,2 млн грн – здешевлення кредитів для аграріїв, 400 млн грн – підтримку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників.

На програму підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, а також рибництво в 2019 році заплановано 3,5 млрд грн, фінансової підтримки сільгоспвиробників (дотації на придбання сільгосптехніки, обладнання, вагонів) – близько 881,8 млн грн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Українець готує найдорожче в країні морозиво

Перший магазин відкрив на фуд-корті в одному зі столичних ТРЦ. Сьогодні вже має цілу мережу та готується до автоматизації виробництва – упаковки продукції.

Про це повідомляє Delo.ua.

Спочатку, аби привернути увагу споживачів та урізноманітнити меню, ресторатор додав до основних страв “соус” із морозива. Так з’явилося гірчичне морозиво з бургером, гарбузовий суп з морозивом з горгонзоли на молочній основі, м’ясо з сорбетом з вишні й червоного вина та карпаччо з лосося з сорбетом з лимона й розмарину.

Сьогодні в ресторані вже можна спробувати 84 види морозива. Більше того, постійно з’являються нові позиції в меню, які вигадує сам власник.

Ціна за порцію коливається від 150 грн до 450 грн. Найдорожче морозиво – фісташкове. Його ресторатор готує із сицилійської фісташки, яка не втрачає смак у холоді. Закуповує її раз у 2 роки на міжнародних аукціонах. Ціна на останньому аукціоні – $600 за кілограм. Одного кілограма вистачає на 10 кг морозива.

«Турецька або єгипетська фісташка в морозиві практично не відчувається. Смаку немає. А в Сицилії є регіон Бронте. Там такий особливий мікроклімат, в якому росте фісташка, що з певних причин не втрачає смак на холоді», – пояснює власник.

Фісташка перетворюється на фісташковий пасту після 5 годин у жорнах. Потім до неї додають 7% оливкової олії. З отриманої фісташкової пасти роблять морозиво. На приготування самого морозива йде близько 10 хвилин.

Сьогодні морозиво колишнього ІТшника продається і в торговельних мережах. Коштує від 120 грн за баночку. Крім того, його можна купити в Рівному, Тернополі, Черкасах, Львові та Вінниці.

Наразі морозиво фасується вручну, однак готується до запуску виробнича лінія, де буде встановлений фрейзер і пастеризатор. Тобто виробництво автоматизується, а ресторан перетвориться на маленьке крафтове підприємство.

Джерело: landlord.ua